Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

BUNA FETELOR!!!SUNT O PROASPATA MAMICA DE FETITA(3 LUNUTE)CARE ARE O CASNICIE DE 3 ANI.O CASNICIE IN CARE APROAPE TOT TIMPUL M-AM SIMTIT SINGURA,NEDORITA,NERESPECTATA...FARA A FI LA LOCUL POTRIVIT!M-AM CASATORIT CU SOTUL MEU IN NICI O LUNA DE CAND NE-AM IMPRIETENIT,DESI NE CUNOSTEAM DE MAI MULT DE 6 ANI,DAR FIECARE AVEA O ALTA "VIATA".POT SPUNE CA ATUNCI,IN ACEA ZI...A FOST DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE...POATE PT AMANDOI(DE CE POATE???PT CA ACUM NU SH CE SA MAI CRED).IN PRIMELE LUNI,RELATIA MERGEA CA PE ROATE!CREDEAM CA L-AM PRINS PE DUMNEZEU DE UN PICIOR,DAR DIN PACATE AU FOST DOAR...PRIMELE LUNI!DUPA CARE TOTUL A INCEPUT SA FIE PLICTISITOR!EL TOATA ZIUA LA SERV...SEARA CAND VENEA ERA OBOSIT...DAR PT O PARTIDA DE SEX(DRAGOSTE?!?)ISI FACEA TIMP...DAR TANDRETEA,ROMANTISMUL,COMUNICARE...PE CARE AM CREZUT CA O ZARESC LA INCEPUT AU DISPARUT!!!SI ASA A MERS RELATIA NOASTRA SI MERGE SI IN ZIUA DE AZI!!!PACAT!!!IL IUBESC SI IMI JURA CA MA IUBESTE SI CA TOTUL VA FI BINE INTR-O ZI,DAR CAND?AM UITAT SA MENTIONEZ CA PE APROAPE TOATA PERIOADA SARCINII AM VRUT SA INTENTEZ DIVORT,DEOARECE SIMTEAM CA RELATIA NU MAI ARE NICI UN ROST,DAR NU AM FACUT-O,CU TOATE CA TIMP DE NOUA LUNI SUFLETUL MEU A PLANS IN CONTINUU DUPA DRAGOSTE SI DUPA CEL DE CARE M-AM INDRAGOSTIT!!!MA GANDEAM CA POATE ASA FAC FEMEILE INSARCINATE,DAR NICI ACUM NU-MI ARDE DE RAS!!!SUNT MAJORITATEA TIMPULUI TRISTA...SIMT CA MA SUFOC LANGA EL,DEOARECE NU-MI ACORDA ATENTIA DE CARE AS AVEA NEVOIE.CAND E ACASA(MAI ALES IN WEEK-END-URI,E MAI MULT ABSENT)PREFERA SA SE JOACE LA CALCULATOR SAU SA IASA CU "DIFERITE TREBURI" DECAT SA STEA CU MINE SI COPILUL LUI!NU VREAU SA ZIC CA NU-SI IUBESTE FETITA,DIMPOTRIVA ...O ADORA SI UNEORI SIMT CA SI EU AM TOTUSI UN ROST IN VIATA LUI...DAR ASTA DESTUL DE RAR!!!OARE SUNT EU PREA DIFICILA SI GREU DE INTELES?!?OARE IMI DORESC IMPOSIBILUL...TANDRETE,ATENTIE,DRAGOSTE?!?OARE NU FIECARE DIN NOI TANJIM DUPA ASA CEVA?!?OARE PT CE ALTCEVA NE CASATORIM?!?EXCLUDEM...BINEINTELES MATERIALISTELE!!! NU SH CE SA MAI CRED SI CE SA MAI FAC!UNEORI IMI VINE SA-MI IAU LUMEA IN CAP SI ATAT!!!DAR AM O FETITA DE CRESCUT...PE CARE MI-AM DORIT-O NESPUS DE MULT SI PE CARE O ADOR!!!SI...NU IN ULTIMUL RAND...CAREIA II DORESC SA CREASCA ALATURI DE AMBII PARINTI,NU CUM AM CRESCUT EU(FARA TATA).DAR SUFLETUL MEU?!?CE SA FAC CU EL?!?PLANG APROAPE ZILNIC...CACI IMI DORESC UN SOT ADEVARAT...O FAMILIE ADEVARATA!!!CE SA FAC??? SA ASTEPT SA VINA SI SOARELE PE STRADA MEA?ASA CUM IMI TOT PROMITE SOTUL MEU?SAU SA NE VEDEM FIECARE DE VIATA LUI? DATI-MI UN SFAT, VA ROG!!!MACAR UNUL SINGUR!!! MULTUMESC!!! cosdena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

rabdare multa rabdare apoi incearca sa umpli weekendul cu activitati in care sa il implici si pe sotul tau: iesiti in parc cu printesa, mergeti la zoo, la circ, chiar daca fetita e mica, mica, mergeti la shopping pentru fetita. Planifica o seara de film vineri seara, cu floricele, sucuri si un film bun. atrage-l langa tine, nu fi doar mama, incearca sa nu fii pisaloaga. Stiu ca printesa iti ocupa mult timp, dar citeste o carte, o revista buna, machiaza-te, suprinde-l! Aveti o viata de trait impreuna si in viata de cuplu intervine des plictiseala, tine de tine, si de el, de ce nu, sa nu va risipiti dragostea in lacrimi! Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, Stii ce se spune ca ceea ce incepe rau se sfarseste si ma rau! Nu vreau sa te descurajez, insa trebuie sa fii lucida. Eu nu cred in trucuri din astea - ma dau de trei peste cap, ma pierd pe mine insami, rad cand imi vine sa plang, inghit noduri, ma imbrac nu stiu cum fara sa am nici un chef, il mangai pe cap vai ce bun si iubitor si tare si mare mai esti tu mai draga barbate... Si pe el il doare fix undeva de nevoile tale... E bine ca iti dai seama de realitate, eu nu zic ca gata la divort dar nici un chin perpetuu nu e o solutie. Eu sunt intr-o situatie si mai si, de aceea le zic tuturor femeilor carora li s-a aprins un beculet rosu de alarma ca...ceva este. NU E IMAGINATIA LOR SAU HORMONII SAU ALTE CLISEE! Nu suntem noi cele nebune sau cele vesnic vinovate de nemultumirea masculului... Iti doresc multa putere si luciditate. Ca si mie dealtfel! Ai grija de tine si da, defuleaza-te, nu te mai imbata cu apa statuta/ Te rog sa ma ierti daca am scris ceva nepotrivit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu prea stiu ce sfat sa-ti dau, si eu sint cam in aceeasi situatie. La ce ma gindesc in ultimul timp este ca astept prea mult de la relatia asta: probabil ar trebui sa imi gasesc preocupari colaterale, care sa imi umple nevoia de comunicare. Ma rog, am copil, am un job destul de interesant: probabil ce pot sa fac in plus e sa imi reiau relatiile cu prietenii, care oricum sint comuni - iesiri in orash "cu fetele", legatura mai strina cu famillia.... kestii d'astea. Daca stau in baza lui imbatrinesc pina ma baga in seama. Si nimeni nu e de neinlocuit pe lumea asta. La atit vrea sa se limiteaza relatia noastra, la atit o sa se limiteze. M-am saturat sa-l bat la cap. Sau sa astept mai mult. E multumit asa, las omul in pace in stadiul in care e el multumit. N-are decit sa zaca pe canapea si sa vada douaj de filme, cu un castron de cartofi prajiti in fatza, pina imbatrineste. Daca el asta isi doreste, de ce sa nu-l las sa fie si el fericit. Eu mai am nevoie si de altceva - o sa imi caut "altceva"-ul in alta parte. Astea's discutii pe care le-am avut cu el - a ridicat din umeri. Foarte bine. Asta insemana ca e de acord. Am ajuns la o concluzie comuna, macar. Sper sa nu se trezeasca peste ceva timp ca nici asa nu-i convine. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou!Mai intai multumesc tuturor pt sfaturi si pareri! Elise,imi pare rau ca treci si tu prin asa ceva...si sper ca sa-ti fie bn indiferent de decizia pe care o vei lua si indiferent ce vrei sa faci in viitor!! Eu,sincera sa fiu nu ma-m gandit sa caut acel "ceva"pe care mi-l doresc in alta parte,deoarece nu sh daca as putea sa am iarasi incredere in alt barbat,chiar daca va fi doar o aventura(asta am inteles ca vrei sa cauti,sper sa nu te superi daca am inteles gresit) si mai ales nu as putea fiindca imi iubesc sotul mai mult decat orice pe lumea asta(bineinteles si pe printesa mea care e pe primul plan) si cred ca daca as face asa ceva...m-as simti vinovata si l-as face sa sufere pe el enorm!!! Poate nu m-am exprimat bine si poate nu am avut destul timp aseara sa spun mai multe despre relatia mea,dar nu e mereu asa indiferent si obosit!Mai avem si momente bune sau foarte bune!Iesim in oras,in parc cu fetita...mergem la prieteni,vin prietenii la noi...chestia e ca atunci cand suntem singuri...uneori simt ca si-ar dori sa fie in cu totul alt loc,numai nu cu mine!!!Isi gaseste cate ceva de facut...jocuri pe calculator,reparatii la nu mai sh eu ce,etc...nii nu mai sh ce anume...numai cu mine mai putin!!!Poate sunt si eu pisaloaga si inchisa uneori,dar astept sa vine si el cu noi idei despre cum ar tb sa ne petrecem timpul liber impreuna...dar nu!!!Adevarul e ca lucreaza mult si face mult prea mult ca sa ducem o viata cat mai buna...si sh ca e obosit si stresat...dar am si eu nevoie de caldura sufleteasca si atentie!!!Am nevoie de un sot adevarat!!!Nu sh ce sa mai zic si ce sa mai fac...ca simt uneori ca innebunesc,dar tb sa trec si peste asta,dar cum???Daca nu l-as iubi...as cauta acel "ceva" care-mi lipseste in alta parte,dar nu pot.Caut mereu compania altcuiva sa trec mai usor peste tot,dar nu ajunge!!!Nici prieteni prea multi nu avem!!!Fiindca e tare greu sa-ti gasesti prieteni adevarati in care sa ai incredere(o spun caci am trecut prin multe cu "asa-zisi prieteni"),asa ca...asta e!!!Eu tot sper ca intr-o zi totul va fi mai bine,dar oare nu sper degeaba??? Pupici tuturor si numai bine in relatiile voastre!!! cosdena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toate relatiile trec la un moment dat prin perioade de genul asta. [bang] Din pacate viata nu e ca-n filme sau ca-n povesti. Acolo ne este prezentat un ideal utopic (parerea mea). Nu stiu cum poate fi rezolvata o astfel de situatie...desi mi-as dori. Oricum, un lucru e sfant -independenta. Cred ca e f important sa te simti bine tu cu tine, sa ai activitati separate care sa iti faca o deosebita placere. Pe de alta parte e oarecum un indemn pt o viata relativ paralela... Dupa cum ziceam si eu sunt pe cale sa descopar "normalitatile " vietii "romantice" in doi si nu imi place deloc. Pana acum in acest punct am hotarat sa imi adio de relatiile pe care le aveam, considerandu-le ratate ( nu doar din acest punct de vedere e adevarat, mai atarnau si alte chestii in balanta). Acum imi dau seama ca acest punct e unul normal intr-o relatie si ori de cate ori m-as desparti si as lua-o de la capat, tot aici as ajunge. Important e ce facem dupa, cum trecem de el, "impreuna" !? Astea-s intrebari la care tare as vrea si eu sa aflu raspunsul. P.S. Una peste alta, chiar mi se pare deprimant si in van. E ca o resuscitare care trebuie facuta in permanenta...mai reusesti prin nu stiu ce minune sa ridici cumva relatia, merge frumos o perioada, dupa care iar o iei de la capat si ajungi la punctul mort. Si sa stiti ca in acest moment nu incriminez pe nimeni, nu iau in considerare relatiile in care unul din cei doi, renunta la preocuparile comune. Eu vorbesc din punctul de vedere al unei relatii in care amandoi au acelasi interes. "Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius www.funscience.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,pb asta e!Pb suntem in acea peioada prin care toate relatiile trec!Dar oare cat va dura?!?Oare?!?Sunt dispusa sa astept sa apara soarele si pe strada mea,pt ca am un copil pe care il ador si nu doar pt copil,ci si pt al meu sot,pe care inca il iubesc!INCA!!!Sper sa nu astept in zadar,caci inima mea nu mai poate astepta!!! cosdena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...