Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa scap de aceasta dependenta?


Recommended Posts

Am mai scris pe acest forum de multe ori ca sunt dependenta de sotul meu si vreau sa scap de aceasta dependenta.De fapt la noi este reciproc suntem dependenti unul de altul.Nu stiu daca el vrea sa scape de aceasta dependenta dar eu vreau.Am avut ocazia sa plec pentru cateva luni cu serviciul am incercat insa am decis ca nu vom sta unul departe de altul si am renuntat pentru ca numai gandul ca o sa fiu departe de el ma omoara incetul cu incetul.Cand lipseste mai mult timp de langa mine parca nu mai am chef de nimic nimeni si nimic nu imi intra in voie asta pana apare el.Si noi facem tot posibilul sa nu fim prea mult departe unul de celalalt am senzatia ca nu pot sa traiesc fara el asa ca fetelor daca a mai trecut cineva prin asta si a scapat de acesta dependenta sa mi spuna si mie cum a facut, vreau sfaturi si povestiri de ale voastre.Pupici alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu imi face rau insa nu pot niciodata sa plec fara sa il iau si pe el si invers si ma omoara faptul ca in orice clipa cand nu este langa mine ma framant ca ce face, de ce nu mai vine ma simt de parca nu imi mai gasesc locul si el la randul lui mi-a marturisit ca face la fel ca nu rezista sa stea mult timp fara mine iar cand ne intanlim dispare totul ca un farmec.As vrea sa plec si eu la bunica sambata si duminica dar cum sa stau eu fara el 2 zile noi care nu am stam unul fara altul deloc decat cand suntem la serviciu.Asa ca vreau sa scap usor usor de dependenta asta dar e bine si daca dispare in timp. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bucura-te de aceasta dependenta.E frumoasa si nu dauneaza.De cat timp sunteti impreuna?Cumva ai zgandarat in mine samburele nostalgiei.Am azi opt ani de cand sunt cu sotul meu si aceasta dependenta exista....putem sta 2 zile unul fara altul dar cate telefoane ne dam numai ups,era sa fac reclama...operatorul de telefonie mobila stie..Cand vei avea nevoie sa stai fara el(o chestie cu adevarat importanta)psihicul va fi mai puternic decat inima si o vei face,nu te teme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un fel ma bucur ca exista el nu sta fara mine mai deloc si indiferent unde pleaca ma ia cu el.Am cunostinte care ma ,,invidiaza,, deoarece decat sa plece cu prietenii undeva si sa ma lase singura mai bine sta cu mine, desi se mai duce uneori.Insa doar atat ma bucura pentru ca atunci cand se pune problema sa plec undeva fara el sau el fara mine imediat ne impacientam amandoi si ne gandim cum sa stam unul fara altul. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e acelasi lucru. Mai mult la mine. Imi e foarte greu sa stau fara sotul meu. Dar daca trebuie se poate. Cand eram in tara sotul trebuia sa plece cu serviciul 6 sapt in germania. Si rezistam fara el. O singura data mi-a fost mai greu, acum4 ani, si am avut posibilitatea sa merg si eu. Si am mers. Si m-am intors de acolo insarcinata [:D]. Acum avem un baietel de 3 ani frumos si sanatos. Acum ne e greu sa mai facem un copil. Parca ne e teama sa o luam de la capat. Asa ca asteptam sa vedem daca mai apare vreo delegatie[:D] Deci cand chiar trebe sa stai singura se poate.E greu, foarte greu, dar se poate. Grea boala "dependenta" asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...