Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa scap de aceasta dependenta?


Recommended Posts

Pe mine dependenta ma sperie. Si in nici un caz nu cred ca e un semn de mare dragoste ci, mai degraba, de mare nesiguranta...si de nevoia de control Eu tin mult la independenta mea, cred ca mi-as iesi din minti daca cineva (oricat de mult l-as iubi ) ar sta lipit de mine toata ziua. Poate asta ar fi solutia sa-ti placa mai mult de tine sa te simti bine si singura sau in compania altora. Din pacate femeilor le trece mai greu ,barbatii in schimb au aflat secretul, se vindeca chiar inainte ca noi sa ne dorim asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Parca la alt subiect spuneai ca te bate, si de fatza cu prieteni. Asa ca intr-adevar ar trebui sa scapi de aceasta dependenta, ba mai mult ar trebui sa scapi de el. Mi-e foarte greu sa inteleg persoanele care sunt dependente de un barbat abuziv, asa ca nu stiu ce sfat sa iti dau. Doar sa gasesti putere in tine sa te rupi de el. Vorbeste des cu familia ta, fa-ti prietene in afara casei, nu te izola.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pentru asta vreau sa scap de dependenta asta fata de el, cum am mai spus nu e asta motivul pentru care am scris aici pentru ca nu s-a mai intamplat sa mai de-a in mine sper eu ca si-a bagat mintile in cap de data asta.Vreau sa scap de acesta dependenta deoarece nu pot sa ies cu o prietena pentru ca gandul meu este numai la el sau ca il stiu singur nu ma mai duc la parinti si el la fel.Asa ca vreau sa fiu cum eram inainte sa ma distrez fara el caci indiferent cu cine sunt gandul meu tot la el este si abia astept sa vina timpul sa ne vedem.Si vreau sa il fac si pe el sa scape de dependenta de mine pentru ca fiind mai tot timpul impreuna poate o sa ajungem la saturatie mai repede cum spunea cineva mai devreme.Mi-e niciodata nu mi-a placut sa stau bot in bot cu cineva toata ziua insa s-a intamplat si asta nu pot sa stau fara sa fiu bot in bot cu el. alexia_07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind in urma postarile tale e clar ca ai de-a face cu un om violent. Relatia nu este una de iubire mare, fara capat si nu puteti respira unul fara celalat cum reiese din postarea de aici. Atunci cind un comportament iti pune piedici in viata de zi cu zi si nu poti functiona la parametri normali, e vorba despre un dezechilibru psihic. Fara suparare...daca tu nu poti merge la bunica 2 zile pentru ca mori de dorul sotului, nu mai este vorba de dor ci de tulburare, deviere de la normalitate. Cauta un psiholog pentru problemele tale. Sint destul de serioase. Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alexia_07
Am spus ca nu vreau sa merg la bunica pentru ca nu vrem sa stam unul fara altul pentru ca asa am fost obisnuiti de la inceput si ca preferam sa mergem amandoi decat sa stam separat.Daca asa s-a inteles ca nu pot functiona la parametrii normali nu e vina mea. alexia_07
quote:
Originally posted by alexia_07 am renuntat pentru ca numai gandul ca o sa fiu departe de el ma omoara incetul cu incetul
quote:
Originally posted by alexia_07 Cand lipseste mai mult timp de langa mine parca nu mai am chef de nimic nimeni si nimic nu imi intra in voie asta pana apare el.
quote:
Originally posted by alexia_07 deoarece nu pot sa ies cu o prietena pentru ca gandul meu este numai la el sau ca il stiu singur nu ma mai duc la parinti
Astea's scoase doar de pe pagina asta...daca mai caut mai gasesc. Acesta nu este comportament normal. Sa nu poti iesi citeva ore cu o prietena pentru ca iti sta gindul la el. Sa nu poti rezista 2 zile pina la bunica, sa nu ai chef de nimic pina nu apare el. Asta nu este o dovada de dragoste. DELOC. Da piept cu realitatea, lasa valul de pe ochi si da-ti seama ca asta nu-i normal. Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...