Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence... la apel :) (5)


Recommended Posts

Salutare! Haha, poate vezi ca e cu ochi[:)] Criss. Ca tot am un pic de timp, de fapt nu am dar mi-l fac eu[;)] va scriu cate ceva din "Nazbatiile lui Ditie cel mare". Fiu-miu e un pungas fara pereche. In casa, in grinda am impuscat demult un leagan pe care nu prea l-a folosit el, insa acum l-a redescoperit cu ajutorul lui taica-su care l-a pus intr-o zi in leagan si l-a rasucit. Nu va spun ce distractie. Il invarte acolo de ametesc eu si fiu-miu tot vrea invarteala. Imi scrie toti peretii, are creioane colorate si "crim, crim" pana cand saracii pereti nu o sa mai fie albi. A fost atat de simpatic intr-o dimineata, in bluza de pijama si in pampers, cu picioarele goale, abia se dezmeticea de somn, il vad cum alearga rapid, cu o expresie grava spre dormitor de unde apare inarmat in fiecare mana cu cate un creion. Fuge repede la el in camera si se opreste in tocul usii, cu o mana in camera lui cu cealalta pe hol a prins zidul intre maini si da-i frate linii "crim crim" urla la mine. Nu va spun ce incantata sunt... cand ma gandesc la zugraveala, pana atunci ne bucuram de culori vi in toata casa. A fost un prieten tare bun de-al nostru in vizita la noi. Pe Petre il iubeste la nebunie, caci de fiecare data ii aduce"tato"(tractor). Ii facusem baie si era in prosop. Petre: Ia sa vad mai puta, tu ai puta? Dimitrie: Niu, Niu, Niu! Vine timpul somnului, i se da laptele, il striga pe "Pate" sa vina cu el in patut, ii spun ca Petre pleaca la el acasa. Se culca omul (asa spuneam noi ), cand il auzim ca ne striga, mami... tati... Pateeee, Pateee. Ma duc la el si cand il vad.... era gol pusca, dar pusca. Si-a dat jos tot, pampers bluza de pijama, pantaloni. Nu imi dau seama cum a reusit sa isi dea jos bluza, nu a mai facut-o niciodata pana acum. Il striga pe Petre sa vina sa ii arate puta. In rest ne jucam cu baietii fotbal afara, se duce si chiar se baga intre ei si fuge cu mingea, da la poarta... si eu stau si inghet pe teren, ca la un moment dat mi-a si spus un copil : Nu vreti sa va bagam in echipa? Asa simpatici sunt... In casa ne jucam la poarta de jucarie si dam "goooool", ne uitam la "pi pi" Adica Happy fit, la "ticii" Alba ca Zapada, mergem la bunica si jumulim pisicile, facem curat, ne dam pe topogan in curte, mergem cu "tato" de la Mos Craciun, tricicleta, sania...Avem o gramada de activitati. Mergem la topogan in Real... Cam asta facem noi zilnic, nu exista sa nu facm o boacana, sa nu terorizam broasca, "basi", ca saraca sigur o sa moara la noi de inima rea cand se ma trezeste cu cate o minge in acvariu. Ii bea apa din acvariu... nu va spun ce incantare..... si e un smecherr nevoie mare. Cand il prind asupra faptului se face ca el nici nu a fost pe acolo, nu intelege ce vorbesc dar numai il vad ca o sterge de acolo strengareste. Imita animalele, am iesit o data afara la joaca si numai vede o balta se aseaja in patru labe si incepe sa isi bage limba, mor... cu bunica la fel face... vrea sa manace cu pisicile din castronul lor... [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by canuta-om-sucit
Salutare! Haha, poate vezi ca e cu ochi[:)] Criss. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Nu ma innebuni...Asta nici de gluma nu-i buna. Criss si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine..am intrat sa va salut si sa va urez o zi buna . Revin deseara ca nu prea am citit ce ati scris[;)] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, intru si eu sa va salut. Sunt la birou si imi ingheata degetele pe taste, de instrumente de scris nici vorba sa le pot tine in mana. Ieri s-a defectat centrala noastra si acum suntem pe cale sa inghetam toate. Asa ca plecam mai repede [^], macar cu atat sa ne alegem, pe langa o raceala. Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura[pup] pe Dimitrie harnicutz si pe mamica lui care stie cum sa povesteasca [flo] Noi suntem bine, cam somnorosi cu ultimele 2 masele ale lui Paul [:D] acuma macar stiu ca dupa ce iese si a 6-a, mai sunt 2 si gata [;)] Spor la treaba!! Oana [gravi]17+, mamica de [copil][url="http://picasaweb.google.com/oanaileana.rusu/Portret"]Paul-Victor[/url] ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]21 iunie 2006[/url])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor... si La Multi Ani[cheers] M-am amuzat si eu de ispravile lui Ianis. Cred ca e distractie mare la tine in casa Diana.Faza cu pelerina m-a amuzat cel mai tare (superman )[cool]. Bine ca ne dai vesti bune si nu sunt bolnavi . Si acum observ ca Diana si Carola au copii cu varste apropiate. Carola, ti-am admirat frumusetile ...hmm sunt frati si nu seamana deloc.. cel putin mie asha mi se pare...unul e blond, celalalt saten.... sa te bucuri de ei si multa sanatate va doresc....si deci te-ai distrat cu fetele? Foarte bine ai facut!![^] Aura ma bucur ca ati petrecut bine in familie sarbatorile. Deci deja incep concediile pe anul 2008. Tare nazdravan e Dimitrie[bis] Oana vad ca stati bine cu maselele. Lui Dani nu demult i-a iesit si ultimul canin, avem 2 ani, 8 dinti, 4 masele si 4 canini. Cum esti cu sarcina? La ce medic umblii? Criss, medicul te-a intrebat daca esti insarcinata sau nu, pt ca daca ai fi fost trebuia sa faci avort..din pacate[V]. Varicela e o boala care da malformatii urate fatului, cunosc o persoana care s-a chinuit ani la rand sa faca copil, a facut tratament, a reusit sa ramana gravida, in prima luna a facut varicela si a trebuit sa avorteze. Sunt urate malformatiile si nu risca nimeni. Succes la uns cu crema pe bubitze, bine ca nu varicela [;)](eu am avut la 26 ani, am luat-o de la fica-mea[:o)]) Noi suntem bine, de luni am inceput iar servicul...tare bine a mai fost acasa in concediul asta de sarbatori. De craciun am stat acasa, de revelion am fost la Sovata cu gasca de prieteni , de Sf Ioan am sarbatorit la socrul meu si apoi acasa... Acum ne pregatim pt ziua lui Dani...ma tot gandesc pe cine sa scot pe de lista pt ziua lui si nu prea reusesc nicicum [:(!]. Anul trecut i-am tinut ziua de nastere cu 21 pers (6 copii) si am zis ca nu mai fac tambalau, dar pur si simplu nu am pe cine sa scot de pe lista...am familia si prieteni aproapiati.. Plus ca vreau sa o invit si pe safea mea care are un copil de 7 ani si o fetita de 2 ani si ceva. Of...iar va fi nebunie mare dar sper ca va iesi bine.Si ca sa economisesc timp si spatiu am inchiriat sala de la Kinderland si acolo ii vom sarbatori ziua duminica, in 20. Ziua lui e in 17 si vroiam sa i-o tin in 19 dar deja era ocupat. Asa ca a ramas pt duminica, cand vin acasa casa e curata si aranjata...nu deranjata cum a fost anul trecut[fuga]. M-am intins cam mult..m-am apucat de invatat ca bat examenele la usa..in 23.01 am primul examen, in 26.01 am nunta de noapte la Sebes (Alba) in 28.01 alt examen. Pierd 2 zile cu nunta dar trebuie sa merg ca e verisoara primara. Spor la ce faceti...si ne mai auzim[;)] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He-he Bianca, intri mai rar da' principalul e ca recuperezi [flo] Bafta la examene!! [majoreta] Acum merg la medicul cu care am nascut - dr. Turos, mi-a placut mult de el cand am nascut si dc e rost de cezariana sper sa poata veni tot el si atunci a mai taiat deja pe-acolo [;)] Imi place ca are multa rabdare si povesteste cu mine - si eu sunt o vorbareatza.... Criss, sper ca ai rezistat cu frigul de la birou - la noi in sfarsit azi s-a facut o temperatura suportabila. Pa-pa [flo] Oana [gravi]17+, mamica de [copil][url="http://picasaweb.google.com/oanaileana.rusu/Portret"]Paul-Victor[/url] ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]21 iunie 2006[/url])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, si o prietena a nascut cu Turos si a fost multumita. Principalul e sa iti placa de medic si daca se poate sa vina la nastere dar multi nu mai vin...din pacate pt a da posibilitatea rezidentilor sa invete. Mersi de urare...sper sa am bafta si noroc chior [;)] Am uitat sa va spun...am fost si la locul ala special care s-a facut pt copii la Real...Mi-a spus o colega de facultate ca merge la o aniversare acolo cu copilul si ca prietena ei plateste 500 lei dar nu am crezut.[alcool] Si rau am facut ca avea dreptate. Taxa e de 25 lei de copil (aia a avut 20 copii) si se sta 2 ore jumate. Daca sunt peste 20 copii se inchide spatiul, daca nu,...intra cine vrea. In timpul sapt e 20 lei de pers, sambata, duminica e 25 lei. Se plateste pt minim 10 copii (chiar daca sunt mai putini) si spatiul nu se inchide[bang]. O prostie... Doua ora jumate iti sare copilul ca o capritza si e tot transpirat pe cand sa faci poze cu tortul.[bang]. Eh m-am lamurit... Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas"]Poze cu noi[/url], [url="http://www.dropshots.com/biancas1"]Alte poze cu noi[/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by OanaRusu
He-he Bianca, intri mai rar da' principalul e ca recuperezi [flo] Bafta la examene!! [majoreta] Acum merg la medicul cu care am nascut - dr. Turos, mi-a placut mult de el cand am nascut si dc e rost de cezariana sper sa poata veni tot el si atunci a mai taiat deja pe-acolo [;)] Imi place ca are multa rabdare si povesteste cu mine - si eu sunt o vorbareatza.... Criss, sper ca ai rezistat cu frigul de la birou - la noi in sfarsit azi s-a facut o temperatura suportabila. Pa-pa [flo] Oana [gravi]17+, mamica de [copil][url="http://picasaweb.google.com/oanaileana.rusu/Portret"]Paul-Victor[/url] ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]21 iunie 2006[/url])
Am rezistat cu greu, dar la 13 am plecat. Din pacate nici azi nu avem incalzire, ieri au venit cei cu care avem contract de intretinere, s-au uitat, au constatat ca centrala scapa gaze, si urmeaza ca azi sa fie reparata. Oricum azi tot cu paltoanele pe noi vom sta...si tot pana la 13. Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, eu i-am tinut ziua lui Dimitrie acolo, nu am avut 20 de copii, insa eu am platiti pentru 20 ca sa imi inchida spatiul, am stat cat a trebuit, cat s-au simtit copiii bine, mai mult de 3 ore acolo nu ai cum sa ii tii ca sunt terminati sa tot sara si sa alerge acolo. Eu am platiti 400 lei pe 3 ore, am fost multumita, tortul l-am adus eu, ca am tinut sa il fac eu acasa, in rest le-a dat copiilor suc si ce mai trebuia, oricum mare nevoie de mancare cei mici nu au avut, cei mari au baut si mancat rontaitoare,pe care le-am adus eu si cam atat, in rest distractie [:)] [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...