Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! (36)


Recommended Posts

Eu am baiatul in clasa cu fetita lui liliac.Si eu zic ca singura pb e buna intelegere(sau neintelegere??!!) dintre educatoare.De aici vin toate bataile de cap majore si activitatile nu au continuitate(sau finalitate??!!).

Dar..in ceea ce priveste dotarile facute in anii anteriori din banii parintilor eu am alta parere decat liliac.Eu am contribuit in anii anteriori la cumpararea masinii de spalat ,care in prezent se foloseste,a lustrelor,a perdelelor,a covorului .Si astea sunt.A..uitasem Tv.Si la asta am contribuit.De jucarii chiar nu stiu ce sa zic.

Insa minusul care-l vad eu clar la clasa e ca nu invata mai multe poezii,nu invata mai multe cantece..sa aiba activitati matematice la nivelul lor care sa le dezvolte creierul si gandirea.

Mancarea e oki din punctul meu de vedere.Fata de alte camine..e superbun.Zic asta din experienta mea.

In mare se merita aici fata de alte camine de cartier care nu au dotarile astea.

In ceea ce priveste inscrierea...e complicat.Cererile sunt foarte mari.Eu o cunosc f bine pe directoare,pe administratora,pe educatoare.....si cu toate astea am fost si am vb ca sa-l treaca pe listuta cam cu un an inainte.

In mare sunt multumita,dar pb cea mare la noi la clasa e ca educatoarele nu vorbesc intre ele..ba chiar au ajus sa se urasca de-a dreptul.Directoarea spre marea noastra dezamagire nu se baga...pt ca mai are un an si iese la pensie....asa ca....doar sa reclamam starea asta la inspectorat..dar nu stiu cui ar ajuta.

Deci..decizia e a ta.id="navy">id="Comic Sans MS">

 

Cid="red">oid="green">rid="orange">iid="blue">nid="orange">nid="green">aid="red">id="Comic Sans MS">id="size4">

 

poze cu familionu'

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor fetita mea face 3 ani in februarie si trebuie sa o inscriu si eu la gradi luna asta.

Am fost la cateva gradinite,;in general am fost primita cu reticenta.Mi s-a spus ca prioritate au copiii care stau in zona.La Luceafarul(de langa Scoala 28)mi-au zis ca sunt super solicitati ca deja au prea multe cereri si nu mai avem sanse.Am fost si la Elena Doamna,dar nu mi-a placut deloc gradinita.Mai bine am fost primiti la Cristal;am vorbit cu directoarea si ne-a zis ca incrierile incep din februarie, si ca grupa mica o vor lua 2 educatoare una Bulgaru si inca o tipa parca Mortu,nu mai stiu sigur.

Daca stiti ceva despre ele poate imi spuneti si mie.

In schimb am fost si la gradinita Omul de zapada,de langa Cristal,particulara si mi-a placut foarte mult:curtea gradinitei,camerele copiilor,felul in care mi-au vorbit educatoarele;atmosfera din gradinita era ff calda si intima.Mancarea este pregatita acolo au 2 bucatarese.Grupele sunt formate din 15 copii(am inteles ca la stat sunt minim 25 copii).Iar pentru program lung(8-18) pretul este de 600 ron/luna.Au piscina,iar vara copii fac innot.A fost singura gradinita particulara pe care am vazut-o si m-a incantat f mult.

Vreau sa le intreb pe mamicile care au copii la gradi de stat cat va costa pe luna gradinita,ma refer la program prelungit-mancare....si celelalte cheltuieli pe care le impilca gradinita.

 

Gianina(36 saptamani) si Tania -3 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi la gradinita Cristal platim 6 sau 6,5 lei pe zi... adica in medie cam 120 lei intr-o luna completa... De ex. tin cont de zilele in care lipsesc si scad din taxa. din punct de vedere al taxei diferentele sunt destul de mari... Depinde fiecare de posibilitati si de preferinte... insa am auzit de gradi particulare care desi se laudau cu grupe mici, acceptau si ei copii peste nr de 15 copii... tocmai pt a-si mari bugetul.... asa ca.... mult succes... Intr-adevar e mare nebunie si chin pana gasesti o gradinita potrivita, si de care sa fii cat de cat multumita.. Sunt de acord insa... ca educatoarele ”sfintesc” locul... Pupici si mai vb! Cris si Razvan cel nazdravan (23.11.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ciristina23/album?.dir=66a6&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos"]Razvan[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliac, Korina multumesc pentru detalii, orikum ne-am hotarat la step by step singura problema ar fi sa il primeasca, adika sa mai fie lokuri, pentru ca ne-au zis ca incep inscrierile din 3 martie, cam tarziu zic eu, orikum copilul nu ramane fara gradinita ca sotul din dotare a aflat ca o cunoste foarte bine pe directoarea de la motanul incaltat, pe o educatoare de la Codruta, si pe alta de la step by step heheheh si el a vorbit cu toate in principiu deci undeva copilul tot merge. Treaba asta cu "nu avem lokuri" mie imi suna mai degraba a "baga mana in buzunar ca se gasesc lokuri", am deskoperit ca am o colega care are fetita tot la step bt step si a zis ca ea a inscriso in vara, ca nu au fost probleme, ca orikum inscriu mai muti decat capacitatea claselor ca niciodata nu sunt toti copiii ca sunt bolnavi prin rotatie :). Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina....in ceea ce o priveste pe directoarea de la Step by Step sunt sigura ca nu ia nimik de la nimeni.Nu e pe baza de spaga.Ci...zic eu...mai degraba pe baza de recomandari,de cunostinte....In rest..ti-am zis..eu sunt multumita de camin. In ceea ce priveste un camin privat..600 lei mi se pare nu mult..ci exagerat de mult.Pai eu pe luna asta am de dat 70 lei.Defapt ziua de camin se socoteste 5 lei.Cate zile merge..atata platesti. Corinna [url="http://community.webshots.com/user/korinnay"]poze cu familionu'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Korinna multumesc pentru precizari, desi inscrierile se fak incepand cu 3 martie eu saptamana viitoare duc dosarul lui Vlad la o educatoare ca asa a zis sotul, v-am zis doar ca sotul e cel care se okupa hehehhe ca el cunoaste toate educatoarele, doktoritzele samd din zona ca ii sunt cliente [:D] asa ca am scapat de stresul asta. Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...