Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La noi la Galati sa veniti ! (36)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oana,eu am nascut la maternitate pe chicos dar cu moasa Ciorba Elena si am fost foarte multumita.daca nu ai probleme mari cu sarcina mai bine nasti cu moasa.uneori ele stiu mai multe decat medicii.eu am patit-o cu doctorita Docan.era sarcina trecuta de termen si ea ma trimitea.si vorba aia ii dadeam si banuti de cate ori ma duceam.aceasta moasa a fost foarte draguta si ii multumesc pentru tot ce a facut pentru mine.pentru Oana G
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

heheheeee, ce-mi place ca s-a animat si subiectul nostru!!! Bun venit, fetelor!! Gitana, nastere usoara! Moama ce-a trecut timpul... Bumbuta- Welcome, vecina [;)] Si io tot pe-acolo stau. Vilma, tare de tot sfatul tau!! Liliana& [comoara] Andra-Maria Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gitana, nastere usoara! Alinam, m-ai lamurit cu Mataca. Nu corespunde cu locatia aleasa de mine. Bumbuta, sau mariana, parerile stii ca sint impartite ... eu prima data am nascut cu Docan. M-a monitorizat in ultimul trimestru de sarcina, si a venit la solicitarea mea. Am anuntat-o in jur de 19.00, iar pe la 21.00 cred ca era la spital. Bine, cred ca a avut influenta mare pila cu care ma dusesem la dinsa. Insa, pentru sarcina asta, vreau alt medic. Si mi-a mentionat rapsody de Alina Calin. Am mai auzit de ea. Desi o prietena de-a mea nu a fost foarte incintata de serviciile doamnei dr. Daca am ceva intrebari, 'te solicit'. Ms. Acte cu care am fost la gradi: -copii acte identitate parinti -adeverinta salarii parinti -cerere inscriere gradi (tip) sau de mina -copie certif nastere copil Ma intereseaza daca ecografia morfo se face si in galati. eu n-am auzit pina acum ... Daca stirti voi ... Am retinut de la Vilma un nume, Pop parca. As vrea mai multe detalii daca se poate. Oana [gravi] 2+ si Andra (21.10.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pop Adrian, clinica Diagnosis din Bucuresti. Nu stiu daca se face eco de morfologie fetala in Galati (s-ar putea la Botezatu, si mai e o clinica Ginecocenter care se lauda ca face 4D) Acum, ceea ce vreau sa spun este urmatorul lucru: una e sa ai aparat si sa faci ecografii, alta e sa ai specializare si sa stii ce vezi pe ecran, sa interpretezi, sa corelezi. Nu cred ca e vreun doc in Galati care sa aiba experienta suficienta in acest domeniu. In 2003, cand mi-am facut aceasta ecografie, in Galati nu se facea nicaieri. Deci tot ce spun e sub rezerva ca poate s-au mai specializat intre timp. Desi eu nu cred. Sarcina usoara si fara nici o problema!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mooama ce de[gravi] pe la voi pe aici! Laura ma bucur enorm sa aud asta si te [pup] dulce. I-ti doresc o sarcina usoara si un bb cuminte! Chir nu-mi vine sa cred...mai stii cand ziceai ca nu prea ai tragere...ca nu e momentul...etc. Sa fie cu noroc! Despre dr. ce am auzit eu...de aici de departe...Albu,Iusup, Hergheliu si Tutunaru de la Buc. sunt super pro. Din Galati de Dr. Matca am auzit ca ar avea experienta in eco...si inca ceva... sunt tare frumoase si scumpe eco 3D si 4D, insa pt. esco morfo, cele in 2d sunt sfinte. Se vede cel mai bine daca e ceva. Apoi analize de sange...sigur cica sunt o multime, dar sincer...nu-si au rostul, in plus sunt bani aruncati pe fereastra, daca nu e o sarcina cu risc. Cica trebuie mers si la dr. de familie sa va ia in evidenta, sa va dea carnet de gravida si cica sunt si ceva analize gratuite, plus No-spa si inca alte medicamente care se pot elibera cu retzeta gratuita. E bine de stiut, caci nici un medic nu va va spune! Eu in fiecare luna fac analiza de sange caci nu sunt imunizata de toxo, dar analize trebuiesc facute doar o data pe trimestru si analiza la urina, tot o data pe trimestru sau daca simtiti usturime cand urinati. Revin mai tarziu, fug sa iau piciul de la gradi. Inca o data felicitari gravidutzelor! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community&vhost=community"] pozici[/url] [url="http://bd.lilypie.com/CeJVp2.png"]bb2[/url] [url="http://community.webshots.com/user/delphinas"]burticutza[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...