Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (62)


Oaspete Otilia

Recommended Posts

Toata lumea primeste euros nu-ti fa probleme ,singurul schepsis este sa stii la cit este cursul in ziua respectiva sa-calculezi in minte si "sa lasi tu rotunjit "daca vrei nu s ate jumuleasca ei cum au chef!!

In supermarqet poti plati cumparaturile cu cartea ta de credit de aici iar la benzinarii la fel ,vivre l'euro si la "Comonoté Euro !"

Cartelele telefonice nu sint scumpe acolo ,dealtfel au o gramada de feluri si o gramada de promotii si oferte ca ai sa vezi peste tot romanii sint cu telefonul la ureche!!

E o boala nationala cred!

 

mamica fericita de baiat mare !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sibilica ,29 zici?

Cam cit de mari sint 29 de saptamini ?

O poza mica,mica ceva?

 

CASA DE PIATRA ,Bine A-TI VENIT in noul cuib!

si LA MULTI ANI [s]

 

Alina ,sotul tau este neamt?

Daca locuiesti la Paris ,pai sint o gramada de fete care stau pe acolo ,i-mi aduc aminte ca o data povesteau cum se intilnesc in parc cu copilasii.

Cu placere Otilia ,am vazut acum ca mi-ai multumit pentru info cu telefonul!

[flo]

 

 

[flo] mamica fericita de baiat mare !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna,tuturor!

zapaceala mare in familia mea, ieri am aflat ca ajunge maica-mea azi(trebuia sa ajunga saptamana viitoare, vineri) si am intrat in priza- curent continuu, ca alternativ nu mai tine [afro]...

in rest..astept in continuare vacanta (AMR o luna si trei saptamani[alcool])

Aurelia, sotul meu este roman, roman...din Targu Mures...fara stramosi sasi sau secui. E mare mister cu numele asta al lui...[hot]

va urez un fin de semaine super

 

Alina si [biz] Sara (03.10.2007)

 

 

http://www.picturetrail.com/alinamuller

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut les filles!

 

Nu am mai intrat de mult sa va salut...am vesti..in sfarsit muncesc si eu de 2 luni si ceva,mai intai in interim pt primele 2 luni si acum astept sa semnez un CDD. Lucrez in compania sotului meu dupa ce i-a amenintat ca pleaca in tara pt ca eu nu-mi gasesc de munca si nu ma simt bine sa stau numai acasa. asa ca m-au chemat la interviu..le-am spus ce stiu sa fac si m-au pus sa astept sa caute ceva care sa-mi corespunda. si au gasit....ce inseamna...cd am dat prima data interviu la ei mi-au servit-o pe aia cu sot-sotie in aceeasi companie....dar cd i-a luat sotul la 3 pazeste...glumesc...ideea e ca in departam sotului duc lipsa de oameni calificati si atunci atat le mai trebuia, sa plece si el. asta e. a prins momentul.Eu in schimb muncesc cu spor si seful a vazut, ma apreciaza si vreau sa le arat ca nu sunt doar o pila...aaaa si ce sa va zic...toata compania e plina de rubedenii...sot-sotie, frati-surori...asa ca sa nu ma simt prea prost ca am fost ajutata.

Cu piticul e cam greu pt ca il las la gradi pana seara dar imi vin in curand ajutoare din tara si nu o sa ma mai simt vinovata ca muncesc.

 

Otilia, drum bun si vacanta placuta in tara...ce dor imi e de prieteni si de frati, cumnati si nepotica...greu..

 

Alina bine ai venit in Franta!

 

va pup, un we placut si pe curand

 

P.S. Va multumesc pt incurajarile de la sf anului trecut cd cautam cu disperare un job...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alitzu, felicitari! Ma bucur pentru tine si-ti doresc sa se transforme contractul de munca in CDI cit mai curind. De ce sa te simti vinovata ca muncesti?!! Doar ai vazut care e sistemul francez, atitea mame care lucreaza...

 

Aurelia, ai incercat pe situl ambasadei pentru lista meseriilor?

 

Otilia, voiam sa te intreb de citva timp...ce mai face tatal tau, cum se simte?

 

Alinamuller, tu cunosti Tg Mures-ul? Ca daca vrei, putem discuta si despre asta [:D]. Eu acolo am crescut pina la 5 ani, la bunici, apoi toate vacantele si e un oras care-mi place foarte mult.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarumina Marox![flo]

Nu este actualizata lista la ei ,se pare ca s-a marit la 125 de meserii care figureaza intr-o circulara nu stiu pe unde ..........!

Eu intru in fierbere ca am o nunta pe 3 mai si nu gasesc nici cravata nici papion pentru LUCA ,tot ce gasesc pe internet trebuie s acumpar cu costum cu tot si de asta nu am nevoie !

Aveti vreo idee cum si din ce sa fac un papion pentru copil ?(desi mi-ar fi convenit mai mult o cravata micuta pe elastec)

Merci à vous !

 

 

http://gogonele.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...