Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (62)


Oaspete Otilia

Recommended Posts

Intru si eu la intimplare sa va intreb daca vreuna dintre voi are vreo cunostinta despre lucrul de acasa"travail de chez soit"

aici la noi in Franta ,o chestie serioasa care functioneaza si nu este nici "mis sous plis" nici teletravail ca prima este o excroqerie si a doua am oroare de ea!

Dar iaurt fara iaurtiera a facut vreuan dintre voi?

 

 

http://www.romanian-portal.com/us/eng/article.asp?id=7840

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, Am nevoie de un sfat de la voi... O prietena f buna a mea se casatoreste luna viitoare in FR. Din pacate nu pot sa merg personal, dar as vrea sa ii trimit un cadou. Nu stiu insa ce fel de cadouri se fac acolo in mod normal pt nunta si pe ce website l-as putea comanda. Aveti ceva sugestii pt mine? Multumesc. Daniela
Happiness is like a butterfly. The more you chase it, the more it will elude you. But if you turn your attention to other things, it comes softly and sits on your shoulder.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai intii intreab-o pe prietena ta daca si-a deschis in vreun magazin o "lista de mariage"

Daca si-a deschis o lista de mariage poti s asuni la magazinul respectiv si sa-i virezi in "contul ei de mariage" o suma de bani pe care ea o va folosi sa plateasca o anumita parte din obiectele pe care si le-au ales ei in cadrul "listei lor de mariage"

Daca nu ,atunci poti sa te gindesti la un cadou pe care stii ca ea si l-ar dori s-au ar avea nevoie (cum ar fi o masina de facut piine ) o comanzi si ceri sa o trimita la adresa ei in "papier cadeau" !!!

 

 

http://gogonele.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aurelia, imi pare rau, nu stiu ce sa-ti raspund pentru travail à domicile. Bucluc, daca as fi in locul prietenei tale as prefera sa ma intrebi. Din ceea ce am vazut eu, mirii care nu fac o "lista de casatorie" previn invitatii sa dea bani pentru voiajul de nunta sau pentru a-si cumpara ceva scump. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Sarumina Marox ,nu era urgenta intrebarea ,mi-a venit asa citind un topic mai incolo cu subiectul asta ,si bineinteles daca ar fi existat ceva serios si partial ar fi fost bine ,de ce nu?!......

Acum pentru prietena ta bucluc ,am stat si eu mai bine si m-am gindit dupa postarea lui MAROX si i-am dat dreptate ........

In cazul ca nu a deschis o lista de mariage si primeste cadouri asa la intimplare nu cred ca ar fi placut sa se gaseasca cu doua mixeruri s-au doua masini de facut piine !!!

Noi am deschis o lista de mariage ,din cauza asta n-am avut nimic in dublu !

Ne-am ales noi ce vroiam din magazin :

serviciu de masa portelan si tacimuri ,

serviciul de serviete si fata de masa

Un robot de bucatarie pe care azi ma felicit ca l-am ales

Un autocuiseur

Astea ar fi "baza in bucatarie"

Iar invitatii la cununie au fost totii instiintati ca am deschis o astfel de lista la magazinul respectiv (PRINTEMPS)

S-au dus fiecare pe rind acolo si au donat suma dorita in contul nostru!!

Dupa cununie am fost si am soldat contul ,am platit lucrurile pe care ni le-am ales ,

De fapt ele erau deja impachetate si ne asteptau intr-un spatiu special "liste de mariage)

doar ca l-a noi a trebuit sa mai adaugam noi niste banii (dar asta-i alya poveste)ca sa putem avea tot ce ne-am ales !

Cam asa functioneaza sistemul asta cu "lista"

Dar daca ei n-au optat pentru asa ceva ,mai bine intreab-o pe ea ce si-ar dori ,daca ti se pare prea indelicat asa ceva ,atunci trimite-i o suma de bani in contul ei si ca sa nu fie prea banal ai posibilitatea prin reteaua INTERFLORA din orasul ei sa-i trimiti un cosulet superb de flori care la cererea ta o sa-i fie livrat la primarie in momentul ceremoniei !

Noi am primit de la prieteni un astfel de cosulet adus de catre livreur exact la iesirea din primarie !!!

Este foarte placut te asigur o astfel de atentie !!!

 

 

http://gogonele.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pt sfaturi! Si aici este o lista de mariage, dar mirii merg si aleg ce vor din magazin ce isi doresc sa primeasca. Asa se face lista... Si lista asta, ca invitat, o poti vedea online sau la magazin cand mergi si le spui ca respectivul cuplu e "inregistrat" la ei. Si asa cumperi ceva de pe lista lor si le dai la nunta. Oricum, asta e alta poveste....

O sa o intreb de lista si revin. Merci!

 

Danielaid="purple">

 


Happiness is like a butterfly. The more you chase it, the more it will elude you. But if you turn your attention to other things, it comes softly and sits on your shoulder.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Buna fetelor!

Ma scuzati ca dau buzna, dar am si eu nevoie de ajutorul vostru.

As dori sa ma ajutati sa imi gasesc rochita de mireasa mult visata.

Sa va povestesc pe scurt despre ce e vorba...deci eu am ales o rochita din colectia Divina Sposa 2008, dar din pacate aici, in Romania nu au putut sa imi trimita modelul pe care eu il vreau.

Firma se afla in Franta...la adresa 155 Avenue Jean jaures 93300-Aubervillier. Ma puteti ajuta, cumva daca stati in apropierea acestei adrese? Sa imi spuneti cam care sunt preturile de acolo.

Va rog mult sa ma ajutati!

 

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png

http://tt.lilypie.com/CarDp3.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:citat din mesajul lui Ninia81

Buna fetelor!Ma scuzati ca dau buzna, dar am si eu nevoie de ajutorul vostru.As dori sa ma ajutati sa imi gasesc rochita de mireasa mult visata. Sa va povestesc pe scurt despre ce e vorba...deci eu am ales o rochita din colectia Divina Sposa 2008, dar din pacate aici, in Romania nu au putut sa imi trimita modelul pe care eu il vreau.Firma se afla in Franta...la adresa 155 Avenue Jean jaures 93300-Aubervillier. Ma puteti ajuta, cumva daca stati in apropierea acestei adrese? Sa imi spuneti cam care sunt preturile de acolo.Va rog mult sa ma ajutati!http://dw.daisypath.com/sj4jp2.pnghttp://tt.lilypie.com/CarDp3.png


id="quote">id="quote">Uite aici nr de telefon al firmei din Franta; 0033 1 48 11 30 81 0033 1 48 39 97 86 0033 1 48 11 30 93 Din pacate nu au pagina pe internet. Incearca sa telefonezi si sa vezi ce preturi au .Asta e tot ce am gasit despre ei.Corina si Anna nazdravana!![hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexa-simi

Trimis la - 24/07/2008 : 10:11:14

--------------------------------------------------------------------------------

 

buna dimineata,dragi mamici.

desi sunt inregistrata de mult pe acest forum pana acum nu am indraznit sa va scriu.intradevar va citesc zi de zi ,iar cafeaua mea nu mai are gust fara sa va urmaresc discutiile.

acum am indraznit sa va scriu deoarece am nevoie de un sfat de la voi mamici din franta.

din "n" motive sotul meu a fost nevoit sa meraga in franta sa lucreze si pentru ca nu poate sa stea acolo fara noi a facut tot posibilul sa mergem si noi,a se intelege eu si fetita noastra sa locuim cu el.

singura mea ingrijorare este ca nu stiu cum sa gasesc un medic pediatru, deaceea am indraznit sa va scriu.

va rog mamici care locuiti in franta in special in paris indrumati-ma sau dati-mi macar un sfat in legatura cu gasirea unui medic pediatru.

sper ca nu am deranjat pe nimeni cu subiectul meu ,iar daca gramatica mea nu este foarte corecta va rog sa ma scuzati(sunt la lucru)

 

simina

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...