Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (62)


Oaspete Otilia

Recommended Posts

Doruletz, La Multi Ani Alexandrei si plein de bisous!!! Mihiasiro, voiam sa ajungem si noi la expozitia de avioane, dar n-am reusit, am avut alte angajamente. Unde ati fost in Pirinei? Am fost prin zona in mai. De fapt am fost la Canet Plage si ne-am plimbat prin imprejurimi. La Andorra nu ne-am dus, in schimb ne-a recomandat cineva un restaurant ("el roy de tapas"[:)]) la La Jonquera si am trecut in Spania numai ca sa ne indopam [:D]. Da' a meritat! Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Marox Mihiasiro, Unde ati fost in Pirinei? Am fost prin zona in mai.
am fost la Ax-Les Thermes, o statiune termala , cu izvoare de apa sulfuroasa fierbinte (pina la 77 grade Celsius) presarate prin satucul de 1500 locuitori ne-am plimbat prin satele din jur, e si statiune de ski (platoul Bonascre)si am ajuns si la Foix (castel renumit) ------------------------ Fericiti cei curati cu inima ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna, fetelor. Am vazut ca nu s-a scris cam de multisor la subiect dar poate avem noroc si primim un raspuns.

 

Noi grupul fetelor shoppalholice de laredoute.fr , de pe DC, va cerem ajutorul: s-a deschis laredoute.ro cu preturi de 3 ori mai mari decat in Franta si s-a scos Romania din lista tarilor unde francezii livreaza. Daca intrati pe ambele situri veti avea un soc! Adios hainutze ieftine pentru copii si nu numai...

 

Am avea nevoie de cineva care sa primeasca pachetele noastre si sa le puna la curier cu destinatia Romania, contra cost...bineinteles. Ar fi o afacere profitabila si de o parte si de cealata parte...mai ales ca nu e vb de 1-2 persoane ci de multe...

 

Daca aveti cunoastinta de cineva, de incerdere care sa faca asta pentru noi ar fi excelent!

 

Va multumesc!

 

Claudia

 

de comentat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

claujro, din pacate nu stiu pe nimeni care ar putea sa faca asta, trebuie sa fie cineva care are timp disponibil si care dispune de un oarecare spatiu de depozitat.

Eu pot doar sa-mi dau cu parerea despre situatia asta:

1) Ar trebui avertizata conducerea La redoute, cred ca nu le va conveni sa-si piarda clientii. Mai ales ca directorul lor a anuntat luna trecuta ca o sa dea afara cateva sute de oameni ca urmare a scaderii vanzarilor prin corespondenta. Ar trebui sa-i scrieti direct PDG-ului lor (directorul general, Nicolas Bernard)

 

2) Daca totusi vreti sa comandati in fr, eu as zice sa-i contactati pe baietii de la Atlassib Paris (pe siteul lor e nr de telefon), poate gasiti unul dispus sa va ajute. Ei au si adresa in Paris, si loc unde sa depuna coletele si pot sa le si trimita fara sa apeleze la posta.

 

bafta:)

 

id="right">id="purple">id="Courier New">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sarbatoarea pomului de iarna cu copiii are loc la biserica duminica viitoare la ora 14h00 unde se vor imparti cadouri la toti copiii prezenti si unde puteti veni chiar cu copiii prietenilor de orice nationalitate sau confesiune

 

Biserica ortodoxa rom^na

9bis rue Jean de Beauvais

75005 Paris

 

------------------------

Fericiti cei curati cu inima ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iael, nu-mi mai amintesc nici eu ce am debitat, scuze, batranetea maica:) Mai bine spune-mi ce fel de cumparaturi vrei sa faci, poate imi revine memoria. Esti sigura ca era "port" sau vreo "porte"? ca parisul nu prea are porturi interesante insa are o gramada de "portes" ("porte de montreuil", "porte de versailles" etc), sunt un fel de intrari in paris de pe bulevardul de centura si toate corespund si unei statii de metrou. Cred ca la Porte de montreuil e un fel de piata-talcioc (marche aux puces) duminica da' nu prea cred ca la asta te referi.

 

id="right">id="purple">id="Courier New">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Buna fetelor,

 

am nevoie de sfatul vostru: mergem la Paris in vara (eu si fetita mea de 8 ani), ajungem cu trenul la gara de est si ma gandeam sa caut un hotel acolo, ca e aproape de gara (pentru Disneyland) si aproape de metrou (pt. celelalte atractii ale Parisului). Insa din reviews am vazut ca zona nu e chiar recomandata. Este intr-adevar de speriat?

Cum va spuneam, vazuta de aici, zona pare convenabila pentru proximitatea mijloacelor de transport. Voi ce ma sfatuiti?

 

merci mult de tot![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...