Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (62)


Oaspete Otilia

Recommended Posts

Nasuc, in general garile, oriunde in lumea asta, nu sunt locuri tocmai bune de frecventat .

 

La subiectul cu Disneyland, ai avut cam aceleasi raspunsuri, vad ca insisti, atunci fa cum crezi, dar evita sa te prinda seara pe drumuri.

uite un loc convenabil:

 

http://www.booking.com/hotel/fr/residence-voltaire.fr.html

 

Voila!

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am o mare rugaminte daca ma poate ajuta cineva. Am de platit 6 euro la Trezoreria din Neuilly sur Seine (e aproape de statia de metrou Pont de Neuilly pe linia de metrou 1 din Paris, adresa e 3 rue Boutard Neuilly sur Seine). Eu am plecat din ianuarie 2006 din Franta, dar acum s-au gasit sa imi trimita o atentionare ca mai aveam de platit acesti 6 euro pentru o vizita la urgente cu fiica mea.

Problema e ca banii trebuie platiti pana pe 5 iunie, iar eu de abia ieri am primit atentionarea. Si singura modalitate de a-i plati e la ghiseul de la Trezorerie, iar eu nu am cum ajunge acolo.

Banii ii pot trimite ulterior sau plati cand vine cineva in tara, sau as putea sa cumpar ceva din Romania care ii trebuie persoanei respective si sa ii fac pachet… Cum preferati.

 

Daca ma poate ajuta cineva ii dau toate detaliile pe PM. Multumesc frumos.

 

 

 

 

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana, eu din pacate nu pot sa te ajut pentru ca sint departe, dar vin cu o sugestie. Nu e un sfat prea ortodox. Ma gindeam sa le trimiti prin posta o bancnota de 5 euro, cu o scrisoare in care te scuzi ca nu poti sa le trimiti suma intreaga pt ca, nu-i asa, bancnote de 1 euro nu exista, dar ca promiti sa le platesti restul cind mai ajungi prin Franta. Acestea fiind spuse, pentru sume mai mici de 5 euro, Trésor Public-ul nu se osteneste sa recupereze banii.

Acuma, stiu ca e destul de riscant sa trimiti bani prin posta, insa cine stie, poate ajunge...

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

pentru fetele din regiunea pariziana : in Paris la Petit Palais (M°1 Champs Elysees Clemenceau) e deschisa pina pe 5 iulie expozitia Le Mont Athos, tresors du monde byzantin

 

e o expozitie de icoane, carti si obiecte religioase aduse din manastirile Muntelui Athos, care au mai fost o data prezentate in Grecia si care nu pot fi vazute cu alta ocazie

 

mie mi-au placut, am vazut ieri expozitia, e deschisa pt publicul clasic doar martea si joia incepind de la 14h30

 

era o coada in strada de vreo 60-70 persoane, intrarea in cladire se facea in transe de cite 20 de persoane la fiecare 10 minute

 

la iesirea din expozitie, un etaj mai jos exista si o expozitie permanenta de icoane (din sec 14 - 15)

 

merita vazuta!

 

alte detalii in link-ul de mai jos

 

http://www.paris.fr/portail/Culture/Portal.lut?page_id=6228&document_type_id=2&document_id=63261&portlet_id=14049

 

vacanta placuta celor care pleaca din Paris si celor care vor veni sa il viziteze

 

cu drag,

 

------------------------

Fericiti cei curati cu inima ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Iertati_ma ca dau buzna peste voi,poate ma puteti ajuta cu o problema.

Sunt temporar in Grenoble,pana in noiembrie si as vrea sa ii trimit baietelului meu hainute si jucarii in Iasi.Aveti idee cum as putea proceda?m_am uitat pe siteul postei franceze si daca am cautat bine,ma costa cam 100 si ceva de euro...

atlassibul nu are cursa din grenoble,astept raspuns de la eurolines..

Poate aveti vreo idee de alta posibilitate...

Multumesc mult.

 

 

Roxana si Stefan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Incerc sa-ti raspund dar sincer nu vad alta solutie decat posta care ai dreptate este f scumpa iar daca atlassibul nu trece pe acolo ori te duci intr-o localitate mai aproape pe unde trece.Nu au macar un birou la grenoble?

 

Cait

Home is where heart is...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Cait de raspuns.

Intr-adevar nu prea exista solutii...

eurolines nu are curse pe Franta doar pe Germania

atlassibul are cel mai aproape la Lyon si nu prea am posibilitatea sa ajung acolo in cursul saptamanii

cred ca solutia va fi sa le aduc in Romania cand ma intorc

multumesc inca odata pt raspuns.

 

Roxana si Stefan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru fetele din Paris / regiunea pariziana:

 

joi 9 iulie la ora 13 Patriarhul Daniel va veni la biserica Sfintii Arhangheli din 9bis rue Jean de Beauvais 75005 Paris

 

simbata la ora 9 va sfinti biserica de la Limours

 

duminica la ora 8 va sfinti biserica Sf Arhangheli, al carui altar a fost renovat in ultimele saptamini, cu ocazia sfintirii femeile vor putea intra in altar sa ingenuncheze si sa sarute Sfinta Masa - va urma Utrenia si Sf Liturghie, intrarea in altar se va face probabil la sfirsit, deci dupa prinz

 

------------------------

Fericiti cei curati cu inima ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragelor,

puteti sa-mi recomandati va rog un mijloc de transport in comun intre Timisoara si Clermond Ferrand?

 

Am intrat pe situl celor de la Atlassib, dar nu am reusit sa gasesc nici o cursa intre acste orase. La Blue-air nu au curse decit din Arad spre Spania.

Aveti vreo idee cum se poate ajunge din Timisoara pina in Clermond Ferand fara masina personala?

 

Va multumesc anticipat pentru sugestii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...