Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

mama cratza in primul rand sa ai o nastere usoara si o fetita sanatoasa...asta e cel mai important.Acum revenind la problema ta hai sa-ti zic u cum stau treburile la noi in romania ....si nu ti-o zic din carti ci din punct de vedere practic...daca te-ai hotarat sa deschizi actiunea de divort dupa ce vei naste ,pt ca teodora sa poarte numele tatalui,tutela iti va fi incredintata tie...iar tu vei hotara in ceea ce priveste copilul...daca vei vrea sa iti scoti fetita din tara nu va fi nevoie de acordul lui decat daca iti va fi mentionat in decizia de divort ...dar daca vei avea tutela nu va fi nevoie de nici un acord al lui. Acum sa va spun povestea cuiva drag mie (este vb de verisorul meu)...a lui soata a plecat in italia cand fetita cea mare avea 3 ani iar cea mica avea 8 luni....a plecat zice ea pt o viata mai buna,in decursul a 5 ani a venit de 3 ori acasa ...sa zicem cu cate o geanta de jucarii pt cele mici si maruntisuri...care tineau loc de atentii.El barbat fiind si avand nevoie de ajutor s-a mutat la soacra luica sa il ajute cu fetele pt ca nu putea renunta la serv ...era singurul venit al familiei ...ca si sotia cica se chinuia sa stranga bani...si acasa nu trimitea un sfant.Acum un an a venit acasa pe nepusa masa ...a bagat actele de divort (ea le-a bagat fara sa il anunte ca asta intentiona...)iar a doua zi a avut totusi bunul simt sa ii dea de veste dar sa il dea si afara...Si fetele i-au fost incredintate ei ...desi oricat s-a starduit sa demonstreze el ca fatele nici macar nu o cunosteau ...s,m.d La juma de luna dupa pronuntarea divortului ...(divort care a durat jumatate de an si tb sa precizez ca la fiecare infatisare ea s-a prezentat ...venind din italia ) ea a luat fetele cu ea...al meu verisor crezand ca se imbolnaveste de dor a plecat dupa ele si acum ea il santajeaza ca daca vrea sa vada fetele sa ii dea o suma (pe care ea o stabileste)..daca nu nu o sa le mai vada de acum incolo.Acum 2 saptamani a fost ziua celei mari ...si plangand ne0a sunat sa ne zica ca nu i se permite sa isi vada fetele..El a ramas in iatalia si munceste ca sa stranga suma de bani care ii permite sa isi vada fetele arinaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua dragele mele. Am ajuns cu bine la marele final.maine dimineata ma internez in spital, imi vor face niste analize si joi sau vineri va fi programata operatia. este cu o saptamana inainte de termen, dar "burtica" mea s-a lasat tare in jos si ma apasa pe osul pubian de multe ori ma doare, de o saptamana e tare in continuu si uneori ma ustura in interior, dureri de spate si mai ales sale. Cand am fost saptamana trecuta la control doctorita mea mi-a dat deja biletul de internare de atunci. abia astept sa-mi vad puiul si sa-l tin in brate. va las acum, este un chin pentru mine sa stau pe scaun sa scriu la calculator, si voi reveni cu noutati si ca sa ma laud cu [copil] dupa ce voi iesi din spital. Pupici la mamici si burtici [:X] mama_creata CC
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama creta, fericire si mult senin iti doresc. Ti-am citit povestea dar, nu am de gand sa vorbesc despre trecut, problemele din trecut l-e rezolvi dupa ce te refaci,acum astept sa vi acasa cu minunatia de bb. care va umple casa de fericire prin plansul ei si prin mirosul specific oricarui bb. Cred ca esti o fericita si te felicit si eu!!! Astept sa ne scrii ...numai bine si sanatate multa!!! Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ti-am citit povestea, si te felicit pt decizia pe care ai luat-o de a pastra pe bebe. asa cum ziceau si fetele trecutul nu conteaza, ai un copil si asta e cel mai important. sa-ti dea DD sananate, putere multa si un bebe sanatos! nastere usoara si refacere grabnica. iar despre "tatal" biologic, parerea mea e ca nu merita sa-si cunoasca copilul. l-ai facut pt tine , nu pt el. *mihaela*
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...