Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife ( 4 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Uite ce de intamplari frumoase...de cand n-am mai intrat pe forum ...felicitari mamicilor, littlebig - cea mai proaspata si fericita! chiar, am vazut ca aveai alt DPN si erai la dr. Mendez, dar el e-n concediu, pana la urma cum a fost, cu cine ai nascut? Please treceti-ma si pe mine, nu mai stiu daca am scris ce si cum dar chiar daca ma repet: DN 19.04.1972 / UM - 07.08.2007 / DPN 13.05.2008 (ramanem la asta ca vad ca variaza de la o echo la alta) / Dr. Luis Mendez Ah, si sa nu uit esentialul: vom avea inca o fetita !!! Dana M. [gravi] 19+ si Raluca (5 ani si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bune fetele, Felicitari proaspetelor mamici, sa va traiasca bebeii si sa fiti sanatosi[flo] Am si eu o intrebare pentru voi, programarea pt a ma lua in evidenta un medic de la Sp Medlife in vederea nasterii la ei trebuie sa o fac sunand la nr de la Spital sau la Policlinica? va multumesc si va pup [gravi][url="http://www.flickr.com/photos/10210052@N04//"]Alexia[/url] si [url="http://bd.lilypie.com/MTy7p2.png"]minunea mea [/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adelaki
buna tuturor, eu am nascut in medlife in lina noiembrie cu d-na doctor mirela popa. spitalul este super ok, personalul isi face treaba si se poarta f frumos. am ajuns la spital la 4 dimineata, caci mi se rupsese apa, m-a vazut medicul de garda si a chemat-o pe d-na popa. intentia a fost sa nasc normal, insa cum nu s-a putut mi s-a facut cezariana. toata lumea a fost f draguta cu mine, nu am nici o nemultumire. dupa 24 de ore petrecute la terapie intensiva am fost mutata in rezerva. din rezerva poti suna la asistente daca ai nevoie de ceva pt tine sau pt copil. copilul sta in camera bebeilor, aflata la acelasi etaj cu rezervele, daca vreti il tineti in rezerva, daca nu, nu. foarte dragute asistentele de la neonatologie, toate vor sa te invete cum sa ai grija de el. concluzia: dai un ban, da stii ca stai linistita si esti tratata cum trebuie. daca mai vreti sa stiti ceva, intrebati-ma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Alexia, poti sa suni la numarul de la programari. Cand te duci la prima consultatie ia cu tine tot dosarul de analize si ecografii din timpul sarcinii. Fa-ti o lista cu toate intrebarile. Despre tarife si ce anume cuprind ele nu prea stiu doctorii sa iti raspunda, ci fetele de la receptia spitalului. In principiu la prima vizita doctorul se uita atent pe toate analizele, iti face un consult pe masa si eventual iti mai recomanda niste analize. La mine acest prim consult a durat destul de mult. E bine sa iti alegi un doctor, desi cred ca toti sunt ok. Pe forum se vorbeste f. mult despre Mirela Popa, Luiz Mendez si Silviu Predoi. Eu merg la Dr. Bolintineanu Alina si mi se pare f. ok. Mai ales ca face si ecografii. In ce saptamana esti? [gravi] 38+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DanutaD
Buna Alexia, poti sa suni la numarul de la programari. Cand te duci la prima consultatie ia cu tine tot dosarul de analize si ecografii din timpul sarcinii. Fa-ti o lista cu toate intrebarile. Despre tarife si ce anume cuprind ele nu prea stiu doctorii sa iti raspunda, ci fetele de la receptia spitalului. In principiu la prima vizita doctorul se uita atent pe toate analizele, iti face un consult pe masa si eventual iti mai recomanda niste analize. La mine acest prim consult a durat destul de mult. E bine sa iti alegi un doctor, desi cred ca toti sunt ok. Pe forum se vorbeste f. mult despre Mirela Popa, Luiz Mendez si Silviu Predoi. Eu merg la Dr. Bolintineanu Alina si mi se pare f. ok. Mai ales ca face si ecografii. In ce saptamana esti? [gravi] 38+
Saru mana mult pentru raspuns, as incerca la dr Mirela Popa, mi-ar fi placut la dna Predoi dar stiu ca este si dansa insarcinata si s-ar putea sa nasca inaintea mea. Noi am intrat in saptamana 32 si as vrea sa-mi fac programare pt luna ianuarie. Dr Bolintineanu nu face parte din comisia de FIV a lui Predoi? Eu merg in continuare si la medicul care m-a urmarit pana acum dar in ce priveste nasterea vreau la Medlife. Bafta multa, mai ai putin[pup] [gravi][url="http://www.flickr.com/photos/10210052@N04//"]Alexia[/url] si [url="http://bd.lilypie.com/MTy7p2.png"]minunea mea [/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Vali ai o minune de fetita, sa-ti traiasca [pup] Am o intrebare..hainutele alea cu care e imbracata ea in spital, le-ai adus tu de acasa? sau sunt de la maternitate? cu ce bagaj ai mers tu la spital? Iubu, merci de info..o sa le solicit atunci iar in ianuarie..eu pana acum, in afara de astea cu talonul de la Minister le-am platit..nu stiam ca se fac gratuit [bang] si nici medicul nu mi-a spus Littlebig sa-ti traiasca blondinul..asteptam pozici si povestea minunatului eveniment..La Multi Ani [flo][pup] [gravi]am 32 saptamani [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am tot citit despre circulara de cordon si m-am ingrozit. Vali, tu stii ca ai fost tot la Tutu, daca ar exista problema cu circulara de cordon..ne-ar spune nu? fara sa-l tragem noi de limba? ca eu vroiam sa-l intreb la ultima eco de ea si ma tot luat cu glume...si am uitat la naiba. si acum imi fac singura mustrari de constiinta [bang][bang] cat de mult l-ar afecta pe bebe intrauterin daca ar exista o circulara de cordon? aveam bataile inimii 146 btm (daca are vreo relevanta) [gravi]am 32 saptamani [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by inuta12
Fetelor, am tot citit despre circulara de cordon si m-am ingrozit. Vali, tu stii ca ai fost tot la Tutu, daca ar exista problema cu circulara de cordon..ne-ar spune nu? fara sa-l tragem noi de limba? ca eu vroiam sa-l intreb la ultima eco de ea si ma tot luat cu glume...si am uitat la naiba. si acum imi fac singura mustrari de constiinta [bang][bang] cat de mult l-ar afecta pe bebe intrauterin daca ar exista o circulara de cordon? aveam bataile inimii 146 btm (daca are vreo relevanta) [gravi]am 32 saptamani [baietel]
Bebele meu are circulara de cordon . Ieri i-au facut un test de non stress si totul a fost super ok, nu il afecteaza cu nimic esarfa . O zi excelenta ! Lala. _________________ [url="http://by.lilypie.com/GlFRp3.png"] Fratele mai mare![/url] [url="http://bd.lilypie.com/POFrp3.png"]Bubu mic! [baietel][/url]AMR maxim pana pe 27 decembrie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si bebelusha mea are circulara de cordon. Am aflat ieri la ecografia de trim 3, dar dr. Chitescu a zis ca este totul bine cu ea, nu-i nici-o problema. Si avem deja 1509 g, suntem mari, nu gluma! [:D] Lala, mai ai foarte putin, dupa Craciun, gata, mergi sa scoti pe bebe grasunel. Sa ai o nastere super usoara si recuperare la fel. Littlebig, felicitari, sa-ti traiasca puiul iubit! Ce de bebelushi s-au nascut in perioada asta la Medlife!!!! Si in continuare or sa tot vina, asta este excelent. Plus ca sunt numai reactii pozitive de la mamici, am din ce in ce mai multa incredere din cauza asta. Vreau sa urez si eu tuturor mamicilor si puiutilor din burtica sau deja langa mamicile lor, SARBATORI FERICITE, CU BELSUG, IUBIRE, FERICIRE SI CADOURI MULTE DE LA MOSUL'. http://community.webshots.com/user/claudel77 CLAU [gravi]29 + cu [fetita] Rebecca mamica de Razvanel si acum de Rebecca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...