Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife ( 4 )


Recommended Posts

Pe 12.12.2007 s-a nascut Otilia Cristina, 2900 g, 50 cm, nastere naturala cu epidurala. Acum incercam sa ne acomodam cu viata de acasa, de fapt suntem deja de o sapt acasa. Nasterea a fost destul de usoara, traiasca epidurala si semisedativul facut inainte de a ma coase (am dormit bustean, m-au trezit cand eram gata)!! [cool] Promit sa revin cu intreaga poveste a nasterii la Medlife si a internarii acolo, deocamdata ne chinuim cu un bebe cam nepapacios [:(] Oricum conditiile au fost bune, iar in travaliu si la nastere chiar m-am simtit in siguranta si am primit maximum de atentie. [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Softurela, Anka san, Littlebig, sa va traiasca bebeii, sa creasca mari si sanatosi Vali, foarte draguta bebica eu am fost marti la spittal, am fost aprogramata pana la urma pe 09-01-2008, ma mai duc pe 25 la control, si sper sa nu vrea bubulina sa iasa mai devreme Daca nu mai intru va doresc un craciun fericit alaturi de bebei pentru mamaici si alaturi de burtici pentru viitoarele mamici, va pupic pe toate Louiza [gravi] 35s + Yasmin [fetita] [url="http://bd.lilypie.com/vkuap3.png"]mai avem putin[copil][/url] AMR 06 SAPTAMANI [url="http://www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/"]poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clab, felicitari pt. bebe...chiar daca nu e mancacios, e inca mic si o sa aiba el timp sa pape si mai mult...a mea acum papa deja mai mult decat ar trebui. Inuta, iubita, stai linistita cu esarfa de cordon, nu e nicio problema...oricum Tutu ti-ar fi spus.La mine a fost dubla circulara si, mai ales,a fost varsta care l-au facut pe dr. sa ma sfatuiasca sa fac cezariana. Va multumesc tuturor pt. urari, sunteti tare dragute. Lala, Danuta, cred ca voi urmati, nu? Va doresc nasteri usoare si multa sanatate voua si bebelusilor. Si tuturor fetelor mele dragi va urez din suflet Craciun fericit si un an nou plin de bucurii si impliniri, sanatate voua si celor dragi si multa liniste.[pegeam][pegeam][pegeam] Nu stiu cand mai pot sa intru, va pup pe toate si astept sa citesc numai vesti bune de la voi. Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007) [url="http://www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url"]printesa roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clab, felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11[bis][bis] Sa-ti traiasca!!! Astept si eu cu mare interes povestirea, mai ales ca vreau sa nasc tot cu epidurala, cu Mirela Popa![flo][flo][flo] Luny,[gravi] in 28+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008 Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DanutaD
Buna Alexia, poti sa suni la numarul de la programari. Cand te duci la prima consultatie ia cu tine tot dosarul de analize si ecografii din timpul sarcinii. Fa-ti o lista cu toate intrebarile. Despre tarife si ce anume cuprind ele nu prea stiu doctorii sa iti raspunda, ci fetele de la receptia spitalului. In principiu la prima vizita doctorul se uita atent pe toate analizele, iti face un consult pe masa si eventual iti mai recomanda niste analize. La mine acest prim consult a durat destul de mult. E bine sa iti alegi un doctor, desi cred ca toti sunt ok. Pe forum se vorbeste f. mult despre Mirela Popa, Luiz Mendez si Silviu Predoi. Eu merg la Dr. Bolintineanu Alina si mi se pare f. ok. Mai ales ca face si ecografii. In ce saptamana esti? [gravi] 38+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Alina Bolintineanu este ff draguta, eu am fost la ea la ecografie si apoi a venit sa ma vada cand era de garda, cat timp am fost in spital dupa cezariana. Am fost ieri la consultatia care se face la 6 spt dupa nastere, ocazie cu care am aflat ca si asta intra in pretul platit. Deci pentru cele care nu stiau: in pretul nasterii intra si o vizita a unui pediatru, cand doriti voi ( masoara din nou copilul si va mai da sfaturi) si consultatia pt mamica. [gravi] 38+ [/quote]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit si sper ca ati gasit sub bradut cadourile asteptate Louiza [gravi] 36s + Yasmin [fetita] [url="http://bd.lilypie.com/vkuap3.png"]mai avem putin[copil][/url] AMR 04 SAPTAMANI [url="http://www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/"]poze cununie, nunta, luna de miere, Sighisoara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit!!! Iata ca, pentru noi, preajma Nasterii Domnului a fost prilej de nastere a unei minuni: minunatia noastra de baietel care ma rog la Dumnezeu sa-l aiba in paza toata viata si sa-l fereasca de rele. Haideti sa va povestesc cum a decurs cezariana ca stiu ca multe dintre voi vreti sa aflati. In primul rand imi cer scuze pentru lipsa mea acuta de simt narator. La ora 07.15 am ajuns impreuna cu sotul la spital, operatia fiind la ora 09.00. Am crezut ca vom avea de asteptat pentru ca am ajuns asa devreme, insa, SURPRIZA, ne-a luat imediat si ne-a pus sa completam hartiile necesare, l-a monitorizat inca o data pe bebita care azi, spre surpinderea noastra era foarte activ, ne-am suit si la ultimul control pe masa si am aflat cu stupoare ca aveam colul deschis si mai era cat un "dop" ca sa o citez pe d-na doctor si urma cat de curand sa se declanseze si travaliul. Apoi, ne-am dus sus la rezerva, ne-am schimbat, ne-a facut toaleta (eu nu am stiu ca si la cezariana trebuie rasa si nu e suficient daca e tunsa scurt). Apoi, direct la preoperatoriu, unde ne monitorizeaza iar bebeul, ni se introduce cateterul in mana, il echipeaza si pe sot ca sa poata filma si apoi la 08.30-08.45 intram in sala de operatii. De aici nu va mai pot povesti decat ca, pana l-a scos pe bebe decurs totul bine si repede. Dupa aceea, a durat o eternitate pana m-a cusut. Refacerea la terapie intensiva a durat 24 ore, timp in care iti vine sa te urci pe pereti............l-am adus si pe bebita sa scriem amandoi [bibe] In concluzie, in continuare militez pentru nasterea naturala si nu voi sfatui niciodata pe nimeni sa faca cezariana fara sa aiba contraindicatii medicale. Cine zice ca scapa mai repede si mai usor asa se inseala amarnic. In speranta ca nu v-am speriat prea tare, noi va dorim SarbaUtori Fericite si bebei sanatosi si mancaciosi. [bis][bis][bis] Mamica de Simon Sebastian din 20.12.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...