Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife ( 4 )


Recommended Posts

buna tuturor, eu am nascut in medlife in lina noiembrie cu d-na doctor mirela popa. spitalul este super ok, personalul isi face treaba si se poarta f frumos. am ajuns la spital la 4 dimineata, caci mi se rupsese apa, m-a vazut medicul de garda si a chemat-o pe d-na popa. intentia a fost sa nasc normal, insa cum nu s-a putut mi s-a facut cezariana. toata lumea a fost f draguta cu mine, nu am nici o nemultumire. dupa 24 de ore petrecute la terapie intensiva am fost mutata in rezerva. din rezerva poti suna la asistente daca ai nevoie de ceva pt tine sau pt copil. copilul sta in camera bebeilor, aflata la acelasi etaj cu rezervele, daca vreti il tineti in rezerva, daca nu, nu. foarte dragute asistentele de la neonatologie, toate vor sa te invete cum sa ai grija de el. concluzia: dai un ban, da stii ca stai linistita si esti tratata cum trebuie. daca mai vreti sa stiti ceva, intrebati-ma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by anka.san
Da, am facut coagulograma si hemoleucograma (cred ca asa se traduc prescurtarile alea) ... Uff, asa e mai e foarte putin si ne vedem puiutzii [bis][bis][bis] Doamne ajuta sa fie totul bine pentru toata lumea! Eu sunt o fire optimista si nu prea ma stresez de obicei, dar cam am putine emotii. Chiar si mama care ma stie de ceva timp ma suna azi sa ma intrebe daca am nevoie sa vina la mine mai devreme pentru suport moral....Poate sa o sustin eu pe ea ca e tare panicoasa [;)] Pai asa e uneori parintii sunt mai panicati,au emotii mai mari ca noi!Si eu a, facut deja analizele alea da vezi ca ies mai repede de 3 zile nu dureaza atat! Anka [gravi] AMR 7 zile !!! [;)] [baietel] Andrei [url="http://community.webshots.com/user/Ankaradu"]
poze burtik [/url]
39 si 5 zile saptamani,fetita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si eu de la control . Colul inca e in buna stare , bebe e ok daca nu se schimba nimic neasteptat ramane pe 27 dec. Mi-a recoltat secretii, am primit de facut ultimile analize de sange si un control preanesteziologic. Vinerea viitoare ne vedem din nou . O zi excelenta ! Lala. _________________ [url="http://by.lilypie.com/GlFRp3.png"] Fratele mai mare![/url] [url="http://bd.lilypie.com/POFrp3.png"]Bubu mic! [baietel][/url]AMR maxim pana pe 27 decembrie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Iubu, sunt la o dr de la sp. Cantacuzino, Anghel o cheama...ea e super ca medic, dar nu am auzit pe nimeni sa trateze streptococul B inainte de 7-8 luni... Clau, asa e, din ce am mai aflat, trebuie cantarit si ales raul cel mai mic, si ala este sa fac tratamentul, ca sa nu-l afecteze pe pui la nastere...dar m-am hotarat sa mai astept pana intru ca lumea in trim 3, mai ales pana ma duc sa ma ia in evidenta Mirela Popa si sa ii cer si ei parerea..Pana pe 11 ianuarie nu mai e asa mult pana la urma...o sa incerc sa ma linistesc si sa nu ma mai gandesc la asta... fetelor, cat costa o analiza de secretie la dr Popa? Luny,[gravi] in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008 Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[b]zeririluiza[b], multumesc mult de sfaturi! Incerc pe cat posibil sa ma odihnesc mai mult, dar mai am zile cand nu am incotro. Azi, de exemplu a trebuit sa conduc pentru ca sa ma duc la control ca nu aveam cum sa-mi iau sotul dupa mine. Oricum a intarziat dimineata la munca pentru ca a fost cu mine la ecografie.[hot] [b]mariavaleria[b] tu faci cezariana tot din cauza la intarzierea de crestere sau altceva? Eu nu cred ca o sa mai rezist pana la termen. Azi la ecograf mi-a zis ca a crescut intarzierea de crestere de la 1 sapt. la 10 zile si asta doar intr-o sapt. Plus ca, lichidul amniotic este la limita inferioara a normalului. Tot azi am facut si testul de no stress pt bebita care nu e stresat deloc. [baie] Saptamanal vom face acest test si vom monitoriza cresterea bebeului. Vom trece de la dl. doctor Mendez la d-na doctor Popa pe perioada cat este el plecat. Am inteles ca si dansa va fi plecata 21-23 si 25-26 decembrie?? [b]vali[b], cum e acasa cu bebita? 37 sapt. Asteptand barza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intreba cineva de controlul post operator.. Dupa cezariana m-a vazut doctorita cand m-am externat iar apoi la controlul de 6 saptamani.. Asta daca nu sunt situatii deosebite..dar astea iti doresc sa nu fie..Asa ca poti pleca linistita daca te simti in stare:) Secretiile la Mirela Popa cred ca sunt in jur de 400.000..Poti sa le vezi la ei pe site la tarife analize. Astazi am fost si eu sa fac ureaplasma, microplasma,klamidia si ceva teste de sange sa nu am probleme de coagulare... Sanatate la burtici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...