Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife ( 4 )


Recommended Posts

Nope . Nu il vreau acolo. La mine sotul va trebui sa il tina de mana pe Bogdan pe hol . Nu am cu cine sa il las ( si nici nu as vrea ) asa incat va trebui sa stea cu piticul in sala de asteptare. O zi excelenta ! Lala. _________________ [url="http://by.lilypie.com/GlFRp3.png"] Fratele mai mare![/url] [url="http://bd.lilypie.com/POFrp3.png"]Bubu mic! [baietel][/url]AMR maxim pana pe 27 decembrie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara!Eu am facut 2 operatii si amandoua cu rahianestezie dar sincer nu am avut nimic dupa a fost ok!Acum depinde de organism sau de cum e facuta! Anka tu ai vb deja cu un anestezist sau nu inca? Eu nu inca ca n-am stabilit cum voi naste.....cred ca hotaram luni la control,ca deja maine am 40 sapt! 39 si 6 zile saptamani,fetita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar rahianestezia este mai tare ca epidurala si sincer o prefer....daca voi face cezariana....mi-e frica sa nu incep sa simt ceva in timpul operatiei!Dar poate se hotareste si bebita mea sa vina repede si normal...Cum o vrea Dumnezeu! Anka tu daca nu dai semne ceva pe 20 te si duci pt cezariana? 39 si 6 zile saptamani,fetita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna am si eu o intrebare pentru cele cu cezariana.. la cat timp se poate folosi centura postnatala..si de care ar fi recomandat sa ne luam? si inca ceva...eu as vrea rahi sau epidurala (nu stiu care e diferente, inca nu am discutat cu medicul) dar as vrea sa stiu la cat timp dupa operatie e posibil sa-l luam pe bebic in brate? ca am auzit cazuri cand s-a rupt operatia, sau au ramas cu burta si cu dureri... ce ma sfatuiti? va pupic [gravi]am 32 saptamani [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inuta pe bebe il iei in brate imediat ce te-ai ridicat din pat... Nu ai voie sa ridici alte greutati timp de 3 luni dar de copil te poti ocupa..Eu pe scumpi de a doua zi gata am avut grija de el..:)) ca la municipal asa e sistemul..Te pune cu bebe in camera direct.. Oricum de cum ajungi acasa nu este problema sa ridici bebele..dar numai pe el. Iar Ralu sectia de neonatologie e super..au aparatura ff buna si fac fata oricarei situatii..Dar intradevar costa ceva.. Asa ca sa nu iti faci griji pt bebe.. Pupici la Burtici.. Io maine iara merg la analize..ca de nu ma analizez.. Dar vreau sa fiu sanatoasa tun cand se va instala sarcina 2 sa nu mai patesc ca la prima[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Iubu, e cel mai bine asa! Si eu mi-am facut un miliard de analize inainte de a ramane insarcinata, si uite ca tot apere cate ceva...cred ca e inerent, chiar asa, totul perfect, nu se poate, nu?[xx(] Cum e fetele cu anestezia pana la urma?? Nu se face epidurala, ci rahianestezie?? Asta la cezariana sau si la nasterea normala?[?] Luny,[gravi] in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008 Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si o sambata frumoasa ! Am intrat sa va salutam si sa va anuntam ca sunt inca 2 in 1 [;)] Multumim luny de incurajari [pup]. Ai mare dreptate, trece timpul fantastic de repede... Epidurala se recomanda mai ales la nastere normala, din cate am inteles la cezariana ei prefera rahi pentru ca e mai puternica si nu simti nimic [cool]. Totusi iti permite sa fii constienta si sa-l vezi pe bebe imediat [;)] uberbax ti-am trimis PM [pup] - sper ca mai esti [flo] N-as vrea sa te dezamagesc cu ecografia, dar nu se vede mare lucru pentru ca e bebe mare. Daca si la tine e ca la mine cu capsorul foarte jos nu prea o sa poata sa-l masoare ca sa-ti estimeze cat a mai crescut pt ca nu se vad limitele circumferintei craniene. Eu am incercat saptamana trecuta si nu a fost relevant [bang] Anka [gravi] AMR 5 zile !!! [;)] [baietel] Andrei [url="http://community.webshots.com/user/Ankaradu"]
poze burtik [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...