Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife ( 4 )


Recommended Posts

Softurela..tu esti in spital acum? oau [alcool] super, ne-ai ridicat moralul, pe bune.[flo] Felicitari si un bebic sanatos si mancacios...asteptam mai multe vesti cand vei avea timp, mai ales ca suntem multe care dorim sa nastem natural cu epidurala...poate ne impartasesti tu detaliile..[pup][pup] [gravi]am 32 saptamani [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vineri am ajuns si noi acasa cu Andrei, 3050gr, 51cm, cezariana. Prima noapte ne-a terminat si pe noi, a plans aproape continuu. Credem ca era burtica. Acum incepem sa ne mai intelegem, dar mi se rupe sufletul cand il vad cum il apuca plansul. Din pacate bebe nu vrea sa suga desi mama are laptic, asa ca dam la pompita... La spital a fost totul ok, chiar simteai ca te pui pe picioare cu fiecare ora care trecea dupa operatie. Vreau si eu sa stiu cum e cu centura dupa cezariana ca nu mi-a trecut prin cap sa intreb acolo. La cat timp ati facut primul control dupa operatie?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totulii, Xela, felicitari mamicutelor! Ce bine de voi ca aveti acum puiutii in brate, faceti sarbatorile impreuna! Sambata am fost la consultatie, este totul in regula, bineinteles ca nu am scapat de control la masa...Mi-a zis ca m-am cam ingrasat...si ca de-acum o sa ne vedem la 2 saptamani pana la 36 de sapt. si apoi saptamanal pana la 39 cand o sa programam cezariana. Xela, cum este anestezia din coloana? M-a speriat zilele trecute o amica ( care nici macar nu a facut astfel de anestezie } ca e foarte dureroasa si se face greu ...ca dureaza 15 min pana o face si trebuie sa tii genunchii la gura!!!!! Cred ca numai prostii a debitat, dar psihicul lucreaza si m-a pus pe ganduri...Spune-mi tu , te rog, cum este ca tocmai ai trecut prin asta. Sa va traiasca puiutii mamici dragi! [pup][pup][pup] CLAU [gravi]29 + cu [fetita] Rebecca mamica de Razvanel si acum de Rebecca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DanutaD
Softurela, cu cine ai nascut? Nu te-am gasit pe lista. Nu te mai intreb daca esti ok, ca daca ne scrii mesaje din spital mi se pare ca nu se putea mai bine.[cheers] Asteptam vesti de la tine si povestea nasterii. Dana Buna Dana, Nu m-am trecut pe listuta ca nu prea aveam timp sa scriu. In schimb am reusit sa citesc. Am nascut cu Dna Mirela Popa, un medic exceptional...dar asta o stiti si voi [gravi] 37+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata felete la noi abia acum este dimineata. raportam: o noapte relativ usoara adica : dormit pana la 3 dimineata si apoi lupta pana la 11 dimineata cu colicele. totusi am evoluat de la a nu dormi o noaptea intreaga la o juma de noapte.[:D] noi papam la biberon lapte praf si sunt tare necajita ca nu am putut sa-l alaptez la san, nu am sfarcuri. incercam si cu mameloanele de silicon dar nu are bica intotdeauna rapdare sa suga la ele mai ales cand ii este foame deoarece curge mai greu, cantitatea de lapte este mica si el depune efort triplu pentru o picatura. abia daca reusesc sa storc 100 de ml pe zi. cineva a si ras cand i-am spus ca pentru mine si acea suta este importanta."doar nu vrei sa crezi ca ii ajunge pana in stomac picatura de 100 de ml?" m-am necajit ca eu ma tot zbat sa adun tot lapticul pentru ca sa-i fie lui bine. daca mai stiti situatii asemanatoare cu a mea va rog sa-mi spuneti cum au procedat si alte mamici ca poate asa imi dati solutii. va pup dulce si va multumesc din suflet ca-mi sunteti alaturi poate ma ajutati cum sa postez povestea? 2 saptamani si jumatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Softurela, felicitari mamico! Ma bucur ca a fost o experienta asa frumoasa si deosebita pentru tine!! Asa si trebuie sa fie de fapt! Super fain....sa-ti traiasca bebele si tu sa te refaci imediat dupa nastere. Asteptam povestea. CLAU [gravi]29 + cu [fetita] Rebecca mamica de Razvanel si acum de Rebecca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau sa nu ti fie teama de anestezie in coloana. ceea ce ti-a povestit amica e o aberatie. eu am facut rahi- peridurala si nu am avut nicio problema cu durerile de cap si nu m-a durut deloc cand mi-a facut-o in coloana, am simtit doar o mica piscatura. cand eram la terapie am auzit o asitenta ca sfatuia pacienta sa nu miste capul in sus si jos dar stanga dreapta ar fi avut voie, eu nu am stiut de chestia asta pentru ca nu am intrebat si am miscat capul in toate directiile ca nu-mi gaseam locul si acum pot sa-ti confirm ca nu am pic de durere. sa stai linistita si relaxata ca astea sunt povesti vechi de pe timpuri, lucrurile au evoluat. te pup 2 saptamani si jumatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totulii, merci mult de raspuns, asa ma gandeam si eu ca nu are cum sa fie asa de rau....Tie ti-a fost frica inainte de anestezie? Mie mi-e teama sa nu ma misc, sa nu tresar in timpul ala! Si se face repede? Merci mult de raspuns. Va pup pe amandoi si sper sa scape repejor bebe de colici! Povestea poti sa o postezi chiar aici ca orisice mesaj ( si apoi pui link-ul la semnatura). Abia astept sa o citesc. CLAU [gravi]29 + cu [fetita] Rebecca mamica de Razvanel si acum de Rebecca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Softurela, felicitari, sa-ti traiasca puiul!!![bibe] Ce ma bucur ca a aparut cineva care a nascut normal cu dr. Popa, si eu tot cu ea voi naste[:D]majoritatea fetelor fac cezariana, nu stim prea multe despre nasterea normala la Medlife, asa ca nu ne uita! Te rog mult, cand ai timp si poti, povesteste-ne mai pe larg cum a fost, de cand ai venit in spital, etc...[dual] Luny,[gravi] in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008 Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...