Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife ( 4 )


Recommended Posts

iubu bica al meu chiar papa 100 de ml la fiecare masa, adica la 3 ore, e prea mult?. el are 3 saptamani fara o zi, maine face 3. se vede pe fata lui ca s-a implinit si a luat in greutate normal, adica nu este exagerat. el este un papacios dar totusi nu as vrea sa dea in extrema cealalta -sa fie prea gras. 2 saptamani si jumatate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by softurela
quote:
Originally posted by luny
Softurela, felicitari, sa-ti traiasca puiul!!![bibe] Ce ma bucur ca a aparut cineva care a nascut normal cu dr. Popa, si eu tot cu ea voi naste[:D]majoritatea fetelor fac cezariana, nu stim prea multe despre nasterea normala la Medlife, asa ca nu ne uita! Te rog mult, cand ai timp si poti, povesteste-ne mai pe larg cum a fost, de cand ai venit in spital, etc...[dual] Luny,[gravi] in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008
Povestea mea e foarte scurta ..pentru ca totul s-a intamplat relativ repede. Am ajuns la clinica cu contractii dureroase dar neregulate. Dureroase in masura suportabilitatii, depinde de fiecare. Dupa epidurala, nici o durere..doar senzatia de a impinge. Dupa 5 min pe masa de nastere a aparut printesa mea de 3400 g. Epidurala mi-a luat orice durere, in schimb a pastrat o senzatie acuta de impingere. In concluzie am avut un travaliu lung...24 ore, dar cu dureri la inceput usoare ..treptat au devenit mai dureroase...dar suportabile. Chiar destul de suportabile. Poate si optimismul cu care priveam travaliul a determinat ca totul sa para usor. La clinica am fost inconjurata de multa atentie pe perioada travaliului si dupa. Cine trecea pe acolo, imi spunea ca nu am fata de femeie care naste...si asta chiar inainte de epidurala. Eu eram atat de fericita ca urmeaza sa-mi vad fetita incat nimic nu mai conta. In concluzie DURERI in travaliu = dureri menstruatie + dureri de oase; DURERI in expulzie = 0. Succes si priviti cu optimism nasterea, nu mai ascultati toate povestile de groaza. Fiecare femeie e diferita si daca medicii confirma ca copilul e asezat bine, dimensiunile bazinului permit cu usurinta trecerea lui...atunci nastere naturala. Daca sunt dubii atunci nu riscati. Succes si daca vreti mai multe detalii va trimit pe PM
Multumesc pt descriere, chiar ca a fost usor la tine, dar stii cum e, tine de organismul fiecareia, cum va reactiona, asa ca Doamne ajuta!!! In rest, cum te simti acum, ce face bebitza? Tu esti acum acasa sau inca in spital? Ai calculator in camera, laptop, ceva, ti-au pus ei la dispozitie?mie tare bine mi-ar prinde... Luny,[gravi] in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008 Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

servus dragutzelor! dupa ce dimineata am intarziat la cosmetica, cu ochii lipiti de monitor pentru a primi vestile de peste week-end si a afla ce mai fac maicutzele noastre dragi, ce sa aflu? ca ancutza a devenit mamica cu acte in regula ( asteptam vesti despre nastere evident, ca sunt curioasa daca s-a prins urarea mea si a venit bebe mai usor ca taxiul ).. pana atunci insa, ii doresc si eu tizului meu o viata frumoasa si plina de minuni pe masura celor pe care le-a facut prin venirea lui pe lume! iar mami si tati sa fie si ei sanatosi , sa-l vada pe raducul lor cum devine din puiutz om voinic! softurela, despre tine ce pot spune decat ca ai fost f inspirata cand ti-ai ales acest nick name pentru ca asa a fost si nasterea ta ... soft ... din cum povestesti tu zici ca te-ai dus sa faci o praji nu sa nasti un copil ... pai asa model de nastere vreau si eu ... ca florinelul meu imi spune mereu ... cand o sa vrea bebe sa vina, mergem la spital, ne face dl. dr. o injectie si pe urma poc, poc, gata, apare si bebe ... se pare ca la tine chiar asa a fost ... felicitai multe, multe, bebe mic sa fie sanatos si sa aiba o viata frumosa si la fel de usoara ca si venirea lui pe lume! si tu mamico, sa traiesti ani multi langa tati si sa va bucurati de minunea voastra! cu totulii alta poveste ... ca aici trebuie inceput cu repros ... de dimineata cand vad postata poveste lunga, zic nu citesc acum, ca necesita timp ( si deja eram in intarziere)...asa ca plec si cand ma intorc ( nerabdatoare ce-i drept) zic hai sa citesc poveste frumoasa, dar inainte fac si eu o mamaligutza cu branza si smantana si nelipsitele ochiuri... ti-ai gasit ... pai cand ai inceput tu sa povestesti asa frumos, m-a apucat si pe mine plansulitul si s-au dus si oua ochiurile mele, s-a dus si mamaligutza mea calda ... da nu-mi pare rau, ca asa o stare de bine mi-a dat de numa ... daca asta inseamna sa fii mamica, atunci am ales bine treaba asta cu facutul de bebei ... si chiar daca v-am mai felicitat o data pe toti, va mai zic vreo doua ca nu cred sa strice! Sanatate multa si tot ce e mai frumos si mai plin de bucurie sa va insoteasca necontenit! Pupici multi si dulci! mami_papatot [gravi]23+ cu [fetita] Honey mica http://community.webshots.com/user/mami_papatot Sunt cucoana-n casa mea! http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor care au nascut: Totulii, Softurela, Ancutza!!! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de puiutii vostri!!! Chiar eram curioasa de cum decurge o nastere naturala la Medlife. Eu in ianuarie vreau sa ma programez la o consultatie cred ca la Silviu Predoi. Inainte ma gandeam sa imi schimb actualul doctor mai tarziu mai ales de frica sa nu fie preturi prea mari la Medlife. Acum insa mi-am schimbat parerea pt ca doctora mea s-a mutat la alta clinica particulara (si pt consultatii ma cheama aici)unde mi se par destul de mari preturile. Pentru dublu test am dat 75 ron consultatie, 180 ecografie, 160 dublu test (analiza de sange) deci total 415 ron. Data trecuta cand m-am dus la control am dat 180 eco, 40 consultatie si 28 hemograma completa(am ceva lipsa de fier si am repetat analiza), total 260 ron. As vrea sa va intreb pe voi cat va costa dublu test sau triplu test sau cat va costa o consultatie si o eco la Medlife? Va urez sarcina usoara si bebelusi sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut triplutest la Sanador si a fost cam 170 ron, stiu ca am dat in jur de 4 mil si ceva pe triplutest si eco 3D! Mie mi se par mari preturile la cabinetul unde ai fost tu...nu cred ca e mai scump la Medlife.. Luny,[gravi] in 27+ cu Matei Cristian (iar m-am razgandit:)) DPN 11.03.2008 Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai consultatia la Predoi e cam 900.000 iar pentru analize poti vedea preturi la echo si tot pe site-ul lor.. Pe departamente sunt afisate toate preturile. Si analizele astea uzuale cereti trimitere de la medicul de familie si sunt gratis..gen fier, calciu,urina.Eu luam fisa dn aia cu analize decontate de stat de la medicul de familie..ca sa nu mai dau banii si pe astea.. Succes PS.Predoi e un doctor ff bun si simpatik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc DanutaD pentru informatii. Mamicilor care ati nascut va felicit din suflet si va doresc bebici sanatosi si mancaciosi. Ma bucur sa aud atatea vesti bune si lume fericita in preajma Craciunului. Noi, se pare ca suntem exceptia care confirma regula. Nu as vrea sa va intristez si pe voi cu temerile mele, dar chiar nu am cui sa le impartasesc. Se pare ca bebita nu prea a reactionat deloc la testul de azi (non stress) in ciuda contractiilor destul de regulate care apareau pe aparat, fapt ce a ingrijorat-o foarte tare pe doamna doctor. Azi nu prea mi-a miscat toata ziua. Am asteptat venirea serii cand era de obicei foarte activ, dar nimic. Deja sunt pragul depresiei, nici nu stiu cum o sa treaca noaptea asta ca sa putem merge maine la ecograf DE URGENTA!!! [V] 37+ Asteptand barza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Littlebig
Multumesc DanutaD pentru informatii. Mamicilor care ati nascut va felicit din suflet si va doresc bebici sanatosi si mancaciosi. Ma bucur sa aud atatea vesti bune si lume fericita in preajma Craciunului. Noi, se pare ca suntem exceptia care confirma regula. Nu as vrea sa va intristez si pe voi cu temerile mele, dar chiar nu am cui sa le impartasesc. Se pare ca bebita nu prea a reactionat deloc la testul de azi (non stress) in ciuda contractiilor destul de regulate care apareau pe aparat, fapt ce a ingrijorat-o foarte tare pe doamna doctor. Azi nu prea mi-a miscat toata ziua. Am asteptat venirea serii cand era de obicei foarte activ, dar nimic. Deja sunt pragul depresiei, nici nu stiu cum o sa treaca noaptea asta ca sa putem merge maine la ecograf DE URGENTA!!! [V] 37+ Asteptand barza!
Littlebig, imi pare rau sa aud ca esti asa ingrijorata! Trebuie sa fii optimista si totul o sa fie bine! Te mai asteptam sa vorbim la odiseea de ianuarie-ferbruarie 2008, n-ai mai intrat demult pe la noi! Si nu in ultimul rand, LA MULTI ANI pentru maine, am vazut ca e ziua ta! [flo] Te pup mult, Tina [gravi] 31+ cu [baietel] si mami de Andrei [auto] (6 ani si 11 luni) [url="http://bd.lilypie.com/BVnvp3.png"]Bb2 e tot baietel![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=108448"]Povestea nasterii lui Andrei[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/72157603366051910/"]Poze cu iubirea mea Andrei[/url] AMR 9 saptamani !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubu apropo de analizele alea uzuale pt care soliciti trimitere de la med de fam..am o intrebare. de ex eu mi-am facut analizele alea (pe baza talonului) saptamana asta si in ianuarie trebuie sa le fac iar, pe la mijlocul lunii..Mai pot solicita o astfel de trimitere (nu ma refer la talon, ci pur si simplu la un bilet de trimitere pe baza caruia sa-mi pot face analizele alea hemoleucograma, urina)..??? multumesc anticipat [gravi]am 32 saptamani [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor! Andrada79, pretul consultatiei la dr Predoi este de 90 de Ron, iar pt eco de trimestrul 3 am platit 200 Ron. Triplul test l-am facut la o clinica prin Drumul Taberei si a fost 180 de Ron. Sper sa iti placa dr. Littlebig, fii curajoasa! Te rog ai incredere ca totul va fi bine si te mai rog sa ne anunti care a fost rezultatul eco de urgenta. Multa, multa sanatate si sa auzim de bine! Anka.san cum te simti? Ma gandeam ca poate ajungem sa ne cunoastem la spital, daca bebeii nostri se conformeaza programarii. Noi ar trebui sa mai stam la dospit 8 zile.[grasa] Toate cele bune! Maria Valeria mami de bebe Vladimir Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...