Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (33) - Sarbatori fericite!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua doamnelor si bineinteles LA MULTI ANI TUTUROR ! ! ! MISSY te pup dulce,ce sa-i faci racusoare sunt ori in vacanta,ori cu treburi sau fff ocupate. Fetele am si eu o mare intrebare la voi care aveti PUIUTI MITITEI ACASA,ce le faceti voi la colici? Sunt la sorea mea de ieri sa o ajut si eu cu ce pot pe ea si pe PUIUTUL EI MIC,dar am avut o noapte de cosmar.A avut colci mititelu,a plans ingrozitor de rau, i-am dat ceai special si nimic,ne-am culcat pe la 3 dimineata.El fiind treaz de la 19 si pana la 3 am tot tinut-o langa asa.Pana i-am dat sa pape pe la 2 ,sorela cu biberonul si eu ii faceam masaj circular la burtica.L-am masat cam jumate de ora timp in care a scos toate gazale care le avea saracutul si uite asa l-am linistit si a adormit pana la 7 de dimineata.Acum doarme de aproape 1 ora,dar tot asa greu a adormit.L-am luat eu in brate si i-am cantat cam o ora si s-a linistit la burtica. Imi amintesc de sora noastra cea mica,intre mine si ea sunt 14 ani diferenta,tot asa o linisteam eu ,cand avea colici o luam inbrate si ii cantam si adormea bustean.O fii si asta un remediu ? Eu cred ca da. Hai ca m-am lungit cat o zi de post.Asept raspunsurile voastre cu ce remedi aveti pt.calmarea colicilor.Multumesc de pe acum. Va [pup][pup][pup][pup]pe toate cu mare drag. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annes, ep Sofia nu a linistit-o nimic. Si crede-am ca am incercat toate remediile pt. colici. Absolut toate! dar nimic!Ea a avut colici pana pe la 4 luni jumate si crizele puternice erau seara si tineau de la 8 pana pe la 12. Doar leganatul si cantatul o mai potoleau dar foarte putin. Plangea pana se albastrea!Acum depinde de la copil la copil, daca sunt remedii care ii alina durerile. Ce sa zic ?Am luat Sab simplex,Debridat,baby drink,Espumisan si degeaba. Ce o mai calma, era avionul. O plimbam cu fata in jos.Tinea ce tinea remediul, ca apoi sa-si aduca iar aminte de dureri. A fost o perioada foarte naspa pentru noi toti. nimeni nu se odihnea. De-as fi avut eu colici!De Craciun am reusit sa o mai alinam cu luminitele care clipoceau in bradut, se uita la ele pana adormea,foarte greu bineinteles! Drept urmare pana pe la 7 luni adormea numai dupa 12 noaptea, uneori si la 1. Dar s-a remediat pe al8 luni cand la 8.30 era in lumea viselor.In primul rand trebuie foarte multa rabdare.Colicii trec de la sine.iar eu sunt un caz fericit pt ca am prietene ai caror copilasi au avut colici pana la un an. Doamne fereste!Sper sa ii treaca cat mai repede pentru ca siotu cat de dureraose sunt crizele!Multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru greseli! Sofia's news:A fost forte incantata de brad si inca este, cel mai frumos este ca se uita la bomboane si nu cere,crede ca sunt globuri[:D], ii plac luminitele, am fost la nasa si a fost in centrul atentiei pana cand a aparut nepoate nasicii, drept urmare a inceput sa scanceasca, de Rev' a dpoormit pe unde lungi cu toate pocnitorile si artificiile, iar noi am dat stingerea pe la 2.00, face dezastru in sifonier daca las usa deschisa din intamplare, trage de sertare scotand tot ce poate,mai nou oaia face "baha",magarusul"hi hi",pisica"manea, manea",catelul"am am",danseaza de cate ori aude muzica...si trebuie sa ii dau de mancare ca s-a trezit!De luni o duc la cresa! Sper sa fie intr-un ceas bun!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hallo si di la mini! Annes , eu nu am inca bblica mic dar am crescut suficienti si iti spun ca pentru colici se paote folosi fundul lu bb bagat in apa caldutza.ii calmeaza durerea, eu am descoperit acest lucru la nepotul meu ( acu are 14 ani) si a functionat de fiecare data la orice copil ingrijit de mine, poate functioneaza.[pup] Missy , baga povestiri di la botez , ca suntem ochi si urechi.[pup] Geo sa fie intr-un ceas bun cu cresa!!!yupiii.[pup], sa stii ca prima luna va fi destul de grea, pt ca va plinge , si nu va minca , dar apoi te va trezi ea pe tine sa o duci la copii.Eu de ex am fost data la cresa de la 8 luni( nu avea mama cu cine sa ma lase acu 100 de ani) si nu am plins deloc, dar majoritatea copiilor pling.eu sunt mai speciala deh. Viky ,da acu sunt tare recomandati cartofii prajitzi atunci cind ai mai acumulat niste kile[;)]pupi[pup] Cristina unde ai fost in grecia in 2007, eu in iunie 2007 eram in Halkidiki.[pup]Cum decurge sarcina????ai [pofta]
[*] [*] [*] [*] Giani [zz] ,.... [gravi]31+ [baietel] ca am dovada [url="http://bd.lilypie.com/Knvip3.png"][hop]AMR 9 saptaminisioare[hop][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele multumesc pentru sfaturile voastre. Astept si restul fetelor care mai au PUIUTI sa vad ce zic si ele. Multumesc inca o data fetelor si va pup cu mare drag. PS: Stiu ce inseamna sa ai colici.Ne doare pe noi burta la crampe de ne strambam,dapai ei saraci care nu stiu ce e aia si nu iti pot spune ce ii doare.La sora noastra mica,a fost crunt 4 luni a avut colici,noapte de noapte.Nu am sa uit cat traiesc, ca ne duceam ZOMBI la scoala a doua zi.Dar asta este viata si trebuie luata ca atare.Cat traim invatam de la uni la alti. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gbutucica,acum vad ca ai intrebat-o pe Cristina unde a fost in Grecia in 2007. Si eu am fost de 2 ori ,in CORFU o data ,in mai si in TASSOS o data in octombrie la inceput.Si plec si anul asta tot in Corfu,pt.ca este cea mai frumoasa insula. Daca ai intrebari legate de destinatiile acestea iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere.Te pupacesc. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annes , eu am fost in halikidiki , si am fost tare incintata, anul acesta nu mai am cum sa merg ca bb va fi tare mic , dar poate la anu si atunci te intreb sa am informatii mai proaspete, ca io acu tare-s uituca, si senila, deh.... gravida.[bang]Mi-am adus aminte ca a ramas datoare cu ceva pt slabit. Am un intreg manual despre dieta(70 si ceva d epagini), dar nu stiu cum sa-l trimit. daca il citesti este foarte bun. In plus mai am ceva retete de slabire , simple ,da tre sa le caut ca vad ca nu-s in calculatoru de acasa, io asa am crezut.
[*] [*] [*] [*] Giani [zz] ,.... [gravi]31+ [baietel] ca am dovada
[url="http://bd.lilypie.com/Knvip3.png"][hop]AMR 9 saptaminisioare[hop][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na seara fetele! Bine v-am regasit in 2008.Iertareeeeeeeeeeeeee ca nu am mai scris. De vina e doar oboseala. Liana e din ce in ce mai scancita, eu sunt cu nervii varza si mi-i vars pe consort si de aici un intreg sir de neplaceri. Doamne, de ar iesi o data dintisorii aia! Mirela e bine, am vorbit azi cu tatal ei. Maine se intoarce. Sa speram ca nu va avea neplaceri la aeroport. Anne, nu stiu cat de folos o sa-ti fie sfatul meu, dar Liana s-a mai linistit cu colicii dupa ce i-am dat Sanzyme, dupa masa cate 10 picaturi de 3 ori pe zi. La ea nu a functionat nici sabsimplexul, nici masajul pe burtica. a mai mers si baby gripe water si alternam cu sanzyme. Sper sa va ajute si pe voi si pupam puiul mic. Cris, ma bucur sa te vad vesela! asa te simt! Viki, eu zic ca o sa-i placa lui Dani la after-school. La varsta lui e incantat de alti copii. Nu cred ca in Galati exista asa ceva dar cine stie, pana se face Liana mare poate o sa apara. Giani, vesela ca de fiecare data! Ai reusit sa imi scoti un zambet si crede-ma ca zilele astea a fost aproape imposibil! Missy, povesteste-ne! Chiar daca am intrat mai rar citesc si din urma. Si vreau sa vad poze. Nu mai stiu ca ma indrept spre statutl de zombi, daca le-ai pus. Daca da, trage-ma de mot. Miki, tu ce faci? Fetele ma duc fuguta in pat cat ma lasa Liana. De vreo 4 zile nu imi mai papa supa iar de 2 nici marul. E scancita tare si azi cand i-am dat sa suga am simtit ca ma iteapa ceva! Doamne ajuta sa nu fi fost doar impresia mea! http://good-times.webshots.com/album/561711735SdmjTm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si de la mine!! Nu am avut vreo 2 zile net!!! [bang][bang] Joi seara am fost la control la dr Mirela Popa, de la Medlife; foarte draguta; cred ca am stat aproaape o ora de vorba. Bebe e bine, sarcina e la locul ei( eu ma speriasem ca ma doare in partea dreapta si sa nu fie vreo extrauterina),deci m-am mai linistit,ieri am fost sa-mi recolteze sange pt analize. Greturile mai sunt, dar nu atat de rele ca acum 2 saptamani. Missy, astept sa ne povestesti cum a fost la botez!! Annes, offf, colicile. Cand ma gandesc ce ma asteapta...[:D]Sper ca nepotelul este mai bine acum. Vicky, adaptare usoar la Dani la after-school!!! Eu stiu ca este ceva interactiv, nu fac numai teme , se joaca, interactioneaza cu ceilalti copii, deci ar trebui sa ii placa. Giani, am fost in Thassos. Nici noi anul asta nu cred ca vom mai merge in concediu in Grecia, desi mi-a placut atat de mult!!!! Geo, [pup]Sofiei. Sa ne povestesti cum a fost in prima zi la cresa!!! Mire, drum bun !!! Te asteptam sa ne povestesti cum a fost. July, tu cum ai rezistat la serviciu cand erai insarcinata?? Eu la greturile pe care le am nu stiu cum voi face fata, plus c anu pot sta nici mult in picioare!!![bang][bang] [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][pegeam]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
[gravi]7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...