Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (33) - Sarbatori fericite!


Recommended Posts

Neata!!! Vicky, nu pot refuza capucino !!! Multa bafta lui Dani azi!!! O zi minunata tuturor!!! [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][pegeam]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
[gravi]8+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetele (e cam amiaz, dar no). dau io suc, cafea, praji si de-astea, ce poftiti voi, ca io mi-s ioana si cica azi is serbata (nu ma prea tin io, cum ziceam is evanghelica, noi nu avem sfinti) de la botez, mai exact cum se desfasoara botezul (pe scurt si telegrafic, ca iar n-am timp): bat clopotele, invitatii intra in bisercia, parintii, nasii si copilul asteapta afara. se opresc cloptele si incepe orga sa cante, moment in care intram noi aia izolati afara, ne asezam in jurul cristelnitei, zice popa ce zice, zicem toti deodata crezul, apoi ia popa apa in mana si face cruce pe fruntea copilului - de 3 ori, dupa care toata lumea (nasi, parinti) da o tura pe dupa altar, eu (alias mama) si bebe ramanem in fata altarului in genunchi si zice popa o binecuvantare dupa care in "ritm" de orga toata lumea afara. durata: 20 minute. Maia a mea are 2 randuri de nasi, cei de cununie si care au botezat-o pe alexia, si a doua pereche insusi popa cu preoteasa, ei s-au oferit noua ne-a convenit ... oameni faini, tineri, veti vedea in poze. inca nu am pus pozele, tot criza de timp. ce vreti no, azi a inceput alexia gradi, maia a inceput tot azi sa tuseasca, au plecat nasii a trebuit sa fac curat, plus ca m-au asaltat si clientii azi, in numar mare si graba. maine pun pozele si citesc din urma, ca vad ca ati bagat mare. hai va pup www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missy, LA MULTI ANI !!!! Interesanta slujba, acum astept pozele..Sicera sa fiu eu nu am participat la nici un botez pana acum( mai putin al meu insasi). Vicky, ma bucur ca lui Dani i-a placut. O seara buna tuturor. [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url]
" O data ce ai zburat, vei pasi pe pamant cu ochii atintiti spre cer" - Leonardo Da Vinci
[gravi]8+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetele vesele! [cafea]e gata! Cris, promit, 9 luni de-acum incolo, capucino e cu dedicatie pt. tine[:D]! Missy, asteptam pozele! Eu [fuga]inapoi la treaba, daca nu-s atenta, iar ma trezesc ca e 11 si eu nu mi-am terminat cafeaua si decat sa o beau rece[xx(] mai bine nu o mai beau. O zi buna va doresc si va [pup]cesc! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! La multi ani cu dedicatie pt MISSY!( chiar daca cu nitica intarziere, sa fii sanatoasa si sa ai viata fromoasa![bonjovi][cheers] La multi ani ,tot cu intarziere, pt Ionii serbati ieri( "ruduri" sau cunostinte)[cheers][cheers] Mire vazut poze si placut ochisorului, se vede ca te-ai distrat[hop].Burtik meu creste odata cu mine bineinteles.[pup] Cristina , e bine ca incerci sa te calmezi singura , ar iti spun din proprie experentza ca din trim II vei privi altfel lucrurile.[pup] Viky io is suparata, na , ca , io n-am premit nik cu dedicatie si vad ca pe Cris tare o cocolositzi. si uite sa-ti arat cit is de suparata iti dau numa [pup], ca de altfel iti dadeam 2 .sac. aaa si sa nu uit felicitari pt Dani caruia ia placut after ..., desi nu avea alta solutie.[dual] Annes am dat cu Pm in tine.[pup] Va doresc o zi usoara , si fara fulgi de nea pe sosele.[pup][pup][pup]
[*] [*] [*] [*] Giani [zz] ,.... [gravi]32+ [baietel] ca am dovada [url="http://bd.lilypie.com/Knvip3.png"][hop]AMR 8 saptaminisioare[hop][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la mine ! Missy LA MULTI ANI![bis] Sa va povestesc: pprima zi la cresa -s-a trezzit la 6.30 singurica parca stia ea ca trebuie sa plece de dimineata.A dus-o tati in brate caci cu mocirlel care exista nu cred ca ne-am fi descurcat cu carutul. Totul bune si OK. Anm ajuns ne-a facut intrarea , am platit taxa pe ian. si am inceput sa dezbracam copilul. Caldura mare! Sofia era cuminte si lanfga noi se aseaza un tatic cu baietelel de vreo 2 ani, care avea un ghiozdanel cu mutunache. Pune mana pe el, iar baiatul se repede sa i-l ia, la care Sofia se ofera sa i-l dea si pe al ei.ce simt al proprietatii au copii astia!Nu cred ca am sa uit vreodata fetisoara ei ieri cand am lasat-o. Era asa cumintica si nu stia ce sa faca...Tati: hai sa plecam ca acuma plang![q][q][q]Eu ii tin isonul![q][q][q][q][q]Mi s-a rupt inima! am venit acasa si am incercat sa uit ca nu e acasa, am facut curatenie in ap.pana pe la 2.00 cand aam plecat dupa ea. Era in patut, treaza, educatoarea i-a schimbat scutecul, iar cand m-a vazut a inceput sa planga...Of, Doamne!Se vedea ca era suparata [e mine, nu a vrut sa ma pupe, ea care e o mare pupacioasa, si doar nu ma intreba de ce m-ai lasat aici ?Acasa foarte tacuta, ce sa zic, nu mai era Sofia mea cea vesela!Tati era disperat!ma suna : Ce face Sofia ? E bine ?Mi-e dor de ea! Aseara si-a revenit,m-a pupat,insa nu a mancat prea bine, nici ieri la cresa nu s-a dat in vant dupa pilaf, insa a devorat gogsica de la 16.00. La 20.30 a fost in lumea viselpr, iar dimineata nu vroai sa se trezeasca. Lapticul de dimineata nu l-a papat, doar ce i-a dat acolo. Sper sa fi papat macar ceva.iar azi era ok, insa dupa ce educatoarea a inchis usa a inceput sa planga ca imi venea sa ma duc instantaneu sa o iau si sa imi cer iertare ca o las acolo. Dar trebuie sa imi gasesc de lucru, ca nu se mai poate iar cu ea acasa nu prea pot sa faca mare lucru, nici macar acasa nu pot sa lucrez , ca e genul de copil care tot timpul trebuie sa fie in centrul atentiei. Toti suntem asa mai mult sau mai putin. Sper sa o fgasesc ok azi, si sa nu fi plans in continuu de dimineata. Ce ma- bucurat ieri a fost ca a dormit la cresa. Cica a adormit instantaneu. Sincer, am mai mult timp liber asa, pot sa imi fac si eu treburile fara sa ma rog de cumnata mea sa stea cu ea,insa astept cu disperare wk ca sa stam acasa cu ea. Acum cand nu o avem langa noi, imi dau seama cat de mult ii ducem dorul, chiar daca stiu ca o voi lua inapoi! Dar ma impac cu gandul ca pana la urma se va adapta, trebuie sa o faca pe tru ca altfel nu se prea poate, iar cu bunicii nici nu concep! Trebuie sa se integreze intr0un mediu activ, cu copii de varsta ei, sa socializeze, iar ei ii plac copiii... [pup]tutror!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GEO, m-ai facut sa plang. pe bune. eu pe alexia am dat-o la 4 ani la gradi, numai eu stiu cum m-am chinuit cu ea acasa, si servici, si casa in constructie si bunica-mea bolnava. alexia vreo luna de zile ma ignora pur si simplu cand mergeam dupa ea, am dat-o la program lung, pana la 5, sa am si eu timp de ale mele. pana la urma s-a acomodat si i-a prins chiar bine dormitul si mancatul intre copii de varsta ei. dar cum ziceai si tu, se rupe parca o parte din tine. noroc ca e o ruptura de moment, nu permanenta. deocamdata, om vedea ce facem dupa ce le maritam [poc] www.babiesonline.com/babies/a/alexiamaia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...