Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(17)


Recommended Posts

[s][s][s][s][s] un LA MULTI ANI pe 2008 intarziat, dragele mele, dar DIN TOT SUFLETUL va doresc un an bun, cu sanatate, bucurii si impliniri si imi permit sa sper ca vom ramane acelasi grup de inginere solidare si simpatice si in acest an! Si imi permit sa adaug: sper ca in 2008 sa reusim sa facem o reuniune inginereasca, ce ziceti?? [:d][:d][:d] Oti, LA MULTI ANI de ziua ta si tot ce iti doresti tu sa se implineasca! Ioana, a fost fain la Predeal? Noi am fost cu inca un cuplu de prieteni la Busteni, a fost super fain si relaxant, exact concediul pe care mi-l doream, fara pic de stress, program de voie, stat, mancat, dormit....ca pensionarii dar foaaaarte placut. Din pacate toate astea s-au anulat brusc pe 1 ianuarie cand am vorbit cu tata la telefon si mi-am dat seama ca ceva nu este in regula cu el: nu stia ca suntem in 1 ianuarie, nu itnelegea de ce ii spun la multi ani, era confuz, ametit....la inceput am crezut ca glumeste (e un tip haios de felul lui) sau ca abia s-a trezit din somn si e ametit dar cateva ore mai tarziu am vb cu mama care luase deja un pumn de extraveral din cauza stresului si mi-a zis ca tata nu isi aminteste ca a fost Revelionul, ca a avut musafiri, mananca din jumate in jumate de ora, a citit acelasi articol de ziar de nu mai putin de 10 ori si se mira de fiecare data ca si cum l-ar fi citit prima data...si alte chestii din astea....aahh, baga lemne in foc in continuu, verifica poarta din 10 in 10 minute daca e inchisa....in jumate de ora aveam bagajul facut si la 12 noaptea eu si sotul meu am luat-o din Busteni spre Brasov-Cheia-Valeni ca sa il ducem de urgenta la spital (pierderile subite de memorie si confuzia sunt simptome de accident cerebral vascular si trebuie ajuns urgent la medic)....nu va spun ca a fost cel mai groaznic drum din viata mea pentru ca sunt numai serpentine, ningea, drumul nu era curatat, masina patina in toate directiile pt. ca era alunecos si noi nici nu avem cauciucuri bune pe ea, stergatoarele nu curata bine parbrizul....mergeam cu 30 la ora si nu credeam ca vom ajunge intregi, Slava Domnului ca sotul meu este un sofer exceptional si un caracter puternic in situatii de criza, isi pastreaza luciditatea ...prin tufisuri erau tot felul de lighioane....ce sa va spun, ca intr-un film horror a fost.....am ajuns Ok in Cheia unde am avut un episod de "patinaj artistic cu masina" exact pe mijlocul drumului...pur si simplu masina nu a mai ascultat nici un fel de comanda si am dansat nitel pe mijlocul strazii, din fericire eram pe drum drept, luminat si nu venea nimic din contrasens iar sotul a reusit sa o redreseze cu succes....asa ca la 2 noaptea am ajuns la noi in sat, in fata portii. Ai mei nu stiau ca venim, cheie nu aveam, nu voiam sa ii speriem....pana la urma am sunat si ne-a deschis mama si l-am luat pe tata cu binisorul....ca ce face, cum se simte, am stat cu el...din fericire era linistit insa nu stia de unde venim, ne intreba daca venim de acasa si nu isi amintea ca vorbise cu mine la telefon in schimb era obsedat sa bage lemne in foc desi in casa mureai de cald....nu a fost chip sa il ducem la spital in noaptea aia asa ca am decis sa il lasam sa se odihneasca si dimineata la prima ora sa plecam la Bucuresti...nu am dormit nici 3 ore, ca nu puteam pune geana pe geana....Dimineata s-a trezit bine, nu mai era confuz dar refuza sa plece la Bucuresti si sa recunoasca ca a avut o problema....(va dati seama....era miercuri si ei trebuiau sa plece abia duminica...)...ne-am muncit vreo doua ore si eu si mama sa il convingem sa plecam....dar n-am reusit sa il convingem sa lase masina acolo si sa plecam toti 4 cu masina noastra...asa ca a condus pana acasa si noi in spatele lui....a fost totul ok, am ajuns exact cu 2-3 ore inainte sa inceapa viscolul...ne-am adunat toata familia si ne-am pus pe capul lui sa il convingem sa mearga la doctor....i-am luat tensiunea si avea maxima 20 cu tot tratamentul lui de hipertensiune, nici nu vreau sa ma gandesc cat a avut in ziua cand i=a fost rau....a ramas ca merge azi la doctor dar pana acum nu a ajuns din cauza ca nu a putut scoate masina din pricina zapezii si nu a venit nici un taxi....Acum este bine dar m-am informat cat am putut despre ce i s-a intamplat si este clar ca exista un risc imens de un accident cerebral major daca nu i se pune un diagnostic corect si nu face un tratament.....ce ma fac eu cu incapatanarea lui, ca nu vrea sub nici un chip sa munceasca mai putin, sa mearga la un neurolog?????? M-am mai linistit eu putin pt moment dar sunt in continuare ingrijorata rau...partea buna este ca am impresia ca totusi a inteles ca ceea ce i s-a intamplat este foarte grav....insa nu vrea cu nici un chip sa mai renunte la munca!!! La 65 de ani ai lui zboara cu avionul mai mult decat merg eu cu autobuzul, cel putin 3-4 zboruri pe luna, cate 6 decolari-aterizari pe drum a avut in ultima vreme....niste eforturi pe care si un om tanar abia le-ar suporta si el are probleme de sanatate serioase de o viata....omul asta se crede de fier, isi forteaza limitele non stop!!! Sper sa se rezolve totul cu bine, Doamne-ajuta! Imi pare rau ca va intristez cu povesti din astea, dar simteam nevoia sa ma descarc. Azi trebuia sa merg la servici dar aseara mi s-a facut rau si dimineata cand m-am trezit aveam niste dureri groaznice de burta si cand am fost la baie...sange peste tot, cu cheaguri uriase....si ceva care mie mi s-a parut a fi un fel de ....moneda mare de tesut..n-am avut PMS ca de obicei, doar niste dureri care au aparut din senin si acum sangerarile astea, direct rosii......ma tem ca este un avort spontan..poate sunt eu paranoica acum dar din cate am citit pe net sunt toate sansele chiar sa fie asa ceva.......in fine...acum ma simt relativ mai bine si sper sa treaca toate. Anul asta voi incerca sa am mai multa grija de mine, sa las stressul mai deoparte, vreau sa facem un [bb]...sper sa se fi dus ghinionul odata cu primele zile din an si ca astea sa fie doar niste semne ca ceva trebuie schimbat si ca facand schimbarile de rigoare totul va reintra in normal. Va pup si va doresc numai bine!!!!!!!!!!!!!! Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neatza! haideti la cafea![cafea] anca, multa sanatate tatalui tau si tie, la fel! bine ca ati trecit cu bine peste aventura cu drumul.cit despre hemoragie, nu stiu ce sa-ti zic decit ca trebuie neaparat vazut de dr si asta cit mai urgent! claudia, pina la urma a nins la voi?uite aici ce am muncit noi: [url="http://good-times.webshots.com/album/562001493qjAYKO"]un pic de zbenguiala in zapada[/url] va pup pe toate, sa aveti o zi buna! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Kati, multam de cafea! ce frumoasa e Krisztina!!!! la noi nu a nins deloc, daca aveam macar atata cat ati avut voi, era bine! Anca, multa sanatate tatalui tau si voi bine ca n-ati patit nimica, ni s-a intamplat si noua intr-o iarna in ro sa ajungem intr-o curba pe banda cealalata si aproape in sant! Miha, mai zi ceva...cum ati petrecut? Eu sunt cam suparata pe idiotii aia unde am dat atunci examenul de limba, inca nu au trimis rezulatele si iar am programare saptamana viitoare marti, insa fara certificatul ala nu ma pot duce sa-mi depun actele!!! Marc a facut o enterocolita, cred ca a luat de la noi, am avut eu pe la Craciun , apoi tata-su iar acum e iar el la rand! nu s-a trezit inca,dar sper sa fie mai bine, nici nu stiu ce se da in cazurile astea, in afara de regim...i-am dat nurofen aseara! va pup, o zi buna sa aveti! Claudia http://community.webshots.com/user/hcclara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani ! Multe realizari si un an mai bun pentru toate inginerele.Eu am inceput munca si abia acum am intrat pe forum.Abia astept sa ajung acasa ca avem petrecere .De fapt continuam petrecerile de la revelion incoace (am inceput anul bine). [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/smolei_2004/album?.dir=/759fre2"]poze1[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/smolei_2004/"]poze munte 2007[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare claudia [pup]. nici noi nu avem zapada desi in toata tara se plange lumea. la noi a fost in 1 doar de o bulgareala. poate o nige si pe aici. frig e dar eu tot o scot pe andra. kati la cat mai multe nopti fara treziri. eu mai am mult pana ajung acolo. sa va fie de bine joaca in zapada. gabi sper sa ai parte de un an cu multa liniste, sa poti sa iei decizia corecta. poti oricand sa te descarci aici fara probleme. anca multa sanatate tatalui. pacat ca ati inceput anul asa, dar poate ca s-au dus toate cele rele. ai grija de tine si tinem pumnii sa na anunti cat de curand ca esti [gravi]. vad ca va puneti pe superdiete si aratati foarte bine. deci trebuie sa ma simt si eu sa dau jos cele +6kg? nu de alta dar para sunt gravida am reusit si eu sa pun cateva poze la semnatura. nu am avut timp sa-mi fac alt album, iar aici se incarca tare greu pozele va pup nico, mami de [zana]Andra 09.08.2007 si [bonjovi]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare...intru mai rar ca nu prea am timp, bebeii sunt ok, tata mai are 6 sap de ghips, chiar acum cand am nevoie de el. LA rev a fost tare fain, m-am distrat si cu nemtii, credeam ca nu st sa se distreze dar, m-au surprins placut. Sa se faca bine puiutul, sa nu-i mai dai lactate , mai bine stiksuri, biscuiti si cat o gura de cola, asa mi-a zis doct..of ca nu se mai trec bolile astea. pupici si sa mearga mai bine anul asta miki-mami de trei muschetari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, doamne ce sperietura ai tras, plus alunecatul pe drum care am aflat si eu iarna asta cum e. Si la gazda noastra a ajuns salvarea in noaptea de revelion la 3 dimineata, cand a venit doctorul avea tensiune 22, el are aparat la inima si l-au luat la Fundeni si pana la pranz l-au stabilizat si au venit acasa. Dar a fost vina lui ca a facut efort, nu si-a luat furosemidul si a ajuns sa aibe apa la plamani si sa faca o criza. Evident ca a refuzat internarea [bang]. Nu stiu de ce e asa de greu sa-i convingem sa se menajeze cand este evident ca nu mai pot risca. Referitor la partea a doua, eu cred ca era tesut endometrial, o sarcina chiar si incipienta cred ca arata diferit, daca nu ma insel termenul folosit de doctori este "aspect sau fragmente de caduca". Ce ai descris tu seamana cu lohiile dupa nastere cand uterul se curata foarte bine si se elimina si fasiute de pe o portiune mai mare. Nico, ce silueta draga ca mi-e si rusine sa scriu ca am inregistrat recordul de 64 de kg seara, mancata bine [bang]. Ce-i mai nasol ca nu reusesc sa scad nici pe fond de stres si nici cu putin regim, zici ca m-am blocat la 60 de kg, imi vine sa urlu. Sunt convinsa ca stai mai bine ca mine, plus ca esti de 2 ori mamica. Gabri-andrei, ma bucur ca ai aparut. Ser sa ai un an bun, sa fiti sanatosi. Si nu uita ca aici poti sa-ti descarci sufletul cand simti nevoia, nu te inchide si nu incerca sa treci singura prin greutati. Sunt convinsa ca fiecare putem sa te ajutam cu un gand bun, numai sa ne spui ce se intampla. Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am scris un mesaj si mi l-0a sters andra. incverc sa rescriu daca ma lasa. fv gn.,m.bmhjgkjh acum a scris ea. si eu am 60 kg dimineata ca seara nu indraznes sa ma cantaresc [:D]. tu ce inaltiome ai/ hai ca nu ma lasa sa scriu nico, mami de [zana]Andra 09.08.2007 si [bonjovi]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutza de Andra, vrea si ea la povesti! Nico, e frig la voi? Am vazut pe pro tv international ce geruri sunt pe alocuri, apoi am sunat-o repede pe mami sa vad si in vest e asa frig, insa la ei nu! Noi azi am plecat la zapada, dar din pacate n-am avut noroc, cand am ajuns acolo (la vreo 60 km de noi,) o mama de ploaie ne-a udat ciuciulete, mi-a parut rau ca am coborat din auto.Insa de frumos e ft frumos, sunt piste si pt sanius, si pt schi, au teleferic, exista si trenulet pe sine cu care te poti cara, au multe modalitati de distractie, asa ca vom mai merge... aveau niste masinarii cu care fac zapada artificiala, numai sa nu ploua, ca asa aluneca azi, am si cazut, noroc insa ca langa masina si numai cu un genunchi! insa o poza in ploaie acolo tot am facut daca tot ne-am dus. dar nebunii schiau si pe ploaie, habar n-aveau ca curgea apa ca la robinet! Eu am calcat, acum am pus sa le fac o mamaliga, eu fac ft rar, sper sa imi reuseasca, apoi bag copii la nani! pupici si noapte buna! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dragele mele. Iaca si eu pe aici, ma pregatesc sa incep "anul muncitoresc" de maine. Oti, of, si voi ati avut aventuri!!!!!!!!! Urasc chestiile astea. Chiar nu stiu ce sa zic relativ la cum ar trebui convinsi oamenii astia sa o lase mai moale cu munca si sa se menajeze....sa recunoastem acum, ca nici noi nu excelam la capitolul asta, chiar daca suntem mai tineri! Nico, sa stii ca m-am uitat la pozele tale si nu stiu de ce te plangi tu ca mai trebuie sa slabesti ca arati foarte bine!!!!!!!!!!!! Esti o mama foarte frumoasa si tanara cu doi copii minunati! cateva kg in plus o sa le trimiti tu la plimbare urgent! Va pun si eu niste poze de la Revelion acum, noi am fost mai pensionari: stat, mancat,baut, dormit....si iar..si iar...tot asa , ne-am facut plinul pt un an intreg. Uitati [url="http://good-times.webshots.com/photo/2593519330102115655aYhsbA"]AICI[/url] ceva poze de la Revelion Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...