Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(17)


Recommended Posts

salutare inginerele! cristina, mai, da' ce concediu ai avut si tu! multa sanatate alor tai, sa se puna bine pe picioare! pupam printesa mica sa-i treaca racelile!eu pediatru in bucuresti nu stiu. si robi a facut pneumonie la 6 saptamini si de atunci i-am facut doua vaccinuri pt pneumococ si nu mi-a mai facut pneumonie doar ceva bronsite. noua pediatra ne-a recomandat asta si a mers. intreaba de vaccinul pneumo23(este pt copii peste 2 ani, noi am facut varianta prevenar pt copii sub 2 ani). ioana, bine ati revenit acasa! te asteptam cu povesti, nu scapi tu asa ieftin[:D] gabi, off, off. cum bine zice cealalta gabi, poate ar fi bun inotul. din pacate, multi copii am vazut cu corset, cit am umblat la ortopeda noastra la control.eu zic ca fiind in crestere se repara cu multa rabdare si perseverenta.multa sanatate! la scoala cum este? miki, io habar n-am cum e cu asta, imi pare rau![:(]. ce fac muschetarii? otilia, ati reusit sa va odihniti? cum a fost in concediu? claudia, cum a fost la analize? pai sa aveti o zi buna, revin mai tirziu, daca ma lasa robi, ca acuma trebuie sa mergem toata ziua, el inainte, eu dupa el sa-l pazesc[:D] [pup] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! cristina, of, ce aventuri ai avut si imi inchipui ca acum stai ca pe ace. Nu stiu pediatru specializat in probleme de imunitate dar o sa intreb pe la prietenele mele care au copii si cum aflu ceva, iti spun. Prof. Ciofu era intr-adevar f bun dar si f. in varsta, eu am fost la el cand aveam vreo 13 ani (deci acum vreo 14 ani) si cred ca avea vreo 70 pe vremea aia......Stiu insa de o clinica naturista si medicul de acolo, aveam o colega care tot facea alergii si a reusit sa scape de ele cu tratamentul dat de ei, daca vrei caut datele lor. gabri_andrei, gimnastica medicala face minuni si cu siguranta nu face rau la inima! Incearca sa il duci la un fizioterapeut....pe mine m-a ajutat mult, mi-a dat programul de exercitii acasa si mai fac din cand in cand.......si mi-a dat o chestie care se numeste "scoala spatelui", ce miscari sa fac si sa nu fac, daca vrei o scanez si ti-o trimit pe mail. Ah, si poate sa mai faca si niste exercitii Pilates, ii iei de pe net. Ce probleme are cu inima??? (scuze, daca ai mai povestit si eu nu am retinut). Fetelor, va pup, ma grabesc sa ma apuc de treaba, nu ma simt nici prea bine, m-am trezit cu greutate in piept si tuse, cred ca si putina febra. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Sa va povestesc...la munte a fost frumos...ne-am plimbacit cu atv-ul de ne-au iesit ochii (mie una ca pe Cristi l-am dat jos si am plecat la Buc), am dormit, am mancat, ne-am plimbat si pe jos, am dantuit. Ne-am intors joi noaptea, am avut o revedere frumoasa cu fimiu. Am avut parte si de niste surprize. Domne vorbim. Dar muuuuuult si repede. S-a ingrasat destul de mult. Si nu mai doarme bine noaptea[:D]. Kati apropo am o intrebare: cate randuri de masele le ies acum? 2 sau 1???? Eu stiam de 1 rand, maicamea mi-a zis ca 2. daca sunt 2 randuri inseamna ca mai avem ceva de furca, si se intelege starea lui proasta, altfel sunt fite si tb sa luam masuri. M-am sarbatorit cu zgomot si gratare de sf ion, a fost frumos. Au venit multi prieteni la mama. Acum incercam sa reintram in normal.... Cam asta am facut eu de sarbatori! Ioana si bebe [url="http://s223.photobucket.com/albums/dd149/ioanapaicu/"]Vladimir[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de sfaturi fetelor, o sa le iau in considerare. [pup] Inotul face f.bine,stiu, dar parca am o retinere sa-l inscriu pe de o parte datorita imunitatii lui slabe si pe de alta, ca au fost o groaza de evenimente neplacute pe la bazinul de inot. Iepumic, te rog mult sa-mi trimiti exercitiile acelea pe mail.Iti trimit PM.[pup]La inima are o malformatie congenitala DSA, adica defect de sept atrial si din cauza aceasta face des complicatii la raceli, oboseste f.repede . gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele! La analize l-am trimis numai cu barbatu-meu, am avut emotii mari eu, am dormit tare rau azi nopate, m-am trezit cu niste cearcane adanci, el a pland azi dimineata si a zis ca mananca tot ce-i dau numai sa nu-l trimit la dr...imi era frica ca ii zice la dr ca e prost, ca a zis inainte de a pleca ca dr e un prost bla bla bla...in fine, a zis Christian ca a plans la inceput dar apoi a vazut ca nu doare asa tare si s-a potolit, iar pe dr si pe asistenta i-a facut "rai". Aici doctorii iau sange si fac vaccinele copiilor.apoi s-a dus la gradi, iar acum e la bunici. of, si grija mea azi noapte a fost Luca, ieri a cazut din hinta, dar intr-un hal...hinta de bebe, si el s-a lasat prea mult pe spate, astfel ca si-a pierdut echilibrul, si a cazut peste cap, adica cu capul in jos...m-am ingrozit, eram la 2 pasi si n-am fost in stare sa-l prind, imi era o ciuda pe mine ca imi vena sa ma bat singura...slava D-lui ca nu s-a intamplat nimica, putin s-a julit la fata dar aproape ca nu se mai vede, si s-a speriat si a plans! Dar e bine. Cristina, multa sanatate printesei tale! gabri_andrei, la fel si pt Andrei multa sanatate! Miha, eu ti-am mai scris cred ca astia te tapeaza de bani! tu vrei sa-ti faci un site, nu? asta inteleg eu prin magazin online...noi am sunat odata numai pt un prospect de asigurari simplu 4 pagini sa intrebam cati bani ne ia, si vroia atunci parca 1300 dm, nu vreau sa mint dar parca asa imi amintesc...ca urmare l-am facut singura si a iesit super! si asta era prospect, atunci poti sa imi inchipui cat vor pt un site, si de cate ori tu vii cu modificari sau adaugi ceva in plus, te taxeaza. si trebuie sa precizez cu rusine ca asta ar fi meseria mea, dar nu am experienta deloc, iesita de pe bancile facultatii, am venit in germania, m-am maritat , a trebuit sa invat germana si n-am mai avut cand sa ma ocup si de meseria mea! au venit copii apoi! Dar dupa ce incepe si Luca gradi ma apuc serios de asta... na va pup fetele ma pun sa mai strangui pe aici, am de facut si hartogarii ca trebuie depus impozitu' pe 2006 si inca nu l-am facut! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos fetelor! Am sa intreb si eu pediatra de acel vaccin. Azi fiica-me se simtea un pic mai bine. Macar nu a mai facut febra si a mancat si ceva. Profesorul Ciofu mi-a vazut-o pe Roxy exact acum trei ani cand 7 medici (si nu exagerez cu nimic) pediatrii din Targoviste mi-au zis ca moare si copilul avea decat intoleranta la lactoza. Sper s va mearga numai bine fetelor ca parca anul asta la mine a inceput tare sucit. Multumesc mult pentru sprijin! Va pupic, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kati, a fost bine in concediu, nu m-am omorat cu gatitul dar nici nu am dormit pe rupte, am facut si ceva shopping cat sa umplu bagajul [:D], de calatorit nu am calatorit decat pana la parintii mei si atat. Deci destul de relaxant, zapada la Moreni cat sa scoatem sania, zapada la Bucuresti la greu si Ana foarte fericita. Misha, cred ca cel mai bine te-ai apuca tu de HTML ca nu-i mare scofala. Plus ca iti faci siteul cum vrei tu si iti va fi usor sa faco modificari cand ai noutati sau vrei sa stergi ceva. Cristina, am fost zilele trecute in Voluntari la www.naturalia.ro si am vazut ca faceau teste de alergii. De la farmacia lor am luat si eu niste bilute homeopate pentru cresterea imunitatii dar mi s-a spus ca sunt mult mai slabe decat un vaccin precum Cantastim pe care eu l-am facut acum 5 ani. [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! haideti la cafea[cafea] si [aerob] cu spor!!!! otilia, pai cel mai important este ca ana a avut vacanta frumoasa! si macar un pic te-ai deconectat si tu! ce bilutze pt imunitate ai luat? cristina, acum mi-am adus aminte ca krisztinei i-a recomandat orl-ista bronhodin(tot de cantacuzino facut), ca fiind f bun, nu i l-am dat ca e f complicat de administrat(sunt injectii si trebuie fractionata cantitatea, tot crescinda, cind intr-un brat, cind in celalalt si sunt multe). ma gindesc acum ca ar trebui sa iei legatura cu un imunolog care e pus bine la punct cu metodele noi, ca multe au aparut la capitolul asta. ceva treb facut ca pitika ta prea raceste des si raceli puternice. mai creste ea si isi formeaza imunitatea dar pina atunci trebuie un pic ajutata. multa sanatate! miki, si eu zic sa te apuci tu sa faci, ce faci cu mina ta e cel mai bine facut! claudia, off, mai, multe patiti si voi! bine ca nu a fost mai rau cu lovitura! si robi i-a tras un cap la coltul de la usa, are un cucui in mijlocul fruntii[:D][:D][:D] gata cu impozitul? gabi, cardiologul ce zice? ca el ar fi cel care ar trebui sa indice gradul de efort pe care poate sa-l suporte copilul si apoi cu indicatiile astea incepi sa vezi unde s-ar incadra.greu tare cu doctorii![bang] ioana, ies doua rinduri de masele, asa ca veti mai avea circ. krisztina la 2 ani avea toti dintii. la robi merge mai incet un pic dar noroc ca nu-i circ f. mare[:D] fain v-ati distrat, vad! sa va fie de bine! acuma ai bateriile incarcate[cool] anca, cum te simti? ca ai facut, ai tras o raceala?ai grija de tine! multa sanatate! si la mine a inceput anul tare sucit. o sa copy/paste de la timisorence sa vedeti: luni: sotz la spital la investigatii, eu acasa, sarit toate sigurantele, de jos din scara, copil urlat de foame, io pe intuneric. ma ajuta vecinul, rezolvam temporar. miercuri: dimineata nu merge upc, nici acuma dar acuma stiu motivul: cica m-au taiat ca n-am platit doua luni: eu le-am platit anul trecut, prin banca on-line, de la mine din cont au plecat banii, la ei cica n-au ajuns. miine ma infiintez la banca iar apoi la upc la sediu, ca numai acolo se pot rezolva chestiile astea, nu la caserii. sigur e vina lor ca eu am verificat tot, n-am gresit. tot miercuri, adica azi: ma suna sotul dimineata ca l-a lasat masina in drum, in plin centru. a lasat-o acolo si da-i circulat pe jos. si asta nu se stie pina cind[bang][bang][bang] pai cam asa[:(!][:(!] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Sa vedeti ce am facut, ca i-am trimis lui gabi numele clinicii Naturalia in loc sa i-l trimitCristinei. OTi, despre clinica asta vorbeam si eu. Am vazut ca este un magazin Naturalia pe Calea Mosilor, chiar spre cinema Europa, nu stiu daca chiar are vreo legatura cu clinica. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Sa vedeti ce am facut, ca i-am trimis lui gabi numele clinicii Naturalia in loc sa i-l trimitCristinei. OTi, despre clinica asta vorbeam si eu. Am vazut ca este un magazin Naturalia pe Calea Mosilor, chiar spre cinema Europa, nu stiu daca chiar are vreo legatura cu clinica. Ups. cred ca o sa imi apara mesajul de 2 ori. Eu sunt cu tuse, febra nu am dar ma simt ca si cum as avea...ma surprinde ca eu nu prea fac bronsite de fapt nu imi prea amintesc sa fi facut vreodata.....si nici nu prea vad cauza, ca am umblat imbracata foarte bine.....cel mult sa fie de la 2 guri de lapte din frigider pe care le0am baut dar parca m-ar mira sa fie de la asta ca eu nu dau nimic rece pe gat....asta e, ma apuc de proiectat. Pupici, o zi buna (aseara am lucrat pana la 9.30 dupa care am calcat vreo jumatate de ora....si am aruncat gunoiul, mi-am facut gimnastica.....of...prea in forta am inceput anul.......sper sa vad si rezultatele). Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...