Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(17)


Recommended Posts

Bilutele se numesc Staphylococcin, de abia de azi incep serios. Eu am fost in Voluntari la clinica, acolo fac si consultatii iar magazinul de pe mosilor este tot al lor. Eu am facut acum 5 ani niste furunculi pe sub piele, aparea intr-un loc, se tragea dupa cateva zile si iesea in alta parte, foarte durerosi. Ca o infectie care se plimba prin organism si am fost internata sa mi se faca analize dar nu mi-au gasit nimic intern, doar ca avand un ten acneic mi-au zis ca probabil am probleme cu Stafilococul auriu si m-au trimis la un doctor la Cantacuzino care mi-a facut o schema cu Cantastim (imunostimulator) si vaccinul pentru stafilococi. Am facut 40 de injectii in 3 luni dintre care 10 au fost de Cantastim. Iar Cantastim se gaseste destul de greu, nu se produce in continuu si e mare bataie pe el. Anca, ce gimnastica faci? Katik, bafta la banca, se mai intampla, ce sa facem. [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anca, ai grija de tine,ia ceva naturiste sa treaca repede si usor.Eu ma gindeam ca mi-ai trimis numele clinicii sa ma uit la produsele lor si la cele pentru imunitate.Eu acum ii dau lui Andrei Septilin, vreo 2 luni si sper sa dea roade.Foarte greu m-am hotarit ce sa-i dau avind in vedere multimea de produse care exista.Si multumesc pentru exercitii.[pup] Katik, off cite probleme pe capul vostru.Sper sa se rezolve toate. Pentru toate un [pup]dulce. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oti, ei, fac niste miscari pt coloana: cifozari, elongatii....nu sunt complicate...desi pt unele mi-ar trebui spalier....sunt si unele pe care nu le pot face ca parca imi fac mai mult rau...si medicul fizioterapeut mi-a zis sa nu le fac daca simt ca nu imi fac bine. Bine, din pacate le fac doar cand simt ca nu mai pot de durere.....in schimb Pilates sunt foarte eficiente, ma apucasem acum vreun an si ma simteam bine. Gabi, pai oricum nu-ti strica!! [:D] Septilin am luat si eu pt sinuzita cand eram prin clasa a 11 a si sa stii ca de atunci nu mai am absolut nici o problema. Tratamentele astea cu plante sunt eficiente dar dau rezultate mai lent si trebuie un pic de perseverenta. Am fost in pauza la Plafar si mi-am luat sirop de tuse Coughend, este foarte dulce dar se pare ca este eficient ca abia am luat o lingurita si am inceput sa expectorez ceva. Azi era sa ma sufoc la servici.......am luat un paracetamol si nu stiu cum am inghitit si folie din aia de la ambalaj si mi-a ramas in gat....pe omusor....a trebuit sa imi bag degetele pe gat ca sa o scot, bine ca am prins-o. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci fetelor de raspunsuri, vb voastra asa ar trebui sa fac, dar cica nu e asa simplu cum pare si nici nervi si timp nu mai am de studiu, ca prea multe am pe cap, o sa vad ce pot face...ca ieri am aflat abia un pret, un coleg de-a MArk cica face cu 700e, dar ca nu st prea bine, asa ca va dati seama ce in ceata sunt. PAi mai ce e cu atatea boli aici, IA sa va faceti bine, ca nu va sta bine bolnavioare.. va pup si sa auzim numai de bine, fara virusi si alte cele... miki-mami de trei muschetari!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarut mana fetelor pentru sprijin! Am sa trimit si eu sotul sa vada ce e pe acolo dar noi trebuie sa consultam si un medic. Eu deobicei nu fac tratament dupa ureche ca-mi este frica. Eu mereu zica ca fiecare cu meseria lui... Dar unii parca nu au facut nimic la scoala, nu stiu frate draga cum au iesit medici ca pe noi la ingineriedaca nu ne mancau pe paine profii la examene! Asta este! Sa nu mai comentez! Sunt un pic sucita azi pe toti care 'stiu de toate'! Asta este mergem mai departe! Va doresc sanatate fetelor in primul rand si sa aveti o seara si maine o zi buna! Pupici! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Am ajuns si eu la birou.Sunt rupta, aseara abia am putut sa adorm de dureri de gat, cap, sinusuri...si dimineata cand m-am trezit parca mai rau eram....in fine, abia astept sa se termine ziua. Si colac peste pupaza aseara inainte sa plec de la birou a picat curentul si bineinteles ca noi nu avem UPS-uri....iar acuma ma chinui sa deschid planurile pe care lucram si nu vrea nici de frica. Sper sa-i dau de capat. Va pupez, o zi buna!! Ah...am uitat.....v-am pregatit [cafea][cafea][cafea] Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Hai ca m-am vazut si eu ontrata de dimineata pe net de placere! Dar m-am si trezit de la 5 ca liliecii ca inca nu am trecut la ora de UK! Eu aseara am rupt peretii urcand-ma pe ei din lipsa de ocupatie, azi am de lucru dar nu ma plang ca o sa treaca mai repede ziua. Proful meu vrea sa ne si intalnim ca sa stam de vorba! Suna promitator ca dupa toate intalnirile cu el ies cu capul cat banita si cu el in ceata de tot... Cam asa se anunta ziua mea! Anca ia si tu pastile ca sa te faci bine si consulta si medicul ca de la o raceala din asta banala ajungi la pneumonie. Roxy intr-o zi si jumatate a evouluat de la durut in gat la asta! Eu iri fac un ceai cu lamaie sa te faci bine si imi fac unul si pentru mine ca eu nu beau cafea! Poftiti deci la ceai! De tei ca sa ne mai si calmam un pic! Succes si la recuperat de fisiere! Tin pumnii sa reusesti! Pupici fetelor! Ne vedem mai tarziu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare iar stau rau la capitolul timp liber. marti m-am hotarat sa merg si eu la scoala, asa macar o saptamana si am aflat ca sunt in sesiune. deci semestrul acesta nu am fost la nici un curs. ar cam trebui sa imi fie rusinica. luni am primul examen si am reusit sa fac rost de o parte din cursuri. sa mai spun ca nu am facut protectia muncii pt angajatii firmei, ca am un proiect la verificat si eu am chef sa stau cu strumfii mei? andra a devenit foarte mamoasa. daca o trimit cu tati la plimbare cand ajunge acasa ma pupaceste toata si se lipeste ca o maimutica. acum doarme ziua, dar ancorata bine de mine, ca doar e o maimutica. cum simte ca ma misc plange. bona e cam disperata ca si afara face scandal daca caruciorul nu e in miscare. acum se rasuceste de pe o parte pe alta daca vede ceva interesant si daca e asezata pe perna se ridica in fundulet. vorbeste mult pe limba ei. e tare scumpica, iar alex se topeste dupa ea. ca capitolul sanatate stam binisor. andra tuseste, ii dau ceva sirop, i-am facut si doua sedinte de aerosol. ar trebui sa-i mai fac cateva dar nu am mai reusit sa merg la cabinet (am un aparat acasa dar nu merge bine). alex tuseste si el, dar e ok. merge la gradinita. eu ma simt ca naiba. tot timpul sunt obosita si tare ma tem ca tiroida e de vina. trebuie sa imi fac curaj si timp sa merg la un endocrinolog mai ales ca analizele nu sunt prea bune. vad ca sunt multi bolnaviori pe aici asa ca sanatate multa tuturor. ioana te invidiez pt distractia de la munte. sper sa ajungem si noi cat de curand. claudia bine ca nu s-a lovit mai rau luca. alex s-a lovit cand era mic de tocul usii de are si acum semn. eu cand l-am vazut era sa lesin. sper ca andra sa fie mai linistita si sa nu mai fie nevoie sa mai trec prin asa ceva. si acum ma ia cu frisoane cand ma gandesc. anca multumim de cafea. nico, mami de [zana]Andra 09.08.2007 si [bonjovi]Alex 21.07.2003 [url="http://www.flickr.com/photos/9282960@N06/"] poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am intrat sa va salut repede, trebuie sa ma pun sa strang pe aici ca e ca dupa razboi... Sanatate bolnaviorilor! Eu sunt tare fericita, am fost sa-mi iau rezultatul examenului de la testul de limba si am luat nota 1, asta inseamna ft bine, chiar ar fi trebuit sa-mi fie rusine daca ar fi fost altfel! Si permisul de conducere nemtesc e tare frumos, problema mea insa e ca mi-e tare frica sa conduc, iar experienta am aproape 0, in februarie ma duc sa iau cateva ore si apoi ii dam bataie! Mai vreau sa-mi echivalez diploma de faculta si apoi daca merge Luca la gradi sa imi caut un job in domeniu! eventual mai fac vreun curs inainte! Marc e la gradi, dar azi il aduce vecina, Luca doarme, eu gatesc ceva pt mine, ca pt copii am, si apoi mai srangui pe aici! va pup si va doresc un weekend placut tuturor! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by hcclara
Fetele, am intrat sa va salut repede, trebuie sa ma pun sa strang pe aici ca e ca dupa razboi... Sanatate bolnaviorilor! Eu sunt tare fericita, am fost sa-mi iau rezultatul examenului de la testul de limba si am luat nota 1, asta inseamna ft bine, chiar ar fi trebuit sa-mi fie rusine daca ar fi fost altfel! Si permisul de conducere nemtesc e tare frumos, problema mea insa e ca mi-e tare frica sa conduc, iar experienta am aproape 0, in februarie ma duc sa iau cateva ore si apoi ii dam bataie! Mai vreau sa-mi echivalez diploma de faculta si apoi daca merge Luca la gradi sa imi caut un job in domeniu! eventual mai fac vreun curs inainte! Marc e la gradi, dar azi il aduce vecina, Luca doarme, eu gatesc ceva pt mine, ca pt copii am, si apoi mai srangui pe aici! va pup si va doresc un weekend placut tuturor! Claudia
Felicitarile mele, Claudita, si tine-o tot asa! Suntem mandre de tine! ... Cat despre sofat, numai de bine! Si eu sunt beton la teorie, dar practica ... ma omoara. Mi-e o frica teribila sa ma pun la volan, dar sper ca pana la vara sa-mi treaca ! Pisicuta, de 2 X mamica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...