Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(17)


Recommended Posts

Aoleu...vorba lui Anca ditamai inginerele cu frica de condus.....pai daca nu aveam masina eram moarta la propriu acum, de foame si de plictiseala. Pai noi mergem zilnic pe undeva un carefour, o ikea, o prietena, o finuta, o sora....fimiu de dimineata face tu-tu. Sa nu mai zic ca la mama nu am cum sa ajung decat cu masina. Asa ca.....curaj mai inginere. E misto condusul asta[;)]. Azi l-am dus pe Vla la mama sa mai fac niste treaba. De abia am dat cu aspiratorul cat a dormit. A! Nu mai am femeie ca e bolnava rau de tot saraca. Are cancer...ea vrea sa mai vina dar eu am o mare pb. Stiu ca nu se ia dar mergand prin spitale mi-e sa nu se mai pricopseasca cu altele si sa-i dea lui Vla. Asa ca mai bine stam cu deranj in casa. Acum mi-e frica de oricine. Cel mai important e Vla. In fine, nu va mai plictisesc cu asta. Si cum va spuneam suntem la progrm casnic de curatenie. maine mergem la Mobexpert sa terminam prima lui Cristi de Craciun[:D]. Am atatea pe lista. Apropo sunt reduceri mari la Mobexpert. Apoi in Carefour la shopping-ul de weekend cu de-ale gurii si casei. Fetelor ma bate gandul de bebe 2 si Cristi nu mai vrea. Mai stau un an si apoi il iau la rost. Asa ma gandesc ca e nasol sa fii singurin viata. Ma uit la mama ca nu are frati, e si divortata si sta cu bunica-mea. Mi se pare nasol. Trebuie sa-l conving cumva. Vad ca ma intind la vorba si nu mai fac treaba[:D]!!!! Va pup si noapte buna si unora linistita[:D]! Ioana si bebe [url="http://s223.photobucket.com/albums/dd149/ioanapaicu/"]Vladimir[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Wow, Ioana nu credeam sa te aud ca vrei bb2 dar si mai mult de atat va trebui sa-l convingi pe sot. Stii cand iti spuneam ca dupa ce trece de un anisor Vlad altfel vezi viata si ideea de bb. Si eu am dus din nou munca de convingere cu sotul dar n-am fost productivi, asa ca el s-a scos, s-a simtit bine si mi-a facut si pofta. Barbatii sunt mai rau ca astia mici, nu se gandesc decat ca li se mai taie din portia de rasfat cand vine un bb, cel putin impresia asta mi-a lasat-o al meu. Si ma mai si ia cu texte ca "se gandeste la mine ca imi va fi greu". Chiar ieri discutam cu un coleg, cu cat ii faci mai tarziu cu atat vei petrece mai putin timp cu ei in viata, presupunand ca zilele noastre-s numarate si acelasi numar in ambele cazuri. Plus ca daca faci la 30 poate mai sunt si bunicii in putere, nu neaparat sa ne ajute dar nici sa fie bolnavi sa nu se mai poata intretine pe ei si sa fie in grija noastra, ca asa mi se pare cel mai greu si cu copii mici si cu un parinte bolnav. [url="http://community.webshots.com/user/otiliav78"]Pozele noastre[/url] si [url="http://www.dropshots.com/otiliav"]Filmulete Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! vin si eu cu o cafelutza![cafea] claudia, am fost un pic pe forum aseara, asa, printre picatele, ca acolo avem o problema delicata.una dintre fete are un necaz mare si are nevoie de noi. da, fetele, mi-am luat-o pe cocoasa cu condusul. chiar o sa fac scoala, in primavara, astept sa treaca poleiul si alte fenomene meteo nefavorabile traficului[:D]. o face si cumnata-mea, la 50 de ani, asa ca pot si eu s-o fac. s-a si vorbit cu instructorul, imi trimite bibliografie asa ca ma pun cu burta pe carte, sa am ceva habar cind ma voi urca prima data la volan[:D] ioana, am zis si io de bb2, mai sti? cit despre sotz, se da el pe brazda, mai devreme sau mai tirziu, dar e nevoie de perseverenta inginereasca[:D][:D][:D][:D] bine zicea otilia, faceti copii cit sunteti tineri, cit sunt parintii sanatosi. stiu f. bine ce vorbesc.[bang][bang] otilia, i-au placut artificiile anei? si eu am dus-o de revelion pe krisztina afara, la 24.00, si un pic s-a speriat, cred ca de zgomotul infernal si s-a cerut acasa. a spus ca e frumos dar nu vrea ca e prea zgomot si o doare capul[:0] nico, pupam mica, calculatorista! pai ai ajutoare acolo, vad![:D] miki, felicitari si tie, bafta in continuare! ma duc si eu la treaba, sunt singura cu "gorobetii", sotul e la lucru ca se recupereaza ziua nelucrata de 24 decembrie[bang]. voi reveni sa vad ce mai faceti![;)] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Oti povestea cu Ana bolnava si tu fara masina mi se pare horror!!!!!! Eu de-aia m-am ambitionat sa conduc: daca Doamne Fereste pateste careva ceva si eu nu sunt in stare sa fac nimic pt ei ca nu pot sa ma deplasez? Si inca noi suntem in Bucuresti unde, Slava Domnului, gasesti o paine de cumparat sambata la 3 dimineata si un taxi la orice ora nu ca prin alte tari unde mori cu zile in weekend ca e totul inchis. Asadar katik e cazul sa dai bice calutilor putere...sa nu-mi spui tu mie Iepumic daca nu o sa-ti placa si o sa se roage sotul de tine sa ii mai lasi si lui masina! Ioana, bb2, ha???? Parca nu ma inseala memoria ca acum nu mult timp cine zicea:"aoleu, mi-a ajuns un bb!"???? [:D] Las' ca pana il convingi tu pe sot, poate apuc sa-l fac si eu pe primul, sa nu raman in urma!!!!! Da' ce sa ma pun pe facut bebei ca eu is bolnava moarta acum, ma doare tot ce e de la umeri in sus: cap, gat, sinusuri, ganglioni, o masea...ce sa mai zic.......sutn varza! Sper sa fie doctorita azi la spital ca vreau neaparat sa ma duc la ea.[:(] Pupici!!!!!!!! Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Ceaiul cu lamaie e gata! Anca iti tin pumnii sa ti se implineasca chestia cu bebe insa trebuie sa te relaxezi, numai asa vei reusi. Eu m-am chinuit vreun an si nimic si cum am fost plecata cu o bursa prin alte parti si m-am relaxat a si iesit Roxy! Ioana spor la munca de convingere! Dac te-ai condus pe tine pe ei e mai usor sa-i convingi! Felicitari pentru examen Claudia! Iti spun sincer ca nu cred ca la germana as excela asa ca daca as lua 4 in notele voastre dar si ale noastre as fi tare! Cu toate celelalte ma mai descurc dar asta nu-mi intra in cap si pace. Cat despre condus eu conduc de 12 ani, inca acum de aproape un an am schimbat si directia de mers, ce-i drept nu conduc constant aici dar din cand in cand, dar merge. Iti trebuie un pic mai multa atentie, diplomatie sa ti masina in frau tu si sa nu te tina ea pe tine si CURAJ! Mai sunt si oamnei care nu sunt facuti pentru condus de nici o culoare si ei chiar nu ar trebui sa conduca. La volan iti trebuie minte clara, care se misca fasnet in situatii critice ceea ce 90% di ingineri au! Asa ca fetelor dati-i bataie! A, de intalnirea mea de gradul 3 n-am zis nimic! Intalnirea mea s-a transformat in 5 minute de trecere a profului prin lab si de a zice mai bine vorbim luni! A fost mai bine ca macar am weekendul linistit! Cam asa fetelor pe la noi! Va pup si ne vedem mai dupa amiaza ca azi MA DUC LA SHOPPINGGGGGGGGG!!!!!!!! PUpici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia nu faceam munca de convingere ci munca bruta prin casa[:D]! Otilia sa stii ca si Cristi e la fel. Zice ca de mlt nu l-am mai alintat si mangaiat pe el. Si cu inca un bbu clar nu o sa-l mai bag in seama. Sper sa-l dau pe brazda, ca deh doar sunt inginera. mai nasol e ca si el e tot inginer si se prinde[:D]. Va pup ca plecam! Ioana si bebe [url="http://s223.photobucket.com/albums/dd149/ioanapaicu/"]Vladimir[/url] "Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele! ce faceti? eu ma duc sa gatesc ceva, peste cu orez am azi in plan, am pregatit pestele dar trebuie sa-l griluiesc! tanima_i2002, cum sunteti voi? tot in concediu sau v-ati intors? Cristina multumesc!si tie spor la cumparaturi! cum e Roxy? Hai mai Ioana cum sa n-ai timp sa-l alintzi si pe el, doar pruncii mai si dorm!!! sau ii pasezi la mama, vezi ce noroc ai!!! Kati, ce-ti fac "gorobetii"? Miha, cand ai timp mai trimite-mi pe email niste poze cu voi sa va mai vad! Nico, voi ce faceti astazi? Anca, sanatate! pupici si o zi buna! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fac inginerele cand sunt bolnave si lasate singure acasa?? Pai normal, bantuie pe forum intre doua reprize de munca si zacut. [:D] Mor de foame, am comandat la chinezesc ca nu am de nici unele si-acuma incerc sa imi ocup mintea bantuind pe aici pana vine papica. Mai sunt si "home alone". Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...