Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(17)


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor! Imi pare rau anva ca si la tine e totul pe dos! trebuie in primul rand sa faci ceea ce crezi tu ca e bine pentru tine nici ceea ce vrea sotul, nici mai stiu eu cine. Daca tu nu te mai simti in largul tau la jobul asta la ce sa mai continui in stres si oboseala. Vad ca nu esti singura care s-a saturat! Nma e bine sa o iei din timp daca fetita a racit ca si noi tot asa am taraganat si evolutia este extrem de rapida de la o simpla raceala la pneumonie. Nu vreau sa te sperii dar consulta constant medicul! Kati si tu ar trebui sa incerci sa dormi mai mult un pic pentru ca este singurul mod de refacere a organismului (eu dau sfaturi...). La mine vad ca acum am si explicatia raului acela: nemancat cum trebuie, nedormit suficient, alergat dupa cai verzi pe pereti, citit ca la nebuni si probleme femeiesti! Asta e1 ne mai vedem! Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cristina, banuiam eu! deci, ai grija de tine, papa, hidrateaza-te bine si odihneste-te cit mai mult poti! eu de mai bine de o saptamina dorm relativ bine, mai cu pauze citeodata, dar dorm bine. anca, pai ia in considerare serios cautarea unui alt loc de munca. chiar nu v-ati descurca doar cu slujba sotului si firma ta? stai de vorba cu el, o rezolvati voi. nico, sigur nu stiu inca dar in decembrie spuneau educatoarele ca au facut un orar pt copii care sa ii pregateasca pt scoala deja dupa grupa mare. vreau sa spun ca fii-mea are orar ca la scoala, pe zile, pe ore, pe materii. saptamina viitoare voi merge eu cu fata la gradi si ma mai interesez care este treaba. sotul nu are vreme niciodata sa stea de vorba cu fetele[bang]. cind aflu ceva info, iti spun. intre timp am inceput si noi sa ne interesam de scoala[:D]. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, inteleptele mele! Iaca, iau si eu o cafa - ca tot o da Kati la free (sau nu???)- si ma astern cu voi la o taina. Deci, Cristina, imi pare rau ca ti-ai supus capsorul la asa suplicii in ultimul timp si te rog sa ai mare grija, ca nu-i de glumit cu loviturile astea la "mansarda", mai ales daca ti-ai pierdut si cunostinta, fie si pt cateva secunde... Sfatul meu este sa mergi la un control de rutina, sa fi sigura ca nu-s probleme ... Roxycai ii doresc muuulta sanatate si sa intre cat mai repede in normalitate (in conformitate cu standardele in vigoare, cum ar zice inginerii, cica![;)])[flo][flo][flo] Kati, la cata tona de cafeaua ai dat p-aici, eu te banui c-ai castigat potul cel mare la Loto, ca altfel nu-mi explic! [berica] Ioana, ti-a zis cineva ca ai o figura de copil jucaus??? Parca ai fi fetita dulce[hippi], nu ditai doamna! Nu fi disperata cu "proiectul roz", ca daca-i sa "pushte" ... pushca! Eu in ianuarie 2003 am avut o cistita ... Doamne-Doamne, de-am zis ca si mor[V], caci eram in super agitatie cu definitivarea "proiectului bebe"[greutati], iar in februarie, am predat documentatia rezolvata in mod favorabil [copil]... daca ma intelegi ce vreau sa spun ... Asa ca, nu uita ca-ntotdeauna in spatele norilor este soarele! Nico, cred ca tu m-ai intrebat daca eu sofez si trebuie sa spun, spre rusinea mea, ca nu. Si asta nu din cauza ca nu am curaj, ci pentru ca m-am 'nervat pe barbatu-meu cand am iesit cu el la plimbare asta-vara,[mariaj] (imedit ce mi-am luat carnetul) si-am zis ca eu, pana nu am masinuca mea, nu mai pun mana pe volanul masinii lui, chit ca are casco! [xx(]Asa ca ... astept un cadou [auto]Vad ca pe Mos Craciun nu l-am impresionat, asa c-am inceput, deja, sa-i scriu epistole iepuroniului de Paste. ... Sau poate c-o veni 8 martie cu el in cioc ... parca nu era asa! Dati-mi palmi, c-am luat-o razna! Va [pup]pe toate 'ntelectualele de-aici, si mai vorbim! Pisicuta, de 2 X mamica! Orice sut in fund este un pas inainte! http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pisicuta, n-am cistigat nici un pot, din pacate!da' o cafea buna se gaseste tot timpul pt. prieteni-ingineri(si nu numai)! deci, poftiti la cafeaua nr.2 [cafea][cafea][cafea][cafea] fa munca de lamurire din timp cu urecheatu', poate se simte si iti aduce cadoul mult dorit[:D]. sper sa incep si eu in februarie scoala de soferi. pina atunci am alt stress pe cap: luni pleaca sotul in belgia la o conferinta si ramin eu o saptamina singura cu teroristii. fata ar trebui dusa la gradi, dimineata la ora aia robi inca doarme, cineva ar trebui sa stea si cu el, ar trebui deci sa ma impart in doua parti. nu stiu cum fac. am rugat o vecina sa stea cu robi, o sa-mi dea raspuns in citeva zile. sper sa iasa afacerea, ca altfel ia fata o scurta vacanta de la gradi[bang][bang][bang][bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by katik
pisicuta, n-am cistigat nici un pot, din pacate!da' o cafea buna se gaseste tot timpul pt. prieteni-ingineri(si nu numai)! deci, poftiti la cafeaua nr.2 [cafea][cafea][cafea][cafea] fa munca de lamurire din timp cu urecheatu', poate se simte si iti aduce cadoul mult dorit[:D]. sper sa incep si eu in februarie scoala de soferi. pina atunci am alt stress pe cap: luni pleaca sotul in belgia la o conferinta si ramin eu o saptamina singura cu teroristii. fata ar trebui dusa la gradi, dimineata la ora aia robi inca doarme, cineva ar trebui sa stea si cu el, ar trebui deci sa ma impart in doua parti. nu stiu cum fac. am rugat o vecina sa stea cu robi, o sa-mi dea raspuns in citeva zile. sper sa iasa afacerea, ca altfel ia fata o scurta vacanta de la gradi[bang][bang][bang][bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Io, draga mea, ma crezi sau nu, il lasam pe Ducu sa doarma si-o zbugheam, cu viteza luminii, sa-l duc pe Bady la gradi! Il duceam in brate si ma-ntorceam in pas alergator acasa. Si-am uitat sa-ti zic faptul ca 'a gradinita era destul de departe de mine, caci faceam 10 min daca alergam, si cam 15-20 la pas lejereanu. Cu toate astea, nu m-a prins niciodata Ducu. Asta pentru ca stiam exact cum si cat doarme, dar nu contest ca am avut si noroc. Sfatul meu este sa o ti si pe Cristinica acasa, mai ales c-am auzit ca s-a starnit si ceva viroza printre prunci. Eu, personal, eram mai linistita cand ii aveam pe amndoi acasa, decat cand alergam ca descreierata prin cartier. ... Numai mama sa nu fi, nu??? Succes, si tinem legatura! Pisicuta, de 2 X mamica! Orice sut in fund este un pas inainte! http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dorina, pai inca nu stiu. n-as tine-o acasa ca se plictiseste, indiferent ce as face cu ea, plus ca e circ seara la culcare in vacanta. pina la gradi fac 40 minute pe jos numai dus, deci pica varianta fugit de acasa. plus ca robi doarme tare aiurea mai nou, dupa programul lui nu ma pot lua[bang]. o sa vad cu tanti maria.sanatosi sa fim, ca toate le rezolvam noi! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... Si eu care ziceam ca aveam gradinita departe (intre timp ne-am mutat si-acuma stau la 5 min de mers legereanu, de gradi)! Cel mai bine-i asa cum ai zis tu, atuncia, in conditiile date! Nu poti sa te risti si nici sa te chinui daca poti sa eviti stresul suplimentar. In orice caz, eu iti doresc succes maxim! Apropos, ce faci de la vara, cand o sa incepi lucrul??? L-ai inscris pe Robi la vreo cresa??? [pup]familionu' de Katika! Pisicuta, de 2 X mamica! Orice sut in fund este un pas inainte! http://community.webshots.com/user/Dorina_71
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, bine ca esti ok acum,dintr-o lovitura la cap poti pati chestii tare urite.Sanatate iti doresc. Katik, e greu cind nu ai nici un ajutor, stiu din proprie experienta. Anca, scumpa mea, prin ce perioada grea treci, orice decizie ai lua sa te gindesti in primul rind la tine si sa nu-ti neglijezi sanatatea. Scolarul meu a venit azi cu carnetul plin de FB-uri si mi-a zis ca inca nu i le-a trecut pe toate din catalog.Citeodata simt ca ma depasesc problemele si cind ma uit la Andrei si vad cita nevoie are de mine ma mobilizez rapid. Pentru toate cite un [pup]. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dorina,da, l-am inscris si pe robi, tot acolo unde e gradi lui krisztina. pot sa-l duc cind vreau, adica mai dupa primavara incolo, sa treaca racelile de primavara. ce sa fac, din august ma intorc la servici, cu avint muncitoresc[:D] gabri-andrei, ma bucur ca mai reusesti sa intri cite un pik. felicitari micutului scolar! bravo andrei! tu cum te simti? cum s-a rezolvat pb de acasa? Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006) [url="http://community.webshots.com/user/katiktm"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mii de pupici inginerelor, am intrat si eu in graba sa nu ma dati disparuta, raportez o groaza de lucru la servici, lipsa de timp liber acasa plus una bucata raceala zdravana detinuta de subsemnata[xx(] Am bagat un nurofen la bord, ca am 36,8 ceea ce la mine e cea mai nasoala stare (de obicei nu prea depasesc 36-36,2) dar sper sa revin maine cu forte proaspete. Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...