Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(43)


Recommended Posts

Mirela, nu l-am inscris in Dr. Taberei, ca si acolo s-a desfiintat piscina[bang]. L-am inscris la o scoala langa serviciul meu. Pile si relatii, evident, ca difera sectorul si nu numai[xx(]. Important e ca am rezolvat. Ref. la cola si alte minuni, Dani e mare, si cum el a tot fost bolnav, stie ce are si ce nu are voie, cu el e simplu (noroc ca e si f. intelegator). Dar in cazuri ca al tau, e complicat, e micut si inca nu discerne ce e bine si ce nu pt. el[:(]. Sper sa gasesti o cale sa-l lamuresti. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

buna...si eu... Mire,n-ai sa-l poti opri toata viata sa nu bea cola,pepsi,fanta si altele....pt ca el exact ce nu are voia va face! cel mai bine e ca de acum sa incepi sa-i explici ca nu sunt sanatoase...de mic....chimicale,coloranti,conservanti,cancer...alea-alea...da-i exemple....arata-i,spune-i mereu... eu cu Mihnea sa am facut si nu exagereaza...bea cand ne vede pe noi si noi o facem fff rar....de 2-3 ori pe an.... fanta isi mai doreste o data la 2 saptamani si are grija sa spuna ca "e cu chimicale dar eu nu bea mereu,dar asa din cand in cand cand imi e pofta!"[:D] nu poti sa-l opresti,dar poti sa-i explici.... o sa vina vremea cand nu o sa mai mergi cu el pe la petreceri si atunci o sa cada in extrema cealalata.... iti dai seama ca e frustrat ca ceilalti au voie si el nu[bang] eu i-am spus lui Mihnea ca de asta le fac astia asa bune ca sunt cu chimicale,conservanti,coloranti.... ca sa pacaleasca fraierii de copii[:D]ca altfel n-ar cumpara nimeni[:D] si lui ii e cam frica de boli....sper sa reusesc sa ilconving si mai tarziu,dar sigur daca incepi munca de lamurire de acum,vei avea succes si mai tarziu.... Monica,deci v-ati distrat la piscina![:D]pai tu vrei sa vezi copii cuminti si baba frumoasa?! si Mihnea a fost racit[bang] a avut febra,dureri in gat...i-am dat cu tantum verde-spray direct in gat...nurofen,vit C,martieni de echinaceea,sirop de tuse....[bang][bang][bang] si asta de la inghetata..si de la alergat toata ziua cu gura deschisa-cred..... Vicky,felicitari pt orele de inot...osa gasiti voi cumva sa-l duceti si sa-l aduceti... Dory,mama ce harnicuta esti...toata ziua robotesti...si mi-ai facut pofta de salata beuf[pofta]poate fac si eu[^] Alinutza[pup] pt toate[pup] si o zi buna Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor problema este ca noi nu bem decat apa plata si sucuri fara acid,binenteles si cate o berica[berica]deci la noi nu a vazut....dar avem in casa pt musafiri ca ai nostri prieteni toti sunt lesinati dupa pepsi[bang][bang] o sa incerc sa ii explic ca face rau,i-am spus ca are E-uri dar el saracul nu intelege de ce daca este asa periculos prietenii lui ceilalti au voie[bang][bang] ma rog.....o-i vedea ce fac...dar am un stres cu chestia asta... aseara am fost la ziua unei prietene care are o fetita de 3 ani si daca nu a baut copilul ala la pepsi de am innebunit si i-am spus lui andreas ca nu este sanatos la care el m-a intrebat" dar de ce ceilalti copii au voie daca nu este sanatos?" oricum va multumesc din suflet pt sfaturi si ca sunteti alaturi de mine,sper sa reusesc sa-l fac sa inteleaga fara sa il expun "izolarii" va pupic pe toate[pup][pup] MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] fetele Eu sunt prin preajma si va citesc de obicei seara tarziu cand sunt rupta de oboseala si nu imi mai doresc decat sa ma bag in pat la [nani]. Piciul meu face bine, creste si are o energieeeeeee. Nu sta intr-un loc mai mult de 10 secunde. Nici cand mananca nu sta. Mesteca si da din picioruse. Noroc ca il leg bine in scaunul de masa ca altfel....alergam cu castronul dupa el prin casa. Merge tinut de manute sau daca se tine el de ceva - macar de un perete. Isi mai da drumul la ambele manute in incercarea de a ajunge undeva singurel pe picioruse dar nu isi poate tine echilibrul inca. I-am luat ieri niste sandalute de mers pe afara si am vazut ca in ele isi tine mult mai bine echilibrul. Si are niste bazdaci in funduleeeeet...astfel incat tipa, urla, plange ca sa obtina ce doreste. Si de la o vreme a devenit foarte tandru: pune caputul pe umarul meu ca sa adoarma, se lipeste cu fetisoara de fata mea, ma trage cu manutele sa ma pupe [il] In rest e un copil taaaaare cuminte: mananca tot ce ii dau, nu face nazuri la mancarurile noi, doarme toata noaptea, e vesel si razacios. Ce sa mai...e o minune de copil. Uffff cat am scris. Vezi Mirela daca m-ai provocat? Vicky felicitari pentru inscrierea la inot. Este un sport care o sa ii modeleze foarte frumos muschii pustiului tau. Si eu imi doresc ca atunci cand piciul se face mare sa il dau la inot.Dar noi mai avem pana atunci. Mirela referitor la problema ta...chiar nu stiu ce sa zic. Cred insa ca abordarea Violetei este una buna. Ideea e nu sa il feresti cat poti acum de toate chimicalele si cand nu o sa mai ai cum sa il protejezi el sa dea iama in tot ce gaseste, ci sa il si educi un pic astfel incat atunci cand creste mare si tu nu mai esti langa el sa poata sa constientizeze si sa spuna singur "eu nu mananc asta pentru ca stiu ca imi face rau, chiar daca X-ulescu mananca". Moaaaaamaaaa ce buna sunt la teorie. Vedem noi cum stau si la practica peste cativa ani. [:D] Ma bucur ca a iesit totul bine la botez. Si spor la treaba, asta daca te hotarasti sa ii faci o fratioara lui Andreas. Eu zic sa ii faci, ca e tare rau singur pe lume. Mama e singura la parinti si ma uit la ea ca tare ii este greu cateodata. Dory [pup] Monica [pup] Lexi [pup] Mai vroiam sa mai zic dar nu mai stiu ce. Si oricum m-am intins ca o placinta. Ma duc sa ii fac mancare piciului ca acusica se trezeste cu foamea cat casa. [pup] fetele si copilutii Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin ca mi-am adus aminte de ceva. Am vreo doua carti de psihologia copilului care trateaza problemele ceva de genul "ce faci daca copilul face...". Cartile sunt in format electronic si daca le doriti dati un PM cu e-mailul si vi le trimit. Editez: scuzati cacofonia de mai sus Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Vicky, felicitaari pt. inscrierea lui Dani la inot si la cat mai multe ture de bazin [:D], [pup] Vio, [pup] dar la-i tratat pe Mihnea nu gluma..., a mea pana o fac sa ia 5 ml de sirop cand e cazul...[bang], chiar aseara ia-m dau si eu nurofen si dimineata panadol ca de ieri de la pranz sa trezit cu nasul insundat, si din cand in cand ii curgea apa din nas si daca tot am fost aseara la dr. sa ne citeasca analizele ia-m spus sa o si consulte putzin.. rezultatul( paracetamol sirop) si ser in nas, nu e nimic grav. Mirela, la noi treaba cu, Cola, Pepsi sta asa: sucul negru este pt. mami si tati, fanta ia-m mai dat sa guste din cand in cand. Hai sa-ti spun si o faza de-a Alexei referitoare la Cola.In urma cu 1 luna am fost la gradina zoo, pt ea am luat apa plata, pt. noi cola, in masina am baut noi si cred ca poftise si ia si ia-m pus si ei pe buze la care ea imi spune: " tu esti buna, mami" [:D].Deocamdata suntem la faza cand sucul negru este al nostru(mami+tati), pt ca ea oricum nu ar intelege de ce nu e bun, [pup] Alinutza, ma bucur ca ai un copilas asa cuminte, cum se numesc cartile de psihologia copilului pe care le ai?, am si eu unele tot in format electronic, de-asta intreb, [pup] Monica, ca mai fac Ruxi si Alex?, azi pe unde va mai plimbariti?, [pup] Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cartile sunt cam asa: - Dolto - cand apare copilul - Totul se intampla inainte de sase ani Am mai multe, si in romana si in engleza, nu musai de psihologia copilului. Cred ca pana la urma o sa fac o listuta si o sa o pun aici si care ce vreti, imi dati pm, eventual cu adresa de e-mail daca nu o stiu inca, si vi le trimit. He he, citesc carti de educat copilul ca sa am o teorie...beton. Numai buna ca sa mi-o faca Tudor praf probabil, cand s-o face mare. [batcap] Ideea e ca sunt multe carti despre ca sa faci cand sa faci s.a.m.d. Dar nu toti copiii sunt la fel si nu toate regulile sunt valabile pentru toti copiii. Trebuie sa filtram toata informatia primita. Iar eu sper sa reusesc ca din informatia pe care o acumulez sa pot sa adaptez si sa aplic doar ce i se potriveste piciului. Ma duc sa [vase][spala][rufe] ca dupa ce se trezeste Tudor iesim la plimbarica. Astazi o sa revin si cu listuta cu carti. Probabil pe seara. [pup] Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, wow ce activitate este pe-aici...nu gluma...ma bucur tare mult cand sunteti vorbarete [:D] Mirela si noi avem problema asta [bang] alex mai intelege dar ruxi zice ca vrea si ea acid [bang] nici noi nu bem doar atunci cand avem musafiri sau mergem pe undeva in vizita si nu au sucuri naturale [pup] piticul mic Alinutza [pup] mergaretzul mic Vicky, super ca ai reusit sa-l inscrii la bazin [pup] de cand incepe...? refproblema suc-mancare... Dani e cuminte mey [pup] [:D] Vio [pup] mihnutul(ma bucur ca e bine acum) ce faceti deja va pregatiti de party? alex deja m-a zapacit, invitatii,mi-a dat comanda de tort [:D] neaparat facem un party la scoala cu un meniu mc pentru toti colegii d-na si coordonatoarea si tortuletz...apoi un mic party in familie...eu pe-aici n-am de unde sa-i adun copilashi pentru acasa asa ca daca el vrea la scoala...il las si gata...desi o sa ma usuce... [:D] Dory, [pup] ce bine ca e intelegatoare alexa [pup] pana la ora asta nu ne-am plimbarit pe nicaieri am pregatit o pasta de mici(ca aici nu se gaseste la magazin) am facut un orez cu legume, am pus niste muraturi si acum am la cuptor un tortuletz cu branza si deasupra ii pun fructul pasinunii cu gelatina...am vazut zilele trecute la cofetarie si mi-a facut pofta [:D] apoi iesim in parc si-l recuperam si pe alex la 12:30 azi lexi, pe unde esti? [pup] va [pup] pe toate fug la trebushca dar mai revin [:D] monica [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am avut niste zile foarte aglomerate iar cand m-am eliberat mi-au trebuit 2 zile sa citesc subiectul cu Eurovision-ul de la Generale. Dar n-am vrut sa renunt pentru ca am ras cum nu am mai ras demult![cool] Alinutzza, vreau si eu cartea lui Dolto in format electronic. Eu pe aia o citesc acum, dar e imprumutata si mi-ar placea s-o am si eu. Multumesc mult. [pup] Mirela, ma bucur ca a iesit frumos botezul. Ceva poze nu pui? Succes la bb2! Pe noi Maria ne-a dezmembrat de tot, asa ca am hotarat sa ne rezumam la un singur copil. [ups] Dory, ce mare si frumoasa s-a facut Alexa!!! Cand ma gandesc ca la anu' pe vremea asta o sa arate si Maria la fel, nici nu-mi vine sa cred. Aissa, concediu placut! Tot in Bulgaria mergeti? Noi suntem bine, duminica a plecat mama mea, asa ca acum suntem din nou singuri pe baricade. Ieri am stat pana la 12 noaptea sa fac o mancarica de castraveti murati. Sper ca a iesit bine. [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...