Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Golden retriever puiut


Recommended Posts

Am un puiut de numa 2 luni vaccinat, deparazitat pe care l-am tinut pana cum numai in casa. As vrea sa-l duc afara si nu stiu daca e timpul potrivit din cauza gerului?! Ce stiti, rezista la temperaturi de -3 grade sau poate chiar mai frig? Multumesc frumos! ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu l-as tine in casa, cel putin o perioada. Sa stii ca poate raci imediat la plamani,iar la varsta lui, asta ar putea sa ii fie fatala. Sistemul imunitar nu e foarte bine dezvoltat,chiar daca este vaccinat. In plus, daca il tii la loc mai caldut, o sa se dezvolte mai bine, din punct de vedere fizic, o sa creasca mai frumos, mai mare. Si eu trei pui de rottweiler,atatia au ramas din 12. Restul fie au murit la inceput (4),fie s-au dus deja la noi stapani. Mi-au ramas trei fetite,maine fac 7 saptamani,iar la noi iernile sunt mult mai blande decat in romania. Medicul de aici, precum si o pretena de a mea din Iasi, tot medic veterinar, mi-a spus ca nici nu trebuie sa ma gandesc la scosul puilor afara,din motivele pe care ti le-am zis deja. E greu, stiu, insa pentru siguranta celui mic, e mai bine sa il tii in casa, macar sa mai creasca un pic. Sa-l stapanesti cu placere, sa-ti fie sanatos, si sa creasca asa cum iti doresti tu. [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url] Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulia, la numai 2 luni nu are cum sa aiba toate vaccinurile facute!!!! Intreaba veterinarul, pana nu le face pe toate nu ai voie sa iesi cu el afara...nu numai din cauza frigului, ci ca sa nu se imbolnaveasca. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc tare mult de raspunsuri!!! Necazu e ca saptamana viitoare plecam intr-o mica excursie de numa patru zile si nu am cum sa-l luam cu noi. Il putem lasa la o vecina, la casa, dar intr-o magazie, ferit numa de vant , dar cum geru e mare, parca nu ma indur sa il tina in magazie! Mai am o varianta sa-l tin la mine in garaj si sa vina cineva sa-i dea mancare si apa. Va fi frig si in garaj dar in niciun caz cum e afara. Nici nu stiu cum sa fac, sa-i fie bine[bang] ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victoria, nu le are pe toate facute, numa trei. In 15 ianuarie urmeaza sa il faca pe urmatorul. Ma tot gandesc si nu stiu cum sa fac sa ii fie bine puiutului.
quote:
Originally posted by Victoria
Giulia, la numai 2 luni nu are cum sa aiba toate vaccinurile facute!!!! Intreaba veterinarul, pana nu le face pe toate nu ai voie sa iesi cu el afara...nu numai din cauza frigului, ci ca sa nu se imbolnaveasca. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam sa incerci la o pensiune- va avea si caldura si companie.[cool] http://www.petmania.ro/adrese_utile.php?adrese_orase=2&limit=12&id_categ=21. Esti din Bucuresti? Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti! [url="http://www.flickr.com/photos/13222161@N07/"]catelusi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by giulia71
Victoria, nu le are pe toate facute, numa trei. In 15 ianuarie urmeaza sa il faca pe urmatorul. Ma tot gandesc si nu stiu cum sa fac sa ii fie bine puiutului
La 2 luni, un goldenash e mic...Chiar nu ai unde sa-l lasi, cuiva, 4 zile, sa stea in casa?? In curte, chiar si in magazie, nu-l vad bine....Cand l-ai luat, trebuia sa te gandesti la toate astea.... V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara impreuna cu sotzu am luat decizia de a-l lua cu noi in vacanta! Totul depindea de sotzul meu si vad ca nu l-a lasat sufletul sa lase puiutu in frig! Sunt asa de bucuroasa ca va sta cu noi la caldurica![il][il][il] Va foarte multumesc. ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Giulia [cool]ma bucur ca ai rezolvat. Daca erai din Bucuresti ma gandeam sa-l iau eu, sa ma joc si eu 4 zile cu puiutul [disco], dar am zis, intai sa intreb acasa. Vic,[;)][pup]. Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti! [url="http://www.flickr.com/photos/13222161@N07/"]catelusi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giulia, buna decizie! Insa, oricat de mult v-ar tenta, puiutul nu are voie sa iasa afara pana nu-si termina vaccinurile, e in mare pericol!!! Si daca voi veniti de afara cu talpile pantofilor in care ati calcat in kk de caine eventual bolnav, e in pericol!!!Unde veti merge, tineti-l pe un hol sau intr-o baie incalzite, cu ziare pe jos( inca nu poate controla singur unde face kk/pishu...) Si eu am o goldenitza, si a stat aproape numai in brate[hot]pana si-a terminat vaccinurile! Acum e mare, frumoasa si face numai nebunii! Luci[flo] V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...