Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-o daca puteti pa Naty_blondy !(3)


Recommended Posts

[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp? TOPIC_ID=70084&whichpage=1"]Primul Capitol [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75731&whichpage=2"]Capitolul 2 O poveste impresionanta care merita citita. Haideti sa o ajutam impreuna.[ruga] [mamica]Loredana-Bianca[copil]Alexandra 16.10.2007 [url="http://b1.lilypie.com/iB3hp1.png"]Varsta Alexandrei[/url] [url="http://community.webshots.com/user/balaceanu_l"]Alexandra Ioana Printesa noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pai mai stii ceva de ea? sper ca si ea si copiii sint sanatosi...am citit ieri toata povestea... dar mai cred si ca ar fi cazul sa o scuture odata cineva in care are incredere, sa ii explice negru pe alb ca nu e normala situatia in care se complace de atita timp...daca ii spun asta eu, sau vreo alta fata care a descoperit de curind subiectul ei, nu prezentam credibilitate....poate voi, cele mai "vechi"... sincer, nu vad NICI un aspect pozitiv al relatiei asteia in care se complace, al mutatului asta de la mama la soacra, al incapatinarii de a sta la mila tatalui copiilor si a parintilor acestuia... ii doresc din suflet tot binele din lume, dar sint sigura ca nu il va gasi in aceasta relatie abuziva de dependenta - pentru ca asta este. barbatul ala nu munceste si nu vrea sa munceasca, si a mai si sarit o data la bataie, daca o fi fost numai o data...il conditiile in care traiesc si el, si copiii lui, si mama copiilor lui, din ajutorul parintilor lor, si el se duce in crisme sa se imbete...offf[bang] inca o data, sper ca naty e bine si daca va citi o rog sa nu se supere pentru ce am spus, dar trebuie sa inteleaga odata ca exista MAI BINE, ca are dreptul sa fie fericita si linistita, si n-o sa gaseasca niciodata fericirea asta daca sta si isi plinge de mila si se complace in situatia asta insuportabila. un loc de munca iti ofera multe, nu doar un salar...iti schimba modul de a gindi si de a privi lucrurile in ansamblu si mai ales iti da ceva respect de sine si incredere in fortele tale... stiti cum se spune...daca vrei sa ajuti un om sa nu moara de foame, nu ii dai un sac de peste, ii pui in mina o undita si il inveti sa pescuiasca... fiecare copil este un miracol lasat de dumnezeu pe pamint...dar sa permiti sa iti trimita dumnezeu inca un miracol cind nici cu primul nu te descurci fara ajutor...[:-/] if you can't say something nice, then don't say it at all
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, am citit povestea ei!!! Da m-a impresionat si pe mine in primele pagini, insa apoi deja nu mai stiu ce sa mai cred.... Sunt total impotriva avorturilor, insa sunt pro contraceptie atunci cand situatia ta nu e clara!!! Eu cred ca ea il iubeste atat de mult pe acel om, incat nu se mai gandeste la ea si la copii. Cred ca este mai mult o dependenta de acea persoana, dependenta psihica, pt ca materiala asa cum zice ea nu cred ca e, atata timp cat nu o ajuta. Am ramas surprinsa cand zicea ca i-a adus o jucarie fetitei si ca asta e un pas inainte!!! O jucarie fetelor, atunci cand copilul acela avea nevoie de Pampers???? Eu as sfatui-o sa isi ia viata in propriile maini, sa nu mai stea la mila nimanui, sa dea copii la cresa, sa se angajeze si sa vada ce frumoasa poate fi viata. Nu o judec, insa greseste spunand ca sta langa tatal copiilor pentru o familie. ea vrea asta dar el nu. Naty sa de Bunul Dumnezeu sa ai un bebe sanatos si puneti ordine in viata, nu te mai lasa calcata in picioare!!! Ai deja 2 copii, care nu vor fi fericiti langa un tata care nu e interesat de ei. Eu am fost crescuta doar de mama, de la 15 ani si fratimiu de la 11 ani, cu tata ne vedeam numai sambata. Tin la el, dar nicicand nu am invinovatit-o pe mama ca a ales asa. As fi innvinovatit-o daca s-ar fi sacrificat si ar fi ramas cu el, iar intre tatal meu si tatal copiilor tai e o diferenta enorma. De noi s-a ingrijit tot timpul, si acum ne mai ajuta cu bani si suntem pe picioarele noastre!! Bine, nu da pe afara de generozitate, insa nu cred ca ne-ar fi lasat fara Pampers.TRIST!!!!!!! Sanatate noului bebel si tie BAFTA!!!! andreea http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisigri
pai mai stii ceva de ea? sper ca si ea si copiii sint sanatosi...am citit ieri toata povestea... dar mai cred si ca ar fi cazul sa o scuture odata cineva in care are incredere, sa ii explice negru pe alb ca nu e normala situatia in care se complace de atita timp...daca ii spun asta eu, sau vreo alta fata care a descoperit de curind subiectul ei, nu prezentam credibilitate....poate voi, cele mai "vechi"... sincer, nu vad NICI un aspect pozitiv al relatiei asteia in care se complace, al mutatului asta de la mama la soacra, al incapatinarii de a sta la mila tatalui copiilor si a parintilor acestuia... ii doresc din suflet tot binele din lume, dar sint sigura ca nu il va gasi in aceasta relatie abuziva de dependenta - pentru ca asta este. barbatul ala nu munceste si nu vrea sa munceasca, si a mai si sarit o data la bataie, daca o fi fost numai o data...il conditiile in care traiesc si el, si copiii lui, si mama copiilor lui, din ajutorul parintilor lor, si el se duce in crisme sa se imbete...offf[bang] inca o data, sper ca naty e bine si daca va citi o rog sa nu se supere pentru ce am spus, dar trebuie sa inteleaga odata ca exista MAI BINE, ca are dreptul sa fie fericita si linistita, si n-o sa gaseasca niciodata fericirea asta daca sta si isi plinge de mila si se complace in situatia asta insuportabila. un loc de munca iti ofera multe, nu doar un salar...iti schimba modul de a gindi si de a privi lucrurile in ansamblu si mai ales iti da ceva respect de sine si incredere in fortele tale... stiti cum se spune...daca vrei sa ajuti un om sa nu moara de foame, nu ii dai un sac de peste, ii pui in mina o undita si il inveti sa pescuiasca... fiecare copil este un miracol lasat de dumnezeu pe pamint...dar sa permiti sa iti trimita dumnezeu inca un miracol cind nici cu primul nu te descurci fara ajutor...[:-/] if you can't say something nice, then don't say it at all
De acord! Ar trebui sa se ajute ea insasi! Sa iasa din relatia aceasta, sa se angajeze sa lupte pentru independenta ei... La mina parintilor unui om iresposabil, asta nu e o viata demna! Ce sa mai zic?... Sa dea Dumnezeu sa fie copiii sanatosi iar ei refacere rapida dupa nastere... ALice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mari indoieli cu privire la relatzia lor ... cred sincer ca sunt doi puturoshi care se inteleg si se accepta asa cum sunt ... nu e nici un abuz acolo. El nu munceste, dar nici ea n-a muncit in viata ei, sta cu mana intinsa de cand se stie ... face copii, o mai ajuta mama, o ajuta soacra, o ajuta diversi oameni ... timpul trece, alocatia intra ... si tot asa . Plus ca nu putem spune ca nu are acces la informatie ... Asa ca nu ma impresioneaza deloc niste tineri cu mana intinsa ... pacat de copii, dar din nefericire nu se da examen inainte de a-i face ... Sibylle saptamana 34 [fetita]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/VLADIMIR/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sibylle
Eu am mari indoieli cu privire la relatzia lor ... cred sincer ca sunt doi puturoshi care se inteleg si se accepta asa cum sunt ... nu e nici un abuz acolo. El nu munceste, dar nici ea n-a muncit in viata ei, sta cu mana intinsa de cand se stie ... face copii, o mai ajuta mama, o ajuta soacra, o ajuta diversi oameni ... timpul trece, alocatia intra ... si tot asa . Plus ca nu putem spune ca nu are acces la informatie ... Asa ca nu ma impresioneaza deloc niste tineri cu mana intinsa ... pacat de copii, dar din nefericire nu se da examen inainte de a-i face ... Sibylle saptamana 34 [fetita]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/VLADIMIR/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]

De acord si cu tine, Sibylle! Ea cred ca are cam pe la 30 de ani, el se poate sa fie mai mare ca ea... deci doi oameni in putere! Nu stiu dom'le dar cind ai copiii si vezi ca nu ai cu ce a ii cresti, faci orice, lucrezi oriunde ca sa le pui mincare pe masa si sa le oferi o viata decenta... La cules mere, la legat via, la lopata, la facut curat...la orice!! Nu stai acasa si torni copil dupa copil ca altceva nu ai ce face...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce a iesit ingrosat ca nu am facut schimbat la bold nimica... Vroiam sa adaog totusi ca acest subiect se potriveste de fapt la "asteptind un ingeras" sau la odiseea sarcinii... fiind vorba de evolutia sarcinii, problemele ei medicale si emotionale... Nu cauta sfaturi de cuplu, cere ajutorul financiar sau emotional, femeie insarcinata fiind...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt total de-acord cu Sibylle. Ok, Naty acum nu poate munci, dar pana la 28-29 ani cat are, ce-a facut?Nu sunt rea deloc, dar, sincer, nu prea m-a impresionat la modul pozitiv povestea asta. E mare pacat ca singura care va suferi o sa fie Antonia, fetita lor si numai din cauza iresponsabilitatii parintilor. Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...