Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-o daca puteti pa Naty_blondy !(3)


Recommended Posts

Cu toate ca sut opini pro si contra eu cred ca merita pt copii ei care sunt absolut nevinovati,eu nu sunt judecator ca sa judec asa ca daca vreti voi sa faceti asta va priveste... In momentul de fata nu a nascut,are 41 sapt.,copilul e pozitionat cu capul in jos dar nimic momentan. [mamica]Loredana-Bianca[copil]Alexandra 16.10.2007 [url="http://b1.lilypie.com/iB3hp1.png"]Varsta Alexandrei[/url] [url="http://community.webshots.com/user/balaceanu_l"]Alexandra Ioana Printesa noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

balaceanu, nimeni nu s-ar bucura sa stie ca acei copii ar suferi sau ar duce lipsa de ceva. dar dupa cum am spus...daca tot v-ati apropiat una de alta, mai trage-o si tu de mineca... nu copiii sint de vina, ei sint victimele. dar de ce dupa prima victima a trebuit sa apara si a doua? si pe bune, fetele au ajutat la inceput...era primul copil, naty trebuia sa se adune, sa se lamureasca ce vrea...dara cuma crezi ca se mai ingramadeste lumea sa ii sara in ajutor? cind ea nu vrea sa se ajute si singura? oricum, ii doresc nastere usoara si bebe sanatos. dar ii doresc si multa mine si putin curaj if you can't say something nice, then don't say it at all
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lorellay
Pana la urma cum e? Mai e cu el?Copii sunt bine?Cum se descurca? Nu am citit tot tot..dar ei nu au muncit niciunul deloc deloc?
sigur ca mai e cu el, dupa parerea mea n-a avut nici un moment intentia sa se desparta, doar teatru; impartasesc parerea lui Sybille mi-amintesc ca dupa ce a nascut, dupa ce fetele au ajutat-o cu hainute, bani si alte cele, cineva si-a exprimat dorinta sa o intalneasca, s-o vada pe Antonia; si Naty da raspuns ca nu se prea poate caci iubitelul nu stie ca ea si-a scris povestea pe DC si n-ar vrea sa afle; intrebarea este: cum ii justifica ea iubitelului toate lucrusoarele si banii primiti??? BRAVO celor care au ajutat-o, dar tare mi-e teama ca a fost un teatru, ei bine merci cu mana intinsa caci e mai simplu decat sa mergi la munca si cum spunea cineva, ajuti dand o undita nu peste;
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fel zic si eu , ca a fost un teatru, doar-doar o pica ceva. Totusi cat de inconstient sa fii sa faci copii dupa copii cand nu munceste nici unul? Cat sa te ajute si parintii?Si cat sa-ti ajunga si alocatiile? Ori e inconstienta, ori nepasare. Eu nu pot sa pricep un lucru: stai pe net (deci abonament si calculator), toata ziua pe forum si te vaiti ca n-ai ce da de mancare la copil.In conditiile astea nu ma impresioneaza.Imi pare rau decat de copiii care n-au nici o vina. Zicea cineva mai sus: te duci la sapa, la maturat, la orice...numai sa aiba copilul ce manca.Nu stai acasa sa te vaiti si ...atat, nu faci nimic ca sa-ti fie mai bine. Eu numesc asta cersetorie moderna. Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu povestea lor, la inceput am fost chiar impresionata, as fi vrut sa-i pot ajuta, pe parcurs mi-am dat seama ca aici se joaca o piesa de teatru ... Pacat ptr copilasi, nu au nici-o vina ca se nasc in asemenea familii. Gabi si Alexandru-Ionut 19.04.2006 "Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-am pierdut 2 ore din viata si am citit povestea asta...mare pierder de timp, mare nu pot sa uit cand ii spunnea lui forte ca unde sa se duca ea la munca la 4 luni! pai la 4 luni sarcina nu se vede... si unde sa se duca la munca cand Antonia avea cateva luni....na ca a avut ocupatie cu tatal cel cu care nu avea nici o relatie, si dormea intr-o camera separata...cate camere avea apartamentul socrilor?4 camere? hmmmmmmmmm pai cum asa, mai fetelor, nu mai sariti cu pachete? nu mai strangeti bani? uite naste, si voi nimica, nici pampersi, nici hainutze, nimic.. mama ei poate sa munceasca, banuiesc ca nu are 28 de ani ca ea, si ca nu-i e usor vaduva, iar fata sta acasa si ...isi plange de mila? care mila, de ce? pana la varsta asta sa nu lucrezi deloc? pai sunt atatea consignatii in Galati, ar fi putut gasi una in apropierea casei, unde sa poata sa castige ceva banuti acolo. Chiar si la un internet cafe, unde ar fi facut ce ii place mai mult, sa se vaite pe net si ar fi luat si un ban.. sa aiba grija de un copil, pe langa Antonia, si ar fi facut un ban economia la Galati merge, nu e oras mort, hai ca nu gasea in sidex, dar sunt atatea fabrici (am plecat din Galati) sau la o scoala, la o gradinita ca femeie de servici... parintii lui nu au nici o vina, poate doar vina ca nu au trimis-o la munca... eu n-am sa pot niciodata sa inteleg cum pot unii sta si astepta sa pice din cer de la o zi la alta, cand noi cu 2 salarii in casa si tot ne facem griji de nu mai putem stiu ca ea ar vrea sa auda numai dulcegarii, dar viata nu e o pomana sper sa aiba o nastere usoara, sper sa aiba un puiut sanatos, sper ca asta nu e un pattern Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la inceput am banuit ca este vorba despre un sirop gros si aducator de beneficii. Mi-e efectiv jena de acest topic care se intinde pe 2 ani in care s-au nascut 2 copii. Au aceiasi parinti, iresponsabili si lipsiti de bun simt. Hai ca primul copil a mai fost cum a fost, dar al doilea in nici 2 ani? Sa fim serioase, asta e balarie in palarie. Sunt aici pe forum mamici disperate si constiente de situatia lor. Eu propun inchioderea subiectului si eliminarea user-ului pentru bataia de joc continua si pentru toate sumele de bani si hainutele donate pentru o cauza care se dovedeste a fi ridicola. Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu condamn pe nimeni,dar ce nu am inteles eu a fost de ce a zis ca copilul ,e slabut si trebe bagat pe lapte praf?Din cate am citit doua, trei ,persoane nu au fost deacord cu ea.Copil nascut cu 2800la o luna are4100 poi asta e super bine deci avea lapte suficient si gras dupa cum spunea.
isi iubeste barbatul si nu vede ca face rau copiilor care ii are si care vor mai urma.
Si inca ceva de ce spuneti ca a cersit? Din cate am citit eu, nu ea a cerut bani si hainute totul sa oferit si bineinteles ca a primit neavand nimic ptr. bebelas.
mama mea nu lucra si nu vroia sa stea cu baiatul meu si traiam in aceiasi casa.
mamica de ANGELIK-MELANY si ROBERTO http://blingee.com/profile/dorateodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am pierdut vreo doua ore si ceva citind povestea de la A-Z. "Semne" existau, zic eu, daca se privea putin mai sceptic toata povestea. Inca de la inceput au incercat cateva fete sa traga un semnal de alarma, dar au fost tintuite rapid la zid. - asa cum a mai amintit cineva mai sus: sotiorul ei nu a intrebat niciodata de unde sunt toate acele hainute frumoase, lucrusoare de copii, bani de lapte praf, etc, etc? - probabil si-a dat si ea seama de naivitatea "argumentului", si imediat apare un alt mesaj, ceva de genul "nu stiu ce am, nu vreau sa primesc pe nimeni in vizita, nici chiar cele mai bune prietene, etc...am nevoie de liniste..." Ce sa zic...a fost o piesa siropoasa bine jucata...cu intriga, schimbari de decor, lacrimi, scene, suspans...ce mai... aplauzele noastre... Probabil ar trebui sa ii trimitem din nou un pachetel: de data aceasta cu niste prezervative, o matura, un mop, o carpa de sters praful, si un biletel: "nu incurajam lenea!" Pentru ca REFUZ sa cred ca in Romania de azi cineva chiar nu isi poate gasi NIMIC de lucru. Chiar daca ar trai in "cucuietzii din deal", tot ar produce ceva - pentru strictul necesar. Pacat...imi e mila de saracii copii nevinovati de a se fi nascut in asemenea familie de iresponsabili. [V] PS: Sunt de apreciat fetele care s-au coalizat intr-un timp atat de scurt si au reusit sa o ajute la inceput. Pacat insa ca s-a profitat de bunatatea lor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...