Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

pai la babaciune ma refeream alinush bulinush..pai am scris ca m-a auzit tot parcul..am inceput sa urlu ca o nebuna...imi tot ziceam in gand si ma opream sa nu dau in ea..caci crede-ma o secunda ma despartea de asta...am facut-o in fel si chip...i-am zis ca o agatz de copac..m-a si injurat...
quote:
Originally posted by desiree
dolores, tu ma stii...daca stiam ceva fii sigura ca iti ziceam..dar nu vreau sa ma bag intr-o discutie de care nu am habar..si sa dezinformez pe cineva..ba dimpotriva, ma informez si eu din raspunsuri...cu aceasta ocazie, caci nu se stie niciodata! ma refer la ganglioni acum despre babaciune, chiar voiam sa scriu: tu nu i-ai zis nimic? te-ai certat cu ea? (ca nu ai dat detalii despre asta)...eu nu sunt genul sa tac, la violenta unui adult fata de copilul meu (si fata de orice copil )cred ca as fi vazut rosu...daca il impingea un alt copil, era cu totul altceva..dar sa puna mana o straina zapacita si stresata pe al meu, indiferent ce ar fi facut, e doar un copilas care nu stie ce face si daca raneste pe cineva. (asta tre sa le insuflam noi, dar nu se face de azi pe maine iar consecintele faptelor lui le va invata cel mai bine, cred eu, din ceea ce i se va intampla lui personal..si noi sa fim constanti in ceea ce incercam sa-i invatam) cred ca lasam domnia la o parte, si bun-simt si diplomatie si tot...este mult prea grav pentru mine ca cineva sa-mi atinga copilul cu reavointa...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by dolores
pai la babaciune ma refeream alinush bulinush..pai am scris ca m-a auzit tot parcul..am inceput sa urlu ca o nebuna...imi tot ziceam in gand si ma opream sa nu dau in ea..caci crede-ma o secunda ma despartea de asta...am facut-o in fel si chip...i-am zis ca o agatz de copac..m-a si injurat...
quote:
Originally posted by desiree
dolores, tu ma stii...daca stiam ceva fii sigura ca iti ziceam..dar nu vreau sa ma bag intr-o discutie de care nu am habar..si sa dezinformez pe cineva..ba dimpotriva, ma informez si eu din raspunsuri...cu aceasta ocazie, caci nu se stie niciodata! ma refer la ganglioni acum despre babaciune, chiar voiam sa scriu: tu nu i-ai zis nimic? te-ai certat cu ea? (ca nu ai dat detalii despre asta)...eu nu sunt genul sa tac, la violenta unui adult fata de copilul meu (si fata de orice copil )cred ca as fi vazut rosu...daca il impingea un alt copil, era cu totul altceva..dar sa puna mana o straina zapacita si stresata pe al meu, indiferent ce ar fi facut, e doar un copilas care nu stie ce face si daca raneste pe cineva. (asta tre sa le insuflam noi, dar nu se face de azi pe maine iar consecintele faptelor lui le va invata cel mai bine, cred eu, din ceea ce i se va intampla lui personal..si noi sa fim constanti in ceea ce incercam sa-i invatam) cred ca lasam domnia la o parte, si bun-simt si diplomatie si tot...este mult prea grav pentru mine ca cineva sa-mi atinga copilul cu reavointa...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
faza cu agatatul de copac m-a distrat teribil [:D]..esti tare in clanta, ha? auzi, eu nu cred ca exista vreun parinte care sa fi reactionat altfel decat cum ai facut tu sau cum as face eu....normal ca te-a injurat ca daca se preteaza la a lovi un copil (sau imbranci, e tot aia) care nu-i al ei...e foarte low-level femeia...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a trimis din america, dar cred ca se gaseste si in alta parte...cred..sau ceva tot atat de bun
quote:
Originally posted by desiree
dolores, de unde sa-mi aduca? din ce tara?
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da maa..sunt tare-n clantza..o noutate pt mine descoperita de cand cu david..ce face un copil din mine...a avut o atitudine de kk..sa te pui la mintea unui copil de 1 an si 6 luni..in primul rand ca daca acel baia era la gradi..ea se ducea pe post de paznic?asa e intre copii..isi mai dau cu nisip..cu lopetzele in cap..si pt asta treb sa impingi???si eu eram langa el sa-l supraveghez..dar intr-o fractiune de secunda i-a dat aluia cu nisip..si s-a mai bagat inca o cotzoharla ca sa nu mai injur ca invatza fi-sa..auzi..de parca eu eram singura persoana care injura..
quote:
Originally posted by desiree
quote:
Originally posted by dolores
pai la babaciune ma refeream alinush bulinush..pai am scris ca m-a auzit tot parcul..am inceput sa urlu ca o nebuna...imi tot ziceam in gand si ma opream sa nu dau in ea..caci crede-ma o secunda ma despartea de asta...am facut-o in fel si chip...i-am zis ca o agatz de copac..m-a si injurat...
quote:
Originally posted by desiree
dolores, tu ma stii...daca stiam ceva fii sigura ca iti ziceam..dar nu vreau sa ma bag intr-o discutie de care nu am habar..si sa dezinformez pe cineva..ba dimpotriva, ma informez si eu din raspunsuri...cu aceasta ocazie, caci nu se stie niciodata! ma refer la ganglioni acum despre babaciune, chiar voiam sa scriu: tu nu i-ai zis nimic? te-ai certat cu ea? (ca nu ai dat detalii despre asta)...eu nu sunt genul sa tac, la violenta unui adult fata de copilul meu (si fata de orice copil )cred ca as fi vazut rosu...daca il impingea un alt copil, era cu totul altceva..dar sa puna mana o straina zapacita si stresata pe al meu, indiferent ce ar fi facut, e doar un copilas care nu stie ce face si daca raneste pe cineva. (asta tre sa le insuflam noi, dar nu se face de azi pe maine iar consecintele faptelor lui le va invata cel mai bine, cred eu, din ceea ce i se va intampla lui personal..si noi sa fim constanti in ceea ce incercam sa-i invatam) cred ca lasam domnia la o parte, si bun-simt si diplomatie si tot...este mult prea grav pentru mine ca cineva sa-mi atinga copilul cu reavointa...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
faza cu agatatul de copac m-a distrat teribil [:D]..esti tare in clanta, ha? auzi, eu nu cred ca exista vreun parinte care sa fi reactionat altfel decat cum ai facut tu sau cum as face eu....normal ca te-a injurat ca daca se preteaza la a lovi un copil (sau imbranci, e tot aia) care nu-i al ei...e foarte low-level femeia...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dolores
buna dimineatza..hai ca va fac eu cafelutza....cafea cu lapte si frishca..ness??ce doriti???
Mie una neagra cu o picatura de lapte condensat si-o zaharina please![pup] Is nervoasa pe sot azi...adica eu muncesc, eu il duc pe Dani la gradi, eu il aduc, eu fac mancare, eu curat, si tot el ii ala care sta in pat pana la 9!!! in conditiile in care Dani s-a trezit la 7.20. prin urmare m-am oprit in piata si-am stricat 50€...am luat cadouri la nepoatica mea din valencia, tricou la Dani, mie,cirese, etc... asa fac eu cu nervii cand is nervozata[poc] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Aoleu ce razboi aici... Dolores e gata sa o agate pe baba in copac, iar Dbunny casuna pe barbat...[batcap] Dolores, eu de felul meu sunt foarte calma, insa cred ca in cazul tau as fi reactionat la fel. Totusi cred ca baba nu a inteles nimic din cearta voastra si in mod sigur ca ea este convinsa ca a procedat asa cum trebuie cu David. Din pacate sunt multe persoane carora nu mai putem sa le deschidem ochii... asta este mediul in care au crescut, in care s-au dezvoltat si de aceea toate astea lor li se pare ceva normal... Imi pare rau de copiii crescuti de astfel de persoane, pentru ca acesti copii sunt cei cu care se vor "lupta" copiii nostri, asa cum ne "luptam" noi acum cu babaciunile de acest gen. Cel mai bun lucru pentru noi este sa evitam acest gen de persoane, pe cat posibil. [pup] Dbunny, daca te incalzeste cu ceva, Mircea al meu (care este in CIC) profita din plin de faptul ca avem bona in probe. Asa ca bona pleca afara cu Iulia in parculet, iar el este gramada pe calculator, cu jocul ala al lui. Ca sa iti faci o idee de cat de impatimit este cu jocul, noaptea cealalta nu a dormit deloc pentru ca a avut de organizat o batalie (de fapt un razboi in toata legea) ca sa ii ia unuia satul... Si ieri pica de somn, ii era rau de somn... Eu venita de la servici a trebuit sa il menajez cat puteam, sa distrez cat mai bine copilul, ca doar era obosit, nu? [batcap]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitai sa va spun, iar dormi Iulia astazi pana la 9 dimineata. Ii dadui laptele la 7 jumate dimineata, il bau cu ochii inchisi si apoi se intoarse pe partea cealalta. De data asta nu mai fu maraita, a fost fresh [:D]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am primit pe mail, descretiti-va fruntile: CE RASPUND COPIII De ce circula singele in corp?Sangele umbla prin corp, ca sa ii prinda pemicrobi si sa ii inece.(6 ani). La ce folosesc sprancenele? Sprancenele folosesc ca sa tina fruntea sus, sa nu-i vina fruntea pe ochi. (6 ani) De ce ne spalam cu sapun?Noi ne spalam, ca sa dam sapun in ochi lamicrobi. (5 ani) Ce sunt amprentele?Amprentele e cand punem mana pe o clanta si raman degetele acolo si le gaseste politia. (8 ani) Ce este sufletul?Suflet e cand iti pune mama prajituri pe farfuriesi ii lasi prajituri si lu ala mic. (8 ani) Ce este tristetea?Tristete inseamna cand un om vine la altul si bea mult. (7 ani) De ce sa pun potcoave la cai?La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pespate, atunci cand pune frana calul se intepeneste in potcoave. (9 ani) Ce inseamna cuvantul "modern"? Modern e cand vezi ceva frumos si e scump si n-aibani. (7 ani) Cum se face parfumul?Parfumul se face din apa, dop si din parfum. (5ani) Cum se inteleg pasarile sau animalele intre ele, daca noi, oamenii, vorbim si de multe ori nu ne intelegem?Pasarile sau animalele vin unele langa altele sivorbesc in soapta si noua ne spun numai "miau". (10 ani)Ce este timpul?Timpul este o vreme care trece tot timpul. (5 ani) Ce sunt buruienile?Buruienile sunt niste plante folositoare doar lor. (12ani)Ce este acela un secret?Secretul este atunci cand nu trebuie sa stie militia. (6 ani) Ce este zambetul? A zambi inseamna sa razi parca in gandul tau. (8 ani)A zambi este cand niste oameni rad cu gurainchisa, ca sa nu deranjeze oamenii de la bloc. (7ani) La ce foloseste steagul?Steagul foloseste, ca atunci cand veneau turcii peste noi, ei nu stiau pe ce tara veneau si atunci noile aratam steagul si dupa aia ei stiau. Ce este acela un minister?Minister inseamna, ca sa te duci acolo sa te razbuni. Minister este o incapere mare unde se aduna toti ministrii ca sa faca sedinte pentru a imbunatati cartierul lor. (9 ani) Ce este igiena?Igiena este cand vin neamurile si vad ce curat e in casa. (7 ani) Din ce se face sapunul?Sapunul se face din mai multi clabuci, la un loc. (6 ani) De ce isi fac oamenii cadouri?Oamenii isi fac cadouri, ca sa nu fie nesimtiti.(7 ani) De ce da dirijorul din maini, cu un bat, canddirijeaza?Dirijorul da din maini, ca sa arate ducerea sunetului. (11 ani) Dirijorul are un bat in mana, ca e urat sa arate cudegetul, la ala care canta cu contrabasul ca sa vada cum merge simfonia. (10 ani) De ce gaina nu zboara pe sus, ca celelalte pasari?Gaina nu zboara pe sus ca celelalte pasari, pentru ca-i e frica sa nu scape oul, cand ii vine sa-lfaca. (10 ani) mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...