Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

pe mine va rog sa ma scuzati o buuna perioada de timp...imi vine sa ma tot duuuuuc.asta ca sa stiti de mine, traiesc, dar sunt intr-o pasa super de super proasta, va pupam dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dolores, te rog intra si zi-ne ce ai. zi-ne de david. sper ca e bine. te pup mult de tot sa iti treaca pasa proasta. te iubim mult de tot. restul fetelor revin maine ca doarme printu si nu pot scrie. doar citesc. noapte buna la toate [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de octavian ce sa zic?...ca asa de bine le pricepe si el...[bang]..asta e pentru ce urmeaza: casa plina, musafirii stau la taclale si un pahar de bere, eu spalam niste pahare octavian in centrul atentiei, nici gand sa poata fi ignorat..la un moment dat se rupe din petrecere, vine ma ia de mana imi arata bluza si incepe sa ma trage spre dormitor ca vrea sa suga..ma asez cu capul la nivelul lui, langa el si ii spun frumos ca-i dau, sigur, da sa aiba putina rabdare sa termin ce fac acolo ca sunt murdara pe maini...foaaartef frumos l-am rugat..la care el: jap! una peste ochi si incepe sa tremure de nervi..am ramas tablou!....nu am stiut cum sa reactionez pe moment asa ca m-am ridicat, in hohotele asistentei [bang]( caci fusese foarte haios)..hohote care probabil in capsorul lui au fost un soi de recompensa pentru ce facuse, sau un soi de bravo!...si mi-am vazut in continuare de treaba, gandindu-ma de unde, de neunde imi trage el palme asa cand se enerveaza..cum sa fac sa nu mai repete figura..sa ignor, sa nu ignor....nu, nu se poate ignora..mai ales ca a fost incurajat sa faca asta de cineva bine intentionat [:D]...asa ca data viitoare cand se mai intampla, si intrucat imi dau seama ca el intelege foarte foarte bine ce-i spun...o sa avem o discutie lunga pe tema asta..sa vedem sub ce abordare! sfaturi? idei? inssbrucku? timisoara? maramuresu? unde umblati?
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io apar numai cand is strigata, [:D], glumesc... bolesc, ma doare gatul de mor, abia ma tarai prin casa, am inceput sa iau ospen, sper sa vad rezultate bune maine. Teodor mi-a facut febra, oare l-am virusat io? [alcool] Dbunny, esti o scumpa, [pup]. Dani e tare dulce si nostim, mai ales cand isi face siesta, :). Am vazut si checul cu cirese, gospodina vrednica mai esti! Dolores, sper ca sunteti bine... noapte buna.
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [copil]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astea doua zile cat a fost si mama la mine, incurajat de mine si de ea, octavian a facut foarte bine la olita..astfel ca a stat fara pampers ziua...si din cand in cand arata putza ca vre sa faca sau il puneam una dintre noi...la primul partz..la olita, duce mana la cuc..la olita...chiar nu am avut deloc accidente in pantalonei..si e asa fericit cand face, e aplaudat si fugutza sa aruncam continutul la wc si sa ne uitam in wc cum se tot duuuuceeee....cred ca a prions ideea..azi mi-a tras 2 pisu pe gresie, da cred ca de lene sa imi spuna..sau se plictisise de olita...[:D]..ca statea si se uita cum i se prelinge pe picioare...nu i-am zis nimic,am luat mopul si am curatzat si apoi i-am pus oala in fatza..s-a asezat, a mai facut o picatura..pe care am premiat-o cu multe aplauze si cu alergat intr-un suflet la wc sa o aruncam ( si nu voia decloc sa se scurga mama ei de picatura [haibat]..sa vada feciorul ca totusi arunc ceva acolo....dar pana la urma..rapusa..a cazut si am incheiat cu succes operatiunea)
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolores orice-ar fi, sa treaca repede...[pup]
quote:
Originally posted by desiree ...ii spun frumos ca-i dau, sigur, da sa aiba putina rabdare sa termin ce fac acolo ca sunt murdara pe maini...foaaartef frumos l-am rugat..la care el: jap! una peste ochi si incepe sa tremure de nervi..am ramas tablou!....nu am stiut cum sa reactionez pe moment asa ca m-am ridicat, in hohotele asistentei [bang]( caci fusese foarte haios)..hohote care probabil in capsorul lui au fost un soi de recompensa pentru ce facuse, sau un soi de bravo!...si mi-am vazut in continuare de treaba, gandindu-ma de unde, de neunde imi trage el palme asa cand se enerveaza..cum sa fac sa nu mai repete figura..sa ignor, sa nu ignor....
Na, sa nu crezi ca eu nu capat..si da, in special cand nu obtine ce vrea...d'astea ne mai asteapta...chiar si dat cu fundul de pamant[alcool] Ignorat nu, dar nici facut foarte mare zarva pe tema asta...explicat ca asa ceva nu se face(atentie! nu faceti ca Paco: ii spune: asa ceva nu i se face mamei tale...)Voce serioasa, privire serioasa, ton serios... dar nici prea sever...ma gandesc ca poate cer atentie in modul asta..si asta nu-i mod de-a capata atentia ceruta[B)] si daca tot vorbim de asta nu se face mamei...Dani al meu a facut-o lata in parc...a zapacit o fetita tragand-o de par...vai vai... Sambata ne-am dus la un parc nou..foarme frumos parcul, dar la ora aia erau putini copii. Apare o fetita de 2,5 ani cu o masinuta d'aia mare de te urci pe ea si-ti tarai picioarele...Dani cand a vazut-o tot lipit de fatuca a stat, doar doar o inhata...chestia e ca mama fetitei a venit si-a stat de vorba la bancuta mea...cu nici o vorba nu i-a zis fetei sa-i lase 2 minute si lui Dani masina, chiar daca noi i-am oferit jucaria noastra...buuun, nu-i bai, fatuca-l cam impingea pe Dani, nici pe topogan nu prea-l lasa sa urce...dupa spusele lui Paco... Pana intr-un moment cand Dani a inhatat-o de parul cefei si-a tras-o tare..fata s-a speriat, normal, si-a vrut s-o ia la fuga, dar cum Dani al meu e minibestie a tinut-o strans, deci si mai tare-o durea zic eu...toate astea s-au intamplat in 5 secunde si noi mamele eram la 2 pasi...A inceput micuta sa urle de vai s-amar...normal...eu l-am luat de manuta pe-al meu si i-am spus ca asa ceva nu se face...atat tot. Nici nu ma gandesc sa-l pedepsesc, sa strig la el(daca acasa oricum n-o fac) asa de okii lumii, si nici sa-i dau lectii de buna purtare in public...nu? desiree am povestit ca sa vezi ca si Dani e violent dar numai cand nu obtine ce vrea...in rest e bland ca un mielusel. Si cateodata ii cer pusi asa la intamplare si vine fuguta si-mi intande buzele[il] atunci ii iert toate pacatele[:D] ah...eu nici nu indraznesc sa ma gandesc inca la olita...nu-mi arata nici cucul, nici scutecul nici nimic...face de toate si sare in continuare pe toti peretii Mephala imi pare rau ca esti bolnava...sa-ti trimit o painica prajita cu usturoi si-un suc de portocale proaspat stors? Ia baga tu neste vitamina C...si efferalgan la greu(eu de cateva ori am patit-o am dat bani grei pe medicamente moderne si scumpe si tot paracetamolul m-a scos la mal...) Stiati ca in Spania in majoritatea barelor puteti cumpara suc de portocale recent stors? si se stoarce in fata dvs... Dastefa ... cum e Daria cu cresa? Speram ca superbine si nu te tine ocupata una alta ca si o raceala luata din comunitatea cresei de exemplu, ca majoritatea se imbolnavesc cand intra in grup[V] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi regasite, o zi frumoasa va doresc si va poftesc la o cafa [cafea] si o gustarica [papica]. Si azi avem recuperare[:D] [pup] intregul [grup] .
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny, nici eu nu sunt de acord sa fac educatie copilului in public (sau altor copii-aviz cineva! [:D]), cel mult il iau deoparte si ii vorbesc..calm! si fara mare tananam!..deocamdata cu copiii vad ca se poarta frumos, adica e inca timid in jurul lor, nu face de astea.doar pe mine se razvrateste [:D]...mama si tata mi-au zis ca din cauza ca ii caut prea mult in coarne, ii fac toate poftele, ma las convinsa prea usor de un lucru..de aia face asa...wrong answer! [pai di she am facut copil? sa faca numai ce vreau eu? daca al meu copil are o nevoie,mai mult sau mai putin rezonabila (ce stie el ce e rezonabilul?) mi se pare normal sa i-o satisfac...de aia sunt mama...ca la mama si numai la mama gaseste alinare cand este bolnav, are o problema..ii e somn, foame, frig, cald..la mine cere nu la tatsu si nu la bunica-sa..astia sunt numai de divertisment [:D]..si vreau sa reprezint asta pentru el...pilonul de care se agata cand are o necesitate!... cu palmele o rezolvam, nu sunt foarte dese, in general pupicurile si dragalelile sunt mai frecvente..palme una sau doua mi-a dat..dar tot nu e ok...nu fac mare zarva dar o sa incerc sa-i redirectionez gesturile catre mangaieri si pupaturi cand se intampla...nu e lipsa de atentie caci o are din plin din toate partile..pur si simplu a vazut el ca se poate razbuna in acest fel, sau poate obtine satisfacerea unei nevoi daca loveste..ti-am zis: daca el se loveste la usa, mama venea si dadea bataie la usa ca sa-l faca sa nu mai planga..eu de regula nu reactionez asa cu el ci ii spun ca din vina lui s-a lovit ca nu e atent si sa incerce sa se uite pe unde merge ca sa nu se mai loveasca..si apoi pup de 20 de ori locul lovit..rezultatul? daca inainte cand se lovea venea si imi arata buba si eu trebuia sa pup si ii trecea..acum cand se loveste, asteapta sa vin sa dau bataie la respectivul obiect...deci intoarcere la 180 grade..si de ce sa ma mir cand imi trage o palma?...mergem pe metoda noastra in continuare si sunt sigura ca vom reusi si va uita! cu olita..daca vei insista sa i-o prezinti dupa ce face pipi, de fiecare data..vei fi uimita ce repede va prinde faza...mai ales ca va fi ceva nou pt el...arata-i-o...chiar daca nu sta pe ea din prima sau nu face..ca lui octavian i-a luat 2 luni ca sa stea pe ea 30 secunde...nu avea rabdare, se ridica..apoi il puneam de cate ori ma duceam eu la pipi, in fata mea, pe oala...pana cand a facut o data...fericire maxima, aruncat la wc in fata lui, aclamat, aplaudat..si i-a placut jocul....acum cand il pun are reflex si se screme..si tot din acest joc a invatat singur sa-mi spuna cand face ( nu intotdeauna, ci cand are chef si nu e preocupat de vreo jucarie sau cand vede oala..ii vine pipi)...e reflex conditionat, de fapt asta e totul..sa-si creeze reflexul... e mai bine macar ziua sa faca de 2-3 ori ..caci vine vara si nici nu vreau sa ma gandesc ce opareli ar fi la fundul lui cu pampersul asta sintetic...si cred ca e mai bine pt el sa stea la fundul gol acasa... m-am intins ca cearsaful...vad ca aproape numai cu spania vorbesc pe aici, restul ati plecat la plaja? dolores, sa-ti revii, mami, bine ca david e ok! kokorinule, ce faci?ignori socrosenia? i-ai tras-o cu sambata, ha? asta si merita..ignore total! mirona, felicitari pt scapatul de bibe..de ieri ma tin sa te felicit!...incet incet o rezolvati si cu suzeta...si nu te mai enerva pe copii..ei se joaca, ei se cearta, ei se impaca...la gradi o sa aiba de astea non-stop si tu n-o sa fii acolo sa le spui celorlalti sa o lase la tobogan sau sa nu-i vorbeasca nu stiu cum! asta e viata lor, varsta lor caci pana vor incepe sa-si imparta jucariile, sa fie mai buni, mai prietenosi, generosi..mai e..acum ei sunt centrul universului..si fiecare copil simte asa! bambo, vazut si pozele de la party..super faine,..si tot ma chinui sa imi dau seama cu cine seamana Antonia..ca mi se pare ca nu seamana foarte mult cu niciunul dintre voi! [:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by desiree bambo, vazut si pozele de la party..super faine,..si tot ma chinui sa imi dau seama cu cine seamana Antonia..ca mi se pare ca nu seamana foarte mult cu niciunul dintre voi! [:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2019/?action=view¤t=100_5874.jpg"]zimi acum cu cine seamana [:D][/url]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bamboletta
quote:
Originally posted by desiree bambo, vazut si pozele de la party..super faine,..si tot ma chinui sa imi dau seama cu cine seamana Antonia..ca mi se pare ca nu seamana foarte mult cu niciunul dintre voi! [:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2019/?action=view¤t=100_5874.jpg"]zimi acum cu cine seamana [:D][/url]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
[:X][:X][:X] tre s-o dai nitzel cu ruj din ala rosu [:D][:D][:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...