Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

azi ploua,stam in casa..acum in acest moment pascal inca mai doarme,sor'sa s-a trezit,nu mai are somn si bgate in toate jucariile pe aici. atata sant de adormita si ma simt atat de obosita,parca am baut si dansat toata noaptea...mai contribuiesi vremea la starea mea...ma simt aiurea oricum.nu am chef nici de gatit,le fac la copchii peste repede cu legume si asta va fi tot.poate ma duce sotul pe mine si pe sor'mea la muzeul swarovski,zic poate pt ca e in functie de cum ma simt. am luat veverita ion brate sa va scriu,ca de cat sa bata mingea in usa unde doarme fracsu,mai bine tastam dimpreuna aici.ieri am fost in vizita la socrosenie si iar si iar si iar m-am suparat.o sa va pove,poate deseara,ca acu e si sotul acasa si daca si-ar arunca un ochi,ar intelege.vreau sa va pove ca sa ma descarc,desi am vorbit si cu sor'mea,ca doar vazuse si ea pe viu....cu toate astea simt ca trebuie sa "urlu" mai tare sa-mi treaca.dar nici nu ma mai prinde pe acolo.stiu ca am mai spus,dar dupa o perioada luuuunga de absenta(in formatie completa a familiei).....am zis ca poate ii intra in cap.de undeghiciti pe cine ii e ciuda si o arata EVIDENT...ati ghicit!pe sophia....ma rog... DESIREE.....dar ce-am citit de octavian...imi pare rau si din descriere nu prea a fost de bine noaptea trecuta.de la ce a facut acele pustule de puroi?adica e ca un rosu sau puroi in gat?eu chiar nu stiu,scuza-ma ca pun o asa intrebare dar nu ma prind de unde ar putea sa le aiba.de afpt indiferent de unde si cum,noi ii dorim sa se faca bine si sa nu mai vomita,ca eu una am o frica sa vomit....saracutul,pana la 4 zici ca a vomat????pupicii cei mai multi la voi se indreapta sa va facetibine!!! sor'mea doarme si eu ma duc catinel catre bucatarie sa fac mancare la copchii...am un chef nebun...pup si intru cat de curand! pupici dulci la fiecare in parte pt voi...fara exyceptie! BAMBO....mersi!am vazut pozele si sant frumoase,ma bucur de ele pt ca eu nu am apucta sa fac.mersi pt poze! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mamaaaa ce vant de iarba verde bate pe aici!! si acum sa revin la ce ma doare pe mine cel mai tare acum adica cresa am sa incerc sa vorbesc cu cele de la gr Dariei(nici nu stiu cum sa le numesc ca educatoare nu cred ca sunt).Ieri am fost la McDonalds la aniversarea unei fetite dar a preferat sa o plimb pe afara,nu a vrut sa stea la copii.Pe de alta parte daca o intreb daca vrea la copii spune ca da deci cred ca mai las un pic de timp ca sa-mi fac o parerte daca ii e bine sau nu acolo(directoarea spunea ca le tb cam 2 saptamani ca sa se adapteze Ea acum sta la cresa cam 4 ore(o iau inainte de a-i pune pe [copil] la somn-dupa ce se va mai obisnui varamane la program lung(8-16) dar tb sa va povestesc despre drumul nostru de acasa la cresa: noi stam in iasi(administrativ)dar pana la cea mai apropiata cresa,parc de joaca, supermarket...avem cam 6 km .Poate nu e mult dar noi avem (inca) doar o masina utiltara iar pe Daria o iau doar rar cu masina in fata(pericol de accidentare,amenzi)asa ca eu raman sa trec zilnic prin aventura calatoritului cu autobusul.[bang][bang] Despre cum e sa circuli cu busul ,cu caretul si eventual si un bagaj in mana nu e cazul sa va mai povestesc Hai ca acum va las ,merg sa pregatesc gasca de iesit in parc dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna, ah ce w/e am petrecut - super super super. azi ne-a prins o torentiala ... cu grindina nu asa ... ne-am adapostit intr-o pizzerie, i-am stricat fetei ora mesei - dar asta e ... a papat pizza, apoi cartofi prajiti cu bulete de cascaval (nu s-a prea dat uin vant) apoi acasa niste gris-papi cu nesquik si o cana de lapte. acum astept sa termine de facut kk sa mergem la dus si la nani. in rest - va pup pe toate. dastefa am vazut pozele cu printesa ta. zau ca ai tinut-o preamult in umbra - ma bucur ca ai reusit cu pozele - e o superba. sa va traiasca. [pup] koko primit sms-ul meu? [pup] desiree si diana sanatate multa baietilor. [pup] dbunny, dayanara [pup]-ici baietilor. mi-e dor de Alex, de Lorym, de Dolores, de Marani, de Roana, de P_onu de multe multe si de toate. va pup pe toate si va mai pun niste poze si filmulete proaspete. [pup] avem cateva poze noi - si filmulete cu spalatul guritei si al dintisorilor. [url="http://picasaweb.google.com/mironabeg/Mai2008"]AICI[/url]. v-am pupat. noapte buna!
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona, am vazut pozele..super week-end ,,,si tati ce mandru e de printesa lui...[olala] noi nu ne laudam cu un wk asa de fain, datorita problemei cu stomacelul...dar slava domnului in sfarsit pot sa afirm ca e mai bine, adica bine de tot...dupa ce i-am facut pansament la guritza, si-a revenit parca de tot...a inceput sa ceara papa, i-am dat, foarte putin, mi-a fost teama sa-i dau prea mult dupa 3 zile de nemancat ( a slabit in 3 zile un kg..de la 15 la 14 [haibat])...dar saracul a gasit paine si umbla cu o felie de paine prin casa, muscand din ea..l-a palit foamea, dragul de el! asa am o senzatie de bine in suflet cand stiu ca puiul meu e mai bine..aseara ma apucase de tot disperarea, cand vedeam ca tot vomita si il ia din somn! bine ca a trecut! koko, ia baga mama povesti cu socro! auzi, eu nu inteleg o treaba: cum naiba poate sa iti fie ciuda pe un copil? e normala la cap femeia asta? pai sophia nu e tot parte din familia ei? cum sa iti fie ciuda cand vezi un copil descurcaret, destept, frumos, care face nu stiu ce si nu stiu cum...ar trebui sa fie mandra de nepoti, cum sa ii fie ciuda si sa moara de nervi cand un copil face ceva frumos sau inteligent... chiar nu inteleg ce e in capul ei si de ce reactioneaza asa...ma rog, sa auzim povestea! dastefa, eu ti-as sugera sa schimbi cresa..astfel de experiente pot duce la traume nedorite pt un copil...dupa ce ca e despartita de mamica, mai are parte si de un mediu total neprimitor si nefamiliar pentru ea..si asta e numai vina personalului...nu a copilului...asa sa faci, sa discuti cu ele despre daria si eventual incearca sa afli cam ce face ea acolo cand nu esti tu!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, poftiti la cafeluta ca vad ca scxriu prima azi.[:D] In primul rand scuze ca nu am scris demult dar nu am avut timp. am avut de facut o prezentare la institut in fata tuturor si am fpst foarte stresata. dar am terminat cu bine si am fost OK. Am citit tot si incerc sa imi amintesac sa raspund tuturor. Miro, si mie mi-e dor de voi. am vazut poze si filmulete cu Karina. e o scumpa. tare draga imi e. Desiree, imi pare rau de octavian. bine ca e mai bine. am trecut si noi prin enterocolita asta nenorocita. bine ca e mai bine acum. va pupam. Angi, felicitari pentru 10 ani de casnicie. Koko, bine ai revenit, am vazut poze si cu voi. ce frumos a fost la Iasi. pup sandokanii. Dolores, Alex, voi cum sunteti? Dastefa tare frumoasa Daria. Dbunny, ce gospodina mare e . super chec. Dayanara iar face terapie prin shopping[bang]. esti absolut mortala. asa draga imi esti de numa...am vazut poze si cu Ivan . mare si frumos. Dodo, cum e Bogdi? sper ca bine. Vio, la voi cum mai e? Dianarus, ma rog pentru voi sa fie bine si fara taieturi.Off, ce rau imi pare. Sper sa nu fi uitat de nimeni. sper sa apuc sa mai scriu azi. MI-a fost dor dor de voi. Va pup mult de tot. [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Toata lumea iesi afara la joaca? Adevarul ca e si pacat sa stai in casa pe asa vreme frumoasa. Multumesc mult pentru urarile facute cu ocazia implinirii a 10 ani de casnicie. [pup] Dastefa, ai o scumpete de fetita. Si are niste ochi superbi [olala]. Sa-ti traiasca si sa ne mai incanti cu pozele ei [pup] Mirona, superbe pozele si filmuletele. Foarte mult mi-au placut cele in care o aruncati pe Kara in sus. Frumoase [cool][pup] Desiree, chiar asa, de la ce se fac bubitele alea in gat? Sper ca ati avut o noapte buna de data asta [pup] Dianarus, voi cum mai sunteti? Ce mai face Marc? [pup] Kokorina, pune-te repede pe picioare si mai vino si pe la noi ca ne e dor de tine. [pup] Roana, felicitari pentru prezentarea reusita [pup] Dbunny, multe nopti cat mai usoare va doresc, fara nici o trezire daca se poate [pup] Dolores, mai vino si tu pe la noi. Ce mai face David?[pup]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roana, ma bucur ca ti-a iesit prezentarea mai fetelor, da scrieti nu gluma..abia tin pasul cu voi [:D] noi raportam o noapte relativ calma, s-a sculat sa suga d vreo 2 ori..drept pt care la 6 a dat trezirea, varsand tot ce a supt pe pat si perne....probabil de foame a supt prea mult si si-a incarcat stomcelul..dupa ce i-am oblojit putin stomacul cu metoclopramid, si-a revenit si a inceput sa ceara de mancare, ba s-a suit singur in scaunul de masa, cerand..io ce sa fac> i-am dat putin putin de tot, de frica vomei...si el saracu lingea peretii farfuriei..ii este foame, da foame rau...si nu poate manca mult ca varsa tot....mi asa de mila de el...sper sa ne revenim odata.... koko, habar n-am de la ce se face angina asta, ca am uitat sa intreb doctora, asa eram de usurata ca nu e de la stomacel problema...ceea ce ar fi fost mai grav..dar am o banuiala ca e de la toate procariile pe care ele baga in gura toata ziua...ceea ce este foarte greu de dezvatat, intrucat el intelege cand ii spun... dar tot ca el face..ba mai rau...daca-i spun, indiferent sub ce forma, mai abitir baga in gura sa-mi vada reactia...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost ieri la padure. Nu a fost padure de salcami ci de stejari. Partea proasta este ca acolo unde am gasit noi loc nu era spatiu pentru copii sa se joace. Era panta si Iulia se punea mereu pe burta. Asa ca a trebuit sa stau numai dupa ea, sa o tin de manuta, sa am grija sa nu cada. Mingea noastra a cazut de vreo 4 ori in lac. Mingile celorlalti copii au cazut si ele de vreo cateva ori. Iulia s-ar fi dus glont la apa sa bage mana. Treaba e ca pana la apa era o panta maaaare si s-ar fi dus de-a dura si s-ar fi oprit direct in lac. A fost foarte obositor. Partea buna a fost ca era umbra si racoare, ca altfel ne topeam de cald. Am pus si [url="http://picasaweb.google.com/angighita2/2008_maiIunie/photo#5201819134920177282"]ceva poze[/url]. Ultimile sunt de ieri de la padure.
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vazut o multiiiime de poze cu fetite smechere si dragute[il]...Desire, alexandra, koko, dayanara...poze cu baietei nimic? Miro nu ti-a fost frica s-o lasi fara scutec prin casa? Dianarus, cum e Marc? in ce stadiu sunt analizele? Am cerut informatii cumnatei despre DA a nepoatei mele...si-acum ii mai ies din cand in cand pete in jurul cotului...dar datorita unui ulei foarte scump n-o mananca si nu se scarpina...problema-i c-am uitat numele[bang] e un cuvant latin ciudat,nu inseamna nimic nici in spaniola, nici in nici o limba.. eu credeam ca-i planta, dar e vorba de ulei facut din vierme de matase...si o costa cam 30€ sticluta de 20 sau 30 ml...daca te pot ajuta cu ceva sa-mi spui...[pup] desiree...inca se mai resimte stomacelul....hmmmm...eu sincer, nu i-as da orice mancare inca...nu dieta drastica, dar daca tot papa asa halos... Koko...asteptam povestea soacrei cu probleme la cap Mephalaaaaaa voi cum sunteti?meniul pt diseara(sa-mi spui sincer ce parere ai): Salata mediteraneana cu paste, ciuperci, usturoi verde, bors si porumb din conserva...cred ca adaug bucatele mici mici si de bacon, totul este ametit in tigaie cu 2 lg ulei) sarmale cu smantana(is gata facute in congelator) straturi de cartof cu jambon afumat, taiat foaaaarte subtire, praz, bechamel si cascaval razalit la cuptor. desert: budinca de gris cu cirese din compot(am luat compot bun de la un magazin nemtesc) Cred ca-i putina mancare pt 7 adulti si o fatuca de 4 ani, dar de obicei pretenii astia aduc si ei cate ceva, gen o placinta cu carne,un chec... Eventual niste carnaciori la tigaie...asa cu scobitori in el pt agatzat...nu mare scofala.. Dodo...uni-i cafa? Cum e Bodo? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roana bine-ai reintrat pe la noi... Dastefa...cum e daria? de cateva zile Dani tot plange cand il lasam la cresa...nu stiu de ce, ca lu itot timpul i-a placut, poate acum fiind deranjat de canini...e mai sensibil...Daria are probleme cu maselutele? Anuntul asta de la Pampers ma scoate efectiv din sarite!!!![bang][bang][bang] Dayanara...ati luat masa leggo pan la urma? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...