Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Dbunny, au plecat musafirii? Cu siguranta au fost incantati de meniul ce l-ai pregatit. [pofta] V-ati simtit bine? La noi musafirii sunt tratati numai cu pizza/pui la cuptor cu diferite umpluturi. Plus saratele sau alte minuni dulci, in functie de chef si inspiratie. Alexandra, sanatate! Roana, pe mine m-ai uitat, [:D], astept sa-ti iei revansa. Mirona, Dastefa, Angi, Dayanara, Dodo, aveti niste puiuti tare scumpi si dulci. Kokorina, urat din partea soacrei. Daca o veti vedea mai rar, va fi mai bine pentru toti, mai putin pentru copii. Desiree, Dolores, Dianarus, [hia], sper ca va sunt copilasii bine, sanatosi.
_______________________________________________ Carmen, cu [cavaler]Iustin (5.06.2004) & [copil]Teodor (6.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mda, koko, nici eu nu cred ca ti se pare treba cu socro.. e o limitata, atata poate atata da, nu poti sa-i ceri mai mult..si mai e si foarte rautacioasa cu un copil nevinovat care are nevoie si el de o bunica, asa cum toti au nevoie...eu mor de ciuda pe fazele povestite de tine si o am in fata ochilor pe sophia intinzand mainile la bunica sa sa o ia in brate, bunica care o ignora..poate acum nu e mare lucru, cum spune sora ta, dar dupa ce vor creste copiii..si aceasta atitudine va persista, sophia va suferi foarte mult...mai ales ca nu va intyelege ce are bunica-sa cu ea si de ce pe pascal il iubeste si pe ea nu..si mari fiind, aceste situatii de partinire vor fi din ce in ce mai greu de suportat de catre tine si mai ales de copil, copiii vor sti sa se exprime, se vor intelege, vor sti ce e in jurul lor si vor simti cine-i iubeste si cine nu (nu ca acum nu ar simti asta sau nu ar intelege, dar poate ca acum, fiind mici,m efectul nu este atat de grav, caci uita repede)...eu vreau sa te intreb, caci vad ca ocolesti intrebarea..andy ce zice de treaba asta? ai discutat cu el despre asta? nu e timpul sa ai o discutie cu el, in loc sa te consumi de una singura pentru cineva care, chiar daca nu merita atentia ta, totusi face parte si va face parte mereu din viata ta si mai ales a copiilor tai?..zic si eu ca dbunny, la el e cheia rezolvarii... nu, nu-i vei putea tine la nesfarist pe copii departe de ea, la un moment dat va trebui sa-i vada si iar te va calca pe bataturi si o va marginaliza pe fata...si tot asa..pune fata piciorul in prag,asa cum te stiu eu pe tine!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, uitai sa va spun, dianarus va pupa pe toate, deocamdata are nevoie de o pauza de forum, probabil datorita problemelor lui MArc..eu ii doresc sa fie totul bine pentru Marc pana la final si pe ea inapoi pe forum! cand va fi pregatita!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi regasite, poftiti la cafa [cafea] si o gustarica [papica] Dupa recuperare revin[:D];multimum pentru aprecierea "superman-lui"[:D]
[ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/eleeleabu20021029_-8_Bogdan-Andrei.png"] Varsta lui Bogdan[/url] [ruga]Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, Mephala, da am uitat de tine. te pup acum inzecit. si pe bambo si caprita ei la fel. Koko, desiree si dbunny au dreptate. vb cu sotul tau. eu una asa as face. e masa sa o pun e el la punct. la noi nu e cazul . am o super soacra care il adora pe alex si se poarta super. dar de nu ar fi asa eu as vb cu sotul meu si l-as pune sa o ia la rost. dar sigur ar face-o si singur. dar poate ca al tau sot nu observa asta, sau socro de fata cu el e alta. ai observat asta? Dolores, cum e David? Lorym, Miro, Alex voi cum sunteti. Alex sper ca esti mai bine cu pietricica umblatoare. Alex face tot mai multe, zice mai multe. ieri am fost in parc si m-am dat pe tobogan. ce era sa fac daca el s-a urcat pe cel mai mare, io dupa el. si si-a dat el drumul si hop si io dupa el. cand a vazut radea cu gura pana la urechi de fericire. e asa un scump. va pupicesc pe toate. [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup..noi avem maaari probleme cu mancatul si cu dormitul. ma face cu nervii rau de tot. aseara vomat, azi vomat..si nu vrea sa pape..ma chinui de mor cu copilul asta...asa a fost mereu fir-ar sa fie..sunt epuizata..simt un coltishor de masea..dar ff putin se simte..nu mananca orice si oricum..somnul de noapte consta in 4 treziri cel putin...si nu scanceste..ci plange, se foieste...uff..sanatate celor cu probleme de sanatate, mamici si bebici..va pup si va imbratisez pe toate fara exceptie dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolores imi pare rau ca va supara maselutele si pe voi. ai incercat sa-i dai nurofen seara, poate il mai calmeaza. multa rabdare. nici noi nu o ducem prea bine cu somnul. se trezeste noaptea si maraie, geme, se foieste, uneori nu o calmeaza nici tz. o ora o tine o repriza, apoi adoarme la tz, ori dupa ce suge se intoarce cu spatele la mine si somn. oricum au fost nopti si mai linistite, probabil ca nu o durea gingiile. ne-am imbogatit vocabularul cu pisi la pisica. iar de dimineata se trezise si eu stateam cu ochii inchisi, si imi spune mam, mama, pis, pisi [:)]. ii mai zic si eu uneori 'ce faci pisi?'. se foieste, mai duc langa ea sa nu se trezeasca. va pup pe toate, si sa nu ne mai uitati. multa sanatate tuturor. mami de [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Musafirii au plecat dupa 11, Dani n-a vrut sa doarma pana n-au plecat, a papat multr, a gustat din pastele mele mediterraneene, asta dupa verdeturile lui de la 8.30 si laptele de la 9.30... Ne-am umflat de atata mancare, au adus si ei un tort de ciocolata si un cheesecake, si o placinta spanioala cu ton si ou fiert tare... bun bun...am mancare in frigider pe 3 zile...si torturi in congelator pt 2 familiii... In schimb azi noapte cu Dani a fost jaaaaaale..de la 4 nu mi-a dormit pana la 5.10...pot zice ca azi m-am trezit la 4 ca numa dormit nu se mai numeste ce-am facut eu de la 5.30 la 8... Plangea si nu-i placea nici o postura, nici o camera, nici carutul, nici macar vacalola...[bang] Nurofenul l-a scuipat, i-am mai dat odata dar mare lucru n-a facut... Vad ca nu suntem singurii...Dolores... cate cafele pe zi bagi? ca eu bag si 3-4 d'alea tari tari[alcool] Dastefa o pune la gradi la olita? nu stiu ce sa zic...intr-un fel e bine...intr-altul...nu-i inca mica pt olita? Avand in vedere ca trebe stat cu okii pe ei tot timpul, sa nu se murdareasca, sa nu rastoarne olita, etc...sau sunt multe don'soare sa se uite dupa atatia copii...ca la Dani in grup sunt vreo 9-10 si educatoarea n-are atatea maini...unu-i cu mucii in gura, celalalt a facut caca pe el, celalalt isi da cu capu de pereti...[:D] Koko..sa ne tii la curent...sa stii ca nici soacramea nu prea-l ia pe Dani in brate, dar magarii ca cele ce povesteti tu nu face...il mai dragaleste ea, dar asa din departare[:D] sub pretextul ca Dani are ataaatea kile...o alta nepotica e la fel de mare,(mai mare cu 6luni) dar e mai usoara zice...deh, sanatosi sa fim, ca idioate sunt pe lumea asta, si copilul meu nu se da in vant dupa luatul in brate[xx(] Desire azi cum sunteti? Roana, dodo, mephala,dayanara, dianarus si restul grupului[pup] Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DOLORES.....iti doresc liniste si lui david sa-i iasa cat mai repede maseluta sa va odihniti amandoi. fetelor nu fug de intrebarea "andi ce zice?".....e chiar o problema serioasa pt mine si vreau sa o discut si cu voi.el a mai observat dar nu a zis nimic decat daca am luat eu in discutie.e si el la mijloc cumva.totusi e macsa si nu o poate pune la zid..si cum eu nu trec nimic neobservat sau nediscutat.....noi am discuta´mult pe tema asta si imi mai zice ca exagerez,nu spune ca nu e asa,dar doar ca exagerez si el stie sigur ca eu si copii lui sant mult mai iubiti decat cumnata si copchila ei.o fi,dar comportamentul e groaznic pt mine.si cum ziceai si tu DESIREE....sophia mea simte si acum si atunci cand era mai mica de nu vroia sa mearga in brate la soacra....stia ea si simtea ea ca nu o iubeste decat asa de fatada,dragalaseniile erau false..... stiu ca razbunarea e arma prostului,dar mi-am propus sa ma comport si eu urat cu ea.va rog sa-mi iertati purtarea,dar cred ca vreau sa ma dezbrac de carcter...sa nu ma condamnáti sau sa va schimbati impresia despre mine. sa trec la o intrebare.pascal de caterva zile e foarte ragusit.nu a baut nimic rece,sau mai rece decat i-am dat de obicei....oare de la ce o fi?nu se simte rau,doar ca parca nu mai are voce...ce parere aveti? DIANARUS.....ma gandesc la voi si va doresc sa va fie bine! fetelor va pup pe toate si va iubesc mult! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DBUNNY.....arunca cu un tort in mine...yami yami!!! MEPHALA....cumparasem la copii in romania batoanele acelea de care spuneai cu cioco si branza,nu le-a placut deloc...de fapt am observat ca nu le place cioco,parca ceva mai mult sophiei si nici macar ea nu se da in vanmt.pascal nici atat.au scuipat orice le-am dat.ieri am incercta cu niste cioco cu 85% cacao....numai cat au pus pe limba si au scuipat. nu vreau neaparat sa-i vad mancand cioco,dar eu vreau sa ma conving ca nu le place... ALEXANDRA.....sanatate multa si vezi totusi ce faci cu pietricica buclucasa.sa tii trtament daca ai si fa-ti controale sa tii sub observatie daca elimini piatra.de fapt cred ca ai sa simti...vai,ce groaznic...pupici la voi toti! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...