Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

DBUNNY,mersi de intrebare...la fel...adica e ok ziua, dar azi de ex a supt ca nebunul dimineata cand s-a sculat, nu a fost chip sa-i scot sanul, cred ca de foame..apoi a cerut papa eu i-am facut, l-am pus in scaun si i-am dat farfuria..ia, mananca de vrei, daca nu, nu manca..i-am dat si lingurita..cand a avazut mancarea a avut un reflux, si abia am ajuns cu el la baie ca a vomat tot laptele...ori a fost o coincidenta, ori la vederea mancarii, nu stiu..cert e ca dupa ce i-am dat ceva de stomac si nurofenul, a gasit farfuria pe masutza si a ras tot..si vreo 2 felii de graushor de-al meu , de ala cu doar 19 calorii [:D]..si le-a ras si pe alea..l-am pazit apoi sa nu se agite sa vomite, dar nu a mai vomat..acum doarme linistit am dat o cautare pe net, angina e virala sau bacteriana, nu se poate sti exact pana nu facem exudat..asa ca daca nu isi revine dupa astea 5 zile de tratament cu antiinflamator si glicerina, mergem din nou pt analiza amanuntita..sper sa nu fie cazul koko, nu ne schimbam parerea despre tine da nici bine nu faci...adica, nu ai ce rezultat sa obtii, fiind la randul tau rautacioasa..poate chiar agravarea situatiei..nu vreau sa par lupul moralist, dar din toata situatia asta tot sophia o sa sufere..repet, nu ai cum sa o indepartezi defintiv din viata ei si a voastra, fiind mama sotului tau..asa ca mai potrivit ar fi: 1. o discutie tete-a tete cu soacra, chiar daca se lasa cu paruiala, macar poate realizeaza ce greseala face, poate nu isi da seama ce fce si rectioneaza instinctiv...2. o discutie la fel de serioasa de-a lui andy cu macsa...3. ignorarea situatiei pe moment, iar cand se repeta fazele, sari pe ea si o intrebi de ce face asta cu sophia, pur si simplu ii atragi atentia...imi dau si eu cu parerea, sper sa nu te superi, dar a raspunde la o rautate cu rautate e o solutie doar de a te usura tu de energie negativa..nu e o solutie pt sophia...[floare3][floare3][floare3]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dar ce nu i-am dat...
quote:
Originally posted by aka
Dolores imi pare rau ca va supara maselutele si pe voi. ai incercat sa-i dai nurofen seara, poate il mai calmeaza. multa rabdare. nici noi nu o ducem prea bine cu somnul. se trezeste noaptea si maraie, geme, se foieste, uneori nu o calmeaza nici tz. o ora o tine o repriza, apoi adoarme la tz, ori dupa ce suge se intoarce cu spatele la mine si somn. oricum au fost nopti si mai linistite, probabil ca nu o durea gingiile. ne-am imbogatit vocabularul cu pisi la pisica. iar de dimineata se trezise si eu stateam cu ochii inchisi, si imi spune mam, mama, pis, pisi [:)]. ii mai zic si eu uneori 'ce faci pisi?'. se foieste, mai duc langa ea sa nu se trezeasca. va pup pe toate, si sa nu ne mai uitati. multa sanatate tuturor. mami de [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url]
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kokorina si david a fost ragushit vreo sapt si ceva...am zis ca mor,nu stiam de la ce e..ca rece nu-i dadusem..e posibil si de la cat tzipa si se screme cand face ca toate alea..i-am dat suc de portocale..vit.C pe care oricum i-o dadeam cu fierul...i-am mai dat si putina miere cu lamaie...pana la urma i-a trecut..aa si i-am mai dat nurofen ca ma gandeam sa nu fie ceva inflamat pe acolo... dbunny...tot 3 sau 4 ness-uri bag..nu cafele...si nici sora-mea nu se da in vant dupa david..tot de la distantza il iubeste..dar asta e..i-am mai zis eu ca acum nu-si da copilul seama, dar cand o creste si va observa ca pe cealalta nepoata o ridica la "cer"..nu va fi placut..dar deh..asta e viata cu bune si rele dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

desiree...cred ca Kara a avut o problemica cu vomatul un timp...scurt..asa ca voi...Miro lamureste-ne! Koko...desiree zice bine..daca numai de atata-i capabila fiinta asta...nu cred ca o sa rezolvi multe cu razbunarea. Nu pare ea asa sensibila ca sa o afecteze ce si cum faci tu...zic eu..asa ca mai bine ignore...cand apar sitiatii d'astea..ia-o pe Sophia-i brate si joaca-te cu ea pana uita complect situatia penibila...sau mai bine, ia-o in brate si du-o la tac'su...dar chiar in momentul cu pricina...si sopteste-i la ureche lui Andy:`dragaleste-ti fatuca...ca e lasata deoparte, si nu-i drept` si daca nu-i si nu-i ofera-i tu toata dragostea, atentia, dragalirea si jucatul, si mai mult..ca sa nu simta nici o lipsa de dragoste din partea altora... Alexandra...te-ai pus pe dieta? nimic sarat, nici un lactat, nici un mezel...astea toate inrautatesc situatia... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salutam cu f mult drag! aseara am ajuns acasa, fost-am la Durau 2 saptamani, am trimis link cu poze pe mailul comun...pt cine are chef si timp... imi pare rau sa nu va gasesc ok, Dianarus te pup si va doresc sanatate ( si bubamara are ganglionii inflamati, nu o doare, sapt viitoare avem programare special pt asa ceva ), Desiree sanatate multa puiului tau. sunt fericita ca in toamna incep cursurile pt asistenti medicali....inclin spre pediatrie, sa vad ce ma sfatuiesc si altzii... noi suntem ok, pare-se ca maselele ce ar trebui in mod normal sa iasa dupa 2 ani o chinuie pe fata acu...se umfla usor usor...credeam ca avem pauza dar de unde... ne-am decis si in iunie cumparam un teren fain la Durau, de n-om face pensiune macar sa fie acolo...ca nu cere de mancare incerc sa intru mai des, pup pe toata lumea! mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dbunny
desiree...cred ca Kara a avut o problemica cu vomatul un timp...scurt..asa ca voi...Miro lamureste-ne!
da dada - chiar acum voiam sa-i scriu la desiree ca am citit ca-i da la Octa metoclopramid. Si noi ii dadeam - insa inainte de fiecare masa - cu 10 minute inainte - ii dai 5 picaturi in lingurita si abia peste 10 minute ii dai masa - nu mai vomita in acest stil. Bafta si multi [pup]-ici de incurajare. Alexandra multa multa sanatae iti doresc. [pup] si pentru tine si pentru Mark. Diana tin pumnii sa-ti revii mami - sanatate puilor tai si te mai asteptam pe la noi. [flo] Dolores tu vb acolo despre soacra sau despre sora? Cum adica sora ta se poate purta asa cu un nepot si pe celalat sa-l ridice in slavi? Doamne doamne ce i-as mai face eu. Koko tu stii parerea mea - noi am mai discutat. Eu as faceo de rusine de fiecare data. Adica - in momentul in care Sophia e pusa intr-o faza naspa - as alerga la ea, as luao in brate si as incepe - lasa mama - ca eu te iubesc, n-ai ce face daca bunica nu te iubeste si nu te vrea - las ca o sa cresti tu mare si ai sa intelegi - chestii dintr-astea de pus sare pe rana, intelegi? Si i le-as turna de fiecare data - si din ce in ce mai crunte - daca ii proasta si nu intelege - barem sa se simta nasol. (acelasi tratament l-as aplica si cu sora lui Dolores. [;)). [pup] fetelor sper ca nu v-am suparat cu parerea mea. [pup] noi suntem innebuniti in ultimul timp cu a-i gasi Karei cresa - asa ca sunt in cautari febrile pe net si din telefon in telefon. v-am pupat pe toate si va iubesc - sa nu uitati![pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu ganglionii..de la ce se fac? si noi suntem posesori de asa ceva de luni de zile si sunt cam maricei..mi s-a zis ca nu e cazul sa ma ingrijorez a i-a facut din cauza racelilor...dar de ce nu mai trec??? cui trebuie sa ma adresez pt asa ceva?ca ma ia cu groaza.. dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miro..ca tot ai adus vorba...ce sa faci..in ambele cazuri m-am cam saturat..si sa nu crezi ca nu am avut nimic de zis...dar am hotarat sa le las in plata domnului pe toate.. kokorina..mai demult ti-am zis acelasi lucru ca si miro..la fel as proceda..daca se face ca nu intelege sau daca si-a propus sa te scoata din pepeni..macar sa se simta la fel cum e..cu replici asa diplomatice, pe ocolite, in fatza daca e cazul, cu mici glumitze...ofof dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miro, da, asa am facut pana acum, i-am dat meto inainte de masa, dar azi dimineata a cerut de mancare si zic sa nu pierd momentul ca vrea sa pape si nu i-am mai dat meto..pe de alta parte si dr de la babes ne-a zis sa nu exageram cu meto, ca poate da efecte secundare, etc...adica sa-l dam la nevoie..daca ieri nu a mai vomat si a papat, m-am lipsit de meto azi..si nu am facut bine..oricum avea stomacul incarcat de lapte si nu putea digera...ii mai dau meto cateva zile...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu nu...nu sunt de accord...eu nu i-as spune copilului: daca bunica nu te iubeste sau nu te vrea...[ups] pt mine asta e rasucit cutit in rana..pt Sophia poate inca nu, ca-i mica si multe nu pricepe, dar ...Nu i-as spune asta...poate as face sa auda bunica asta, dar nu in fata copilei...Pe locul 1 e Sophia si idea e sa cresca EA normal din punct de vedere emotional si in casa bunicii, si EA sa se simta bine oriunde ar fi...gandurile si vorbele negative n-or sa-i aduca EI nimic bun...zic eu... Eu vorbesc, dar mai dau si eu cu bata-n balta cand ma cert cu Paco si-l iau pe Dani la plimbare si-i spun(hai sa te culce mami ca tati n-are timp de noi/tine/plimbat etc...)Cu alte cuvinte vreau ca Dani sa-mi vada supararea si sa inteleaga si el de ce-i mami suparata, si dac-ar putea sa ma sprijine in idei [:D]Si ce vina are bietu prunc ca tac'su nu-i normal? [:D]Ce rezolv cu faptul ca-i bag in cap chestii negative? Il negativizez si pe el[alcool] Ati inteles ceva? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...