Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

kokorina - am citit mult chiar si cand scriai la fulguleti despre soacra, am sa incerc sa va povestesc ceva sa incerc sa fiu clara , ca nu prea.mi iese si sa nu ma lungesc am cunoscut aici o batrana cu 2 baieti de peste 40 de ani, amandoi copii extraordinari fata de mama lor, dar batrana avusese in tinerete si o fata care dupa o lunga boala grava, vegetativa, a murit la 30 de ani (de la 10 la 30 de ani a fost ca o leguma, batrana a carat.o in spate , textual pe la toti medicii) e normal ca dupa asa tragedie sa ramana un pic nebuna, ma rog ideea e ca in urma unei intamplari de familie nu a mai suportat fetele, isi iubeste cei doi baietii care la randul lor au copii si fete si baieti, diferenta care o face e enorma, le zice pe fata ca fetele sunt lenese, slabe, urate etc si pe baieti ii adora, le da bani chiar daca nu au nevoie etc, toti din familie vad asta dar nah o accepta asa , e atat de marcata incat daca o fata e gravida pana nu afla ca are baiat nu o suporta ce vreau sa zic e ca batrani fiind , daca au avut ceva in tinerete mai mult sau mai putin tragic, dar cum spunea si koko de faza cu baietii cu tati diferiti, ii marcheaza psihic si nu prea isi mai revin, cu cat suntem mai in varsta uitam mai greu, eu nu caut scuza,doamne fereste ci doar imi dau cu parerea, adica e posibil ca sotul tau kokorina sa nu aiba ce face, doar ca stiu cazuri de genul asta si cu multe asemanari , totul plecand de la vechi probleme de familie dbunny - da pozele sunt facute la spital public, dar nu.s nimic fata de cresa si gradinita care o are spitalul, oricum ar fi mai bine sa nu ajungem pe acolo, dar ca mi.am adus aminte si personalul e de nota 10, dupa ce ivan a inceput sa se joace a venit doctora si eu am vrut sa.l iau pe ivan in brate sa vad ce.mi zice si a zis ea: nu, nu.l intrerupe din joaca a venit ea la mine in sala si a zis sa.l lasa sa se joace cat imi face foaia de iesire eu cred ca ivan tot vreo 13 kg si ceva are nu chiar 13, 800 cat au zis ei, ca stii cum sunt cantarele alea de se misca pana se stabilizeaza de aia mi.e frica sa.i dau mult nurofen, in fine, i.am dat aseara din ochi :)) si pana dimineata nu s.a mai trezit, eu i.am dat laptele peste noapte dar nu s.a trezit deloc desiree - asa a facut si ivan in timpul gastroenteritei, a avut un moment cand vedea mancarea si voma, stomacul e inca inflamat probabil [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

se intelege , se intelege. ideea in sine era pt babaciune - sa se prinda cat de mult greseste pana se face Sophia mare si va intelege singura ca nu e dorita. sincer - cu asemenea oameni asa tre sa procedezi - ori ii eviti - ori ii pui cu botu pe labe. eu una nici nu i-as mai duce copiii sa-i vada daca-mi face diferente intre ei. ma rog - se intelege si la mine ceva? [alcool]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro asta imi aduce aminte de-o soacra ca nicicum nu-si suporta nora...pana cand fiul sau iubit a facut un copil cu ea. Atunci a venit la nora-sa cu coada-ntre picioare vrand sa faca parte din viata nepotelului...bineinteles ca mingea a trecut in terenul nurorii[;)], si Dayanara are dreptate...de la o farsta cu batranii nu mai poti sa-ti pui mintea... Ultima pasiune a lui Dani: se repezeste spre tine si-ti trazneste o palma peste okelari si-ti spune: Malo!!(adica raule[:D])...probabil de cand tac'su ii zice ca-i rau cand da palmi)...s-a gandit ca-si ofera el singur calificativul, nu mai tre' sa ne obosim noi... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
1. o discutie tete-a tete cu soacra, chiar daca se lasa cu paruiala, macar poate realizeaza ce greseala face, poate nu isi da seama ce fce si rectioneaza instinctiv...2. o discutie la fel de serioasa de-a lui andy cu macsa...3. ignorarea situatiei pe moment, iar cand se repeta fazele, sari pe ea si o intrebi de ce face asta cu sophia, pur si simplu ii atragi atentia...imi dau si eu cu parerea, sper sa nu te superi, dar a raspunde la o rautate cu rautate e o solutie doar de a te usura tu de energie negativa..nu e o solutie pt sophia...
DESIREE....asa o discutie cum spui in punctul 1 am avut,dar mai indirecta....stai sa-ti explic,ca modul meu de exprimare e aiurea.eu am spus exact ce ma deranjeaza,ei personal...dar nemultumirea fiind din cauza cumnatei.am zis ca isi va da seama ca eu imi dau seama cand cineva se comporta urat cu sophia,plus ca ele doua au acelasi comportament.deci am "lovit" in ea de fapt purtand discutia despre ce ma deranjeaza in comportamentul cumnatei vis-a-vis de sophia.nu a inteles nimic.tot ce am putut scoate de la ea a fost:"dar chiar nu am observat".....pai cum naiba sa observi daca si tu faci la fel si pt ca nu observi sau nu bagi in seama pe cinev,sau ceva... inseamna ca,sau e egal cu 0.nu? cu punctul 2 sta cam asa.andi a vorbit cu macsa despre ceea CE NE deranjeaza(sa nu creada macsa ca eu sant singura nebuna si mi se pare,a intervenit si andi intr-o n discutie,tocmai sa FIM mai convingatori ca ASA ESTE).... tot asa a ramas,a ascultat si a spus ca ea nu observa treburile astea. pe puntul 3 sant chitita de acum inainte.:)si NU! nu ma supar.dimpotriva,atunci cand am o problema si gandurile nu-mi dau pace,imi face bine sa mai "aud" cate ceva din exterior pt ca eu poate nu mai pot gandi coerent si corect...tocmai din cauza stresului si bilioanelor de metode de a plati cu aceeasi moneda.pup si mersi DOLORES...mersi mult pt sfaturi.adevarul e ca pascal a cam plans dupa mine,noaptea,cam de cand am venit din romania...nu stiu de ce.se poate ca de aici i se trage chiar daca mie mi s-a parut ca nu a tipat mai tare decat o face cand....o face.ca vad ca si tu spui ca nu i-ai dat mai rece decat de obicei si totusi a fost david ragusit.oricum am bagat la capatana tot ce ai scris si scapam si noi de ragusit.pup
quote:
si nici sora-mea nu se da in vant dupa david.
parca nu-mi vine sa cred.e totusi sora ta....dar deh(cum spui tu)....mai tarziu va plange in pumni...pacat si imi pare rau,ca e totusi sora cu tine...eu te inteleg ce ai in suflet... DBUNNY.....
quote:
cand apar sitiatii d'astea..ia-o pe Sophia-i brate si joaca-te cu ea pana uita complect situatia penibila...sau mai bine, ia-o in brate si du-o la tac'su...dar chiar in momentul cu pricina...si sopteste-i la ureche lui Andy:`dragaleste-ti fatuca...ca e lasata deoparte, si nu-i drept` si daca nu-i si nu-i ofera-i tu toata dragostea, atentia, dragalirea si jucatul, si mai mult..ca sa nu simta nici o lipsa de dragoste din partea altora...
am facut asa mereu...bine nu i-am dat-o lui andi ca nu era chiar acolo de fiecare data(poate la fumat in balcon sau pana jos la supermarket...),am luat-o eu,insa copila vrea si ea la bunicsa asa cum vede ca ceilalti doi nepoti sant luati in brate de catre ea....offf!!!offf!!! tare-i greu... MIRONA.....
quote:
in momentul in care Sophia e pusa intr-o faza naspa - as alerga la ea, as luao in brate si as incepe - lasa mama - ca eu te iubesc, n-ai ce face daca bunica nu te iubeste si nu te vrea - las ca o sa cresti tu mare si ai sa intelegi - chestii dintr-astea de pus sare pe rana, intelegi? Si i le-as turna de fiecare data - si din ce in ce mai crunte - daca ii proasta si nu intelege - barem sa se simta nasol.
da stiu ca am mai discutat...insa eu aici cred ca am o problema si nu inteleg de ce numai cu socro am problema asta...imi raman in gat cuvintele.greu de inteles pt altii,dar imi raman in gat cuvintele...cred ca stiu si care-i explicatia.eu il iubesc atat de mult pe andi incat pe el nu vreau sa-l supar lovind in macsa.asta e singurul motiv pt care nu pot spune cu glas tare astea,ca de altfel macsa e un om ca oricare altul daca fac abstzractie ca e mama barbatului meu.un om caruia as putea sa-i zic vreo doua dar acest ceva nu ma lasa.... DBUNNY.....da eu am inteles ce-ai spus.ca si eu cand ma enerveaza andi mai vorbesc si eu cu copchii,dar mai mult cu mine si ,si mai mult sa auda tacsu ca ceva ma supara..ceva de genul:"hai la mami ca tactu n-are timp acum de noi"... DAYANARA....interesanta povestea cu batrana.insa eu nu accept ca copila mea sa sufere din cauza prostiilor facute de socro la tineretea ei.adica ea o iubeste mai mult pe nepoatasa de la baiatul facut cu alt barbat de care nu stie nimic si nu o iubeste pe fetita baiatului facut cu barbatul care i-a crescut baiatul altui barbat.cred totusi ca o asociaza mult pe sophia cu mine si ,si asta poate contribui la sentimentele urate aratate in mod evident chiar si de fata cu mine,intr-un mod "nevinovat"... MIRONA.....
quote:
eu una nici nu i-as mai duce copiii sa-i vada daca-mi face diferente intre ei.
la asta "coc" eu acuma.chiar daca pana acum mi-a facut fazer mult mai nasoale,ziua de sambata a fost fatala...pt ea[:D] DBUNNY...
quote:
.probabil de cand tac'su ii zice ca-i rau cand da palmi)...s-a gandit ca-si ofera el singur calificativul, nu mai tre' sa ne obosim noi...
haaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!haaaaaaaaaa!!!!! tare faza,mi-a placut MARANI....vin la pensiune sigur.eu astept,am rabdare pana-i gata.astept si pana cand om toarce amandoua fuiorul in cerdacul pensiunii.pupam mult la voi ca santeti rare ca floarea de colt. DAYANARA.....ai si gasit cresa pt ivan,sa inteleg ca-i super si esti multumita nu? MIRO....tu ai gasit cresa?tu esti in cautari parca.... ....si eu din toamna sau chiar de la anul am sa-i dau.asta e in functie de ce loc de munca imi gasesc,ca prima data imi caut job si pe urma duc copchii....vom vedea,pana atunci planuiesc sa mai fac un drum in romania.sper! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marani ma bucur ca mai dai un semn de viata...esti mai bine? proiectul bb2 a inceput? ma duc sa vad pozele tale... Dayanara n-am stiut ca esti in cautare....de cresa.Sa spui ce gasesti, cata banu, oraru, etc V-am trimis pe mailul comun un calendar sexy 2008[alcool]. Ma duc sa balacesc odrasla... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor In sfarsit avem si noi de lucru la servici. Cam de o saptamana nu prea mai e nimic de lucru, ceea ce nu e bine. Si dupa ce ca avem putin de lucru, de dimineata ii si gasi pe colegii mei ca facusera niste greseli. In fine, reparai totul si acum e totul OK. Apoi veni acasa si spalai rufe, si facui ceva curatenie prin casa. Si cand mi se intoarse copilul acasa din parculet, il hrani, ma jucai cu el, ii facuram baie si l-am adormit. Cam asa a decurs ziua mea azi. Treaba e ca era sa adorm si eu cu Iulia [:D] Dastefa, acolo la padure erau toboganul si inca vreo 2 cadre cu sfori atarnate de ele. Si atat.. De departe se vedea frumos, dar de aproape, iti dadeai seama ca toboganul era tare firav. Trebuia sa se urce un singur copil pe el, altfel incepea sa se clatine. Si cat am stat acolo a cazut o fetita de pe el. N-a patit nimic, a fost ok, dar cred ca si-a cautat-o cu lumanarea. Toti copiii vroiau sa se dea normal pe tobogan, numai ea vroia sa se urce pe el. Toata lumea ii spunea sa nu mai urce insa pe ea nu o interesa parerea noastra. Si alti copii erau sus si ii spuneau sa se dea la o parte ca ei coboara. Si la un moment dat, cand s-a intors sa coboare de pe tobogan, in graba a alunegat in afara acestuia si a cazut in umar. Norocul ei ca nu a cazut de la o inaltime mare si nu a patit nimic. Dar nici nu s-a mai apropiat dupa aceea de tobogan. De-abia cand a cazut au aparut si parintii ei, pana atunci statusera de taina intr-un colt. Dodo, mi-a placut mult superman-ul tau. Si zau ca parca imi pare ca arata mai bine fata de ultimile poze de le-am vazut eu cu el. Cred ca sunteti pe drumul cel bun. Bravo voua. [pup] Kokorina, eu cred ca este bine sa vorbeasca Andi cu mama sa, dar la modul concret, nu cu apropouri. De-abia dupa aceea cred eu ca ar trebui sa iei o decizie, in ce fel sa te porti in continuare cu soacra. Bafta multa [pup] Dolores, Dbunny[flo][pup] Alexandra, eu stiu ca baile calde (cada) fac bine in astfel de crize. Asta dilata caile si iese piatra mai usor. Si mai si alina durerea. [pup] Dayanara, Miro, bafta la gasit cresa. Noi o mai lalaim. Deocamdata Iulia va sta cu bona. [pup] Fug la nani. O noapte usoara va doresc [pup]
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, koko, nici nu stiu cu socrosenia cum e mai bine sa o dai pana la urma..rarirea vizitelor si evitarea punerii sophiei in astfel de situatii sunt cele mai bune solutii pe moment..dar, pls, nu te cobori la nivelul ei..caci tu poti fi o doamna, daca vrei, ea nu! din pacate, chiar daca o iei tu in brate cand e discriminata, bunica e bunica, nu e la fel..mai ales daca o vede pe soacra-ta cu pascal si cu cealalta in brate...deci p eviitor, daca prin vreun accident al sortii mai ajungi la ea, stai cu sophia, nu o slabi din ochi,acorda-i atentia ta maxima, chiar daca nu vei mai la fel cu pascal ....distrage-i atentia si anticipeaza situatiile in care ar putea fi neglijata de marea cucoana ingusta la minte! maraniiiiiiii, aproape ca uitasem de tine [:D] (glumesc, desigur) bine ca ne-ai mai scris si tu si precum transpare din mesajul tau,ai un tonus optimist! te asteptam mai des! intrasem sa va pun un filmuletz, cum face octavian [url="http://s191.photobucket.com/albums/z280/AlinaDesiree/haz%20de%20necaz/?action=view¤t=octavianmihnea004.flv"]haz de necaz[/url] [olala]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANGI....ti-am spus ca mi-a fost dor de tine? fetelor e un frig aici de zici ca-i toamna.am avut saptamana trecuta niste zile insorite si cald de mers in maieu si acum ploua si e un vanticel rece ca de toamna de-ti intra in oase.m.azi am dus probe,maina rog,nu asta era ideea,ideea e ca stam numai in casa de cand cu zilele astea si simt ca explodez...eu,dar copchii u mai spun. noi avem cam demulticel scaune moi,amandoi.si sant atat de iritati la fund ca nu mai stiu ce sa fac cu ei,i-am dat cu creme recomandate de medic si nimic nu ajuta.ca nu se mai strang la burtica,nu mai spun. azi am dus probe si maine ma suna medicul sa-mi spuna daca si ce este.dar credeti-ma ca nu ma sperie scaunele moi care nu mai trec cat pielea rosie si rana deschisa la poponet.ii tin numai in poponetul gol prin casa si fac si ei pe unde apuca,se sperie si mai scancesc.ii mai pun pe olita,azi pascal a facut un cacacel cat o unghie de mic in olita si s-a speriat.am vrut sa-i arat unde il aruncam,dar nu a vrut.voi cu ce ati mai dat la poponet rosu cand ati avut probleme?m-ar ajuta ceva mai "din casa" si nu din farmacie.ca eu creme bune am dar nu mai fac fata la ranile deschise. ma duc in mail sa vad poze de MARANI si calendarul sexos a lui DBUNNY. DASTEFA......dar eu unde va vad pe voi? Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani de Sf.C-tin si Elena...soti, sotii, rude, prieteni etc..fericire, sanatate, toate visele sa devina realitate. va pup azi nu mi-a mancat mai deloc..sunt cu ochii pe el..il urmaresc, sa vedem cum e maine..ma enerveaza de mor cand vad ca nu vrea nimic..parca ii dau kk, dar cred ca p-ala l-ar manca. ma duc la nani dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva: ASTEPT UN RASPUNS LA INTREBARILE, NELAMURIRILE pe care le am REFERITOR LA GANGLIONI.am scris cateva pagini in spate..MARANI SAU DIANARUS..HELP ME PLS..sau cine stie dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...