Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

"a ne simti iubite"


Recommended Posts

Nu stiu cum s-a intamplat, nu am mai putut sa continui nimic la mesajul precedent, o fi de la calculatorul meu....Oricum, bine ca am putut sa trimit... Sotul meu nu este romantic, nu ar cumpara flori. Nici macar cadouri. De ziua mea, da. Nu cred ca a "scapat" vreo zi de nastere. A, ba da. Dar nu a omis, pur si simplu a considerat ca...mi-am primit deja cadoul. S-a intamplat de doua ori, cand eram in strainatate de ziua mea. Prima data eram in Anglia. Dar excursia nu fusese gandita "cadou de ziua mea". De fapt, el era trimis de servici si eu il insoteam. Efortul financiar era din partea noastra (pe atunci lucram si eu...), din partea "familiei". Dar nu a considerat ca mai trebuie sa-mi dea un cadou. A doua oara am fost la Disneyland. Cu toti copiii, in vacanta lor. Atunci s-a nimerit vacanta lor. In orice caz, daca ma gandesc bine, as vrea sa primesc in fiecare an cadou de ziua mea o excursie....In schimb, ziua casatoriei....Asta cred ca nu prea a considerat ca merita sarbatorita...Eu am spus de cateva ori: hai sa mergem si noi la un restaurant sa sarbatorim, hai sa luam un tort...Dar cadou - pauza. Desi eu i-am tot facut lui... Si iata ca mi-am mai amintit ceva, tot intamplat in urma cu mult timp. Eram la inceputul prieteniei cu sotul meu. Si ne-am dus la un prieten de-al lui. Acolo era si un alt prieten de-al lor, cu prietena lui. O tinea de mana, se uita in ochii ei si toata seara a stat numai langa ea, a vorbit cu ea, a tinut-o de mana si a privit-o in ochi. Prietenul meu, actualul meu sot, a stat langa mine, dar nu m-a tinut de mana, a vorbit cand cu unul, cand cu altul si din cand in cand si cu mine. Si eu m-am gandit "Uite cum se poarta altii cu prietenele lor..." Dupa o luna ne-am intalnit din nou cu prietenul cel romantic al sotului meu. Tot de mana, tot numai cu ochii la ea.....doar ca prietena era alta. Acum stau si ma gandesc. Mie imi place romantismul...Dar nu le poti avea pe toate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aveam un prieten care imi oferea... o gogoasa zilnic [:D]. Mie nu-mi plac gogosile. Nici nu m-a intrebat vreodata. Dar cind il vedeam cum se lumineaza la fata cind venea cu gogoasa, nu puteam sa il refuz. Bine, pina la urma ne-am certat, dar mi-au lipsit gogosile calde cu ciocolata o perioada. In rest, nu mi-a luat flori sau altceva vreodata, doar gogosi din belsug. Ne-am dus la un revelion in alt oras, eu intr-o fusta minuscula, am inghetat bocna. Asa ca la 12 noaptea, pe un ger de crapau pietrele, defilam demni prin zapada, el in chiloti cu dungulite si sosete si bocanci, iar eu imbracata in fustita mea cu paiete si blugii lui. Tot in acea perioada am mai avut un revelion de pomina: un admirator mai mult sau mai putin secret s-a gindit sa imi aduca un brad (trecuse Craciunul, dar nu conta...) si, fiind poarta incuiata, a incercat sa sara gardul de 2 m cu ditamai pomul in spinare, s-a dezechilibrat si a ramas agatat in virful bradului pe post de ingeras, de ne-am dus cu el la urgenta sa ii repare piciorul, in loc sa mergem la petrecere... Asa ca mi-a facut o mare surpriza, intr-adevar. Astea au fost printre cele mai spectaculoase. In rest au fost gesturi mici... si spontane: vorbea la telefon si se uita la mine si pierdea sirul... revenea poftim? Ce ai zis? A, ma scuzi, ma gindema la altceva... Sau gasea diverse pretexte sa sune, dar n-ar fi zis nici mort ca ma suna pentru ca ii e dor de mine. Nu. Doar ca il apuca in vreo seara pe la 10 grija ca a uitat ceva la mine in masina... acum o luna, eventual atunci cind n-am mers cu masina mea. Intotdeauna cind ma invita in oras "era prin zona". N-ar fi recunoscut pentru nimic in lume ca face citeva sute de km ca sa ne intilnim. De fapt gesturile, privirile, scenariile naive de la cineva care n-are intentia sa fie romantic, amabil sau curtenitor, ba din contra, sint mult mai frumoase decit cele intentionate. Pentru ca sint, in mod cert, sincere. Nu stiu daca as aprecia asa mult sa imi aduca un barbat flori, dar remarc precis daca se fastaceste si varsa ceasca de cafea pe el, sau daca se straduieste sa isi ascunda nesigurantza. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici al meu nu e tare romantic, sau nu a fost intre timp s-a mai schimbat putin de gura mea ,dar oricum pe mine un gest micut ma face sa fiu fericita.Marti am fost libera de la servici si am vrut sa dorm mai mult asa ca numai plecam imreuna ca de obicei , cum dormeam eu consoarta se apropie de pat si ma pupa pe cap si apoi pleaca la servici, gestul lui m-a impresionat mai ales ca noi nu suntem tare pupaciosi. Normal ca m-am simt iubita, lucrurile mici facute din dragoste conteaza de multe ori. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intimitatea sufleteasca. Pt mine asta e ceva romantic. Sa-ti dea ciorapii jos seara la tv ca sa-ti tina talpa in palme cind de fapt nici nu stie daca te uiti la el sau nu, el fiind cu ochii fixati pe tv..Nu stie ce face. O scama in par pe care se chinuie sa ti-o adune. Ii spui ca trebuie sa-ti speli parul ca e murdar si imputit. Si isi baga nasul in par si zimbeste. Iti dai seama ca se lasa cu "love" in noaptea aia. Vrei sa fugi la baie sa-ti faci un dus rapid. Te trage de mineca: " nu conteaza, nu-mi pasa"..Conduce masina si cinta de zor. Un text care-i place il face sa se uite la mine sa inteleg ca asa simte si el. Si zimbeste. Spune" ce frumoasa esti. Nu ma satur sa ma uit la tine". Stie sa vorbeasca cu..miinile. Felul in acre te tine de mina sau te atinge spune mai mult decit o droaie de cuvinte. Gasesc biletele sub perna. Banale. De copii mici. Ma bucur asa de tare ca imi explodeaza inima. Rahaturi d-astea. Venite de la altcineva, nu ar insemna nimic. Nu as mai putea trai fara toate astea.Nici nu ma intereseaza cit e dezordonat. Mi-a explicat ca nu vede si sa ii spun. Il cred. Unii barbati efectiv nu vad.)) Daca ma vede pe mine, e ok.. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu nu e un romantic. Adica nu prea le are el cu lumanarele, cu bete parfumate (nici macar nu le suporta, cica ii vine rau de la miros). Mie imi place sa fac d-astea.Sa-i fac cadouri, asa fara motiv. El nu prea stie. Cand e ziua mea sau vreo aniversare se da de ceasu' mortii si il prind imediat ca nu prea stie sa tina un secret fata de mine. Mi-ar fii placut sa ma surprinda cu bai parfumate si lumanarele. Dar ce face el pentru mine e muuult mai important. De ex, el nu bea cafea, dar se trezeste inaintea mea si face cafeaua.Si multe alte gesturi care inseamna mult mai mult.Suntem tare pupaciosi si copilarosi, dar el nu le are cu d-astea din filme. Si am ajuns la concluzia ca nici nu-mi trebuie.E mai importanta sa-l vad ca vine bucuros ca a spalat vasele sau ca a facut ceva pentru noi.Sau ca imi spune dimineata cat sunt de frumoasa, cand sunt cu parul valvoi si ochii umflati de somn. Stiu ca ma iubeste. Si eu il iubesc enorm si fara uleiuri parfumate. Orice problema are o solutie. Trebuie doar s-o gasesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul este mai adanc decat oi insiruire de gesturi romantice. Recunosc ca nu mi-am pus problema, dar cred ca e vorba de chimie. Exista si carti care ne invata cum sa ajungem la inima persoanei iubite, dar sunt sigur ca v-ati intrebat de mai multe ori ce naiba l-a dat pe spate pe un oarecare in relatia cu vreuna care nici nu stie sa vorbeasca prea bine... Prin urmare, cred ca e vorba de receptie si de momentul receptiei. Este si motivul pentru care, uneori, in alt moment sau context, nu mai vezi lucrurile la fel. Pentru ca nici nu au fost. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe sotul meu l-am intalnit de trei ori, inainte de a-l remarca, sau el pe mine. cand s-a produs "conexiunea" eram intr-o mare de oameni si el ma privea , fara sa stiu, ma studia, (am aflat mai traziu!) apoi ne-am intalnit si am stat untimp de vb, am mancat impreuna, si de atunci s-a legat ceva, nu pot sa va explic ce anume, dar ne-am indragostit iremediabil!!! de atunci s-au creat intre noi niste legaturi, extraordinare, chiar daca suntem la distanta avem aceleasi ganduri, ne preocupa acelasi lucru, fara sa stim unul de altul, fara sa discutam in prealabil! de multe ori ne facem surprize, unul altuia! prin ianuarie, ma cam "plangeam" eu la copii intr-o seara, ca nu mai primisem flori de ceva timp, era frig, florile scumpe... sotul meu, a auzit si a doua zi, la pauza de pranz m-a sunat sa ma cheme acasa, ca ii este rau!!! eu fuga, sa nu sufere barbatelul prea tare, intru in curte si vad usa deschisa putin, apoi cand ajung la usa si o deschid , vad pe jos petale de trandafiri si lumanrele mici aprinse. m-am blocat!!! era o imagine sublima, ce sa va mai spun ca am petrecut o dupa-amiaza romantica... mici gesturi, anumite priviri, le stiu si le cunosc fara cuvinte! un telefon dat in mijlocul unui meeting, doar ca sa-mi spuna o vb dulce... de se uita clientii la mine....fapte marunte, dar care zidesc iubirea noastra in fiecare zi!! Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...