Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul de pe net


Recommended Posts

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca spui ca te chinui de ceva ani cu un sot alcoolic, eu zic ca nu faci nimic mai rau decit el. Din contra. Bieninteles ca vei fi atrasa de altcineva. Mi se pare logic. Si absolut nimic de condamnat. Poate te hotarasti sa refuzi a ramine o asistenta medicala care stringe berea ci incerci sa traiesti o viata normala si civilizata. Noroc si bafta, oricare ar fi acela. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti poti da seama daca tipul este sau nu insurat. Vezi cat de des intra pe net sa vb. cu tine, daca te suna la telefon des si vorbeste liber, daca poate la orice ora din zi si din noapte sa ia legatura cu tine. Problema este ca tu esti casatorita si nu iti poti permite prea mult timp pt relatia asta virtuala( deocamdata ) Acum depinde de tine pana unde astepti sa ajungi. Daca nu ai de gand sa-ti parasesti sotul, taie legatura cu barbatul virtual...sfaturi si cienva sa te inteleaga, poti gasi si aici pe forum.... Am o prietena care isi facuse o relatie virtuala cu un tip din Emirate, el timp de 1 an i.a trimis lunar cate 1 mie usd [alcool]si nu s.au vazut niciodata face-to-face [alcool]Relatia s.a terminat caand tipa a gasit pe altcineva si s.a casatorit. Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 ) [url="www.dropshots.com/maraki"]Foto Angelo[/url] [url="www.dropshots.com/maraki1"]Angelo1[/url] [url="www.dropshots.com/maraki2"]Angelo2[/url] [url="www.dropshots.com/maraki3"]Angelo3[/url] [url="www.dropshots.com/maraki4"]Angelo4[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul de pe net este insurat,am spus o dar probabil nu ai citit cu atentie.Referitor la ceea ce vreau eu,este ca sotul meu sa redevina ceea ce a fost dar este imposibil,un alcoolic ramine toata viata un alcolic,la fel ca si mine care am trait si traiesc cu un alcoolic,nu voi mai fii ceea de acum 8 ani.Ceea ce voi face nu stiu exact,deocamdata incerc sa traiesc ca si pina acum singura diferenta fiind ca in momente de liniste citesc mesaje de la un barbat despre care nu stiu nimic.Emotia pe care mi o da acest lucru,nu am mai simtit o de multi ani.Nu mi fac iluzii si nici nu vreau o relatie extraconjugala dar ceea ce traiesc acum i mi aminteste de cum ar trebui sa ma simt in fiecare zii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E groaznic sa traiesti cu un alcoolic. Dar esti pe cale sa iti complici viata mult mai mult decat e deja. Daca nu mai poti continua, corect e sa il parasesti pe sotul alcoolic si abia apoi sa te implici in noua relatie. In situatia in care esti, ai putea crede ca tot ce zboara se mananca. Barbatul de pe mess e un barbat ca oricare altul, cu propriile lui probleme, una dintre ele (din punctul tau de vedere)fiind ca el e insurat. Incearca sa iti imaginezi catre ce te indrepti: acasa un sot alcoolic, in afara casei un amant insurat. Sigur, povestea spune ca va veti intalni, va veti iubi nebuneste, veti divorta amandoi, usor, fara traume, apoi va veti casatori si veti trai fericiti pana la adanci batraneti. Din pacate, viata nu e ca o poveste. Iti inteleg emotia descoperirii unei sanse, dar iti recomand sa nu te lasi cu totul in voia ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu un barbat alcoolic nici macar nu merita sa-ti pierzi timpul, e motiv suficient pentru divort (in lipsa oricaruia altuia - un alt barbat, cunoscut chiar si pe net). Unii barbati sunt pur si simplu incorigibili, insa foarte multe femei accepta sa traiasca cu ei, nestiind nici ele prea bine de ce o fac... gasesc scuza universala "pentru copii" Eu am trait cu un tata alcoolic, am ajuns la culmea disperarii in numai o zi de supraveghere (mama a facut asta o viata, apoi a plecat la munca in strainatate si am ramas eu cu el, vara in vacante), eram atat de epuizata de lupta cu el, inca am explodat intr-o furie oarba si i-am dat cu un teu de lemn de s-a facut aschii si el nici macar nu reactiona pentru ca era mort-beat... am rezistat o singura zi! cum s-a descurcat mama intr-o viata? de unde gasesc aceste femei energie, resursa - mama avea o eenrgie cat pentru 10, avea functie importanta (primar), a facut 2 facultati (la fara frecventa), avea toate treburile casei pe capul ei, plus cultivatul pamantului, plus noi - fiicele ei, dintre care una (eu) cu probleme la pubertate, era femeie (si este) inteligenta, frumoasa, sanatoasa, culta - evident ca s-a gandit de milioane de ori la divort, dar nu-l putea parasi pe tata, atunci cand si-a facut curajul, a plecat, tata a clacat in mai putin de 2 ani, s-a dus... Cat despre noul barbat de pe net, depinde de barbat si nu de faptul ca l-ai cunoscut pe net. Acorda-i creditul initial si apoi vezi pe cat ti-l indreptateste... si mai e ceva, cunoaste omul din spatele pozei, din spatele ecranului, fa-ti curaj pentru o confruntare live.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai tot dreptul sa vrei alta viata. Acu' ce sa zic, nu prea-i corect ce faci, dar problema-i alta: ti-o poti lua de sa nu te vezi, cum ziceau si fetele, nu esti chiar in cea mai buna perioada de analize, chiar daca zici ca nu te-ai nascut ieri... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clover,eu nu iti dau dreptate in ceea ce-i scrii ei. Normal ca,totul e roz la inceput si barbatul pe care nu-l cunosti e perfect. Dar are si ea dreptul la o viata. Si chiar daca,tipul asta e recent cunoscut,merita o sansa. Poate cu el nu va fi roz toata viata,dar va scapa de un alcoolic. De ce tot timpul mergeti pe principiul : Mai bine cu ceea ce ai,ca cine stie peste ce dai ? Sau de ce singura,decat cu altul? Exista oameni care pur si simplu nu pot trai singuri.Care se tem de singuratate mai mult decat un esec. Eu am riscat,ceea ce incearca ea acum si nu-mi pare rau nici o secunda !!! Nu am gasit un om perfect,dar am gasit un om care ma respecta,ma sprijina si nu ma jigneste! Un om care atunci cand e suparat pe mine,vine sa discutam,nu-mi da cu ceva in cap si nici nu ma face in toate felurile,asa cum am patit in fosta relatie. Un om care,chiar daca l-am cunoscut pe net si m-am avantat intr-o relatie,desi aveam acasa un fost prieten,un om dintre cei mai temuti de femei: violent,dependent de jocuri pe calculator,nesimtit etc... m-a ajutat sa fiu pe picioarele mele financiar si profesional in mai putin de 2 luni.Acum,la orice ora ma pot intretine singura,am serviciul la care nu ma gandisem niciodata si un om care ma respecta si care..daca maine nu imi mai e iubit,imi va fi cu siguranta cel mai bun prieten ! Asa ca....haideti sa ne gandim ca mai exista si EXCEPTII ! ..Dahri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...