Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatul de pe net


Recommended Posts

Nu te lasa prada unor greseli,acum...esti vulnerabila din toate punctele de vedere.Un barbat speculeaza asta,mai ales "cunoscut" pe net.Nu sint impotriva acestui mod de cunoastere,dar ar trebui sa te gindesti ca sint unii care au facut o arta din asa ceva. Clarifica-ti relatia cu sotul si dupa aceea vei gasi multi barbati care sa iti acorde atentie.Nu intra intr-o situatie alambicata din care poate vei iesi "murdara",sa nu poti trai cu constientizarea anumitor greseli((: Aniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ernestine
Asa cum spuneati si voi si cum banuiam si eu,viata mea a inceput sa se complice.Mi e din ce in greu sa ma uit la sotul meu normal,toate defectele sunt mult mai vizibile acum,ma fofilez in diverse locuri sa dau mesaje,sa mi citesc mailuri sau sa vorbim pe mess.Fac tot felul de scenarii sa pot pleca de acasa si acest lucru nu poate trece neobservat,pentru ca de anii tot acasa stau.Dar sincer nu mi pasa indiferent daca va fii ceva sau nu acest barbat.Am intrat intr o stare de indiferenta totala.Dar ma intreb de ce nu pot sa ma prefac acasa ca sa mi pot vedea de viata in afara ei.?Oare ma mai pot schima ?In fond e spre binele meu,am sansa sa fiu fericita intre niste limite.Oare voi reusii,!cel mai greu mi e sa joc teatru acasa.
Stai sa vezi cand incepi sa-ti doresti mai mult decat sa te simti iubita si ascultata, stai sa vezi cum o sa se complice situatia cand o sa vrei sa divortezi si nenea de pe net vrei sa divorteze si el pt tine. Stai sa vezi ce ascultata si iubita te vei simti cand iti va spune ca el nu poate divorta si ca vrea sa rezume totul la o simpal relatie extaconugala. Stai sa vezi cand va afla si celalalta si din doi sunteti deodata 3 sau chiar 4. La astfel de scenarii ma refer cand iti spun ca de mergi pe drumul asta va trebui sa-ti asumi si toate consecintele posibile. Ca sa nu mai vorbesc de exemplul pe care i-l vei da copilei tale. Pe langa faptul ca va trebui sa accepte si sa inteleaga ca are un tata alcoolic, in plus va trebui sa inteleaga si sa accepte si ca mama este adultera. Si-apoi ne miram cand ei, la varsta maturitatii fiind, fac alegeri nepotrivite. Nu vreau sa te judec si-mi cer iertare daca asta reiese cumva din randurile mele, mie una mi-e oarecum egal ce alegi, e vorba de viatza ta, nu a mea. Vreau doar sa te fac sa fii foarte constienta de ceea ce alegi si sa nu uiti ca orice moneda are doua fete: fatza si reversul. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citesc mesajele voastre si cu toata sinceritatea va spun ca asta as scrie si eu.Sunt constienta de ce e bine si de ce e rau.E mult prea devreme sa mergem atat de departe cu gandul ,ma refer la dorinta mea de a divorta amandoi.Nu spun ca nu mam gandit si la asta,dar am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ma gandesc la drobul de sare ci sa traiesc clipa.Ieri am fost din nou o femeie fericita si cred ca important este ca momentele fericite petrecute impreuna sa merite riscurile asumate sau nu.Daca nu as face asta crede ti ca mi ar fii mai bine?L a ce mia folosit in aceasta casnicie ca am fost corecta,intelegatoare si nu ma m abatut din drum?Cum spunea una dintre voi wekendul a fost innecat in alcool.Scriu toate astea ca sa ma descarc pentru ca aceste lucruri nu le pot discuta cu oricine si sa puteti invata si voi:sa faceti sau nu ce fac eu.Avetii ocazia sa aflatii ce se poate intampla intr o astfel de relatie,pe spinarea mea.Acum sunt fericita si vreau sa continui atata timp cat voi fii.Stiu ca multe dintre voi va punetii in situatia sotiei inselate.Chiar daca barbatii fac asta indiferent ca au sau nu motiv,credeti ca pe undeva nu e si vina ei?CUI II PLACE SA SI COMPLICE VIATA,CINE PLEACA DE LA BINE?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da...si daca te prinde sotu" baut fiind cu mesajul de iubire pt "barbatul de pe net" sa vezi atunci cum te alearga cu 1 cutit sau te conecteaza la 220V sau pune ceva benzina pe tine. [:D]...si apoi o sa apari la Esca la stiri cu titlul "o iubire stinsa cu benzina"...sau mai stiu yo cum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu iti doresc sa fi fericita, ai irosit atatia ani sperand ca situatia de acasa se va indrepta si poate ca acum aparitia acestui om de pe net e un semn ca trebuie sa schimbi ceva, ai curaj si alege sa fi fericita, sa-ti faci viata frumoasa pt ca doar o data traiesti, iar timpul pierdut nu ti-l mai da nimeni inapoi. Multa bafta!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ernestine
Sunt constienta de ce e bine si de ce e rau. E mult prea devreme sa mergem atat de departe cu gandul ,ma refer la dorinta mea de a divorta amandoi. Nu spun ca nu m-am gandit si la asta, dar am ajuns la concluzia ca nu e bine sa ma gandesc la drobul de sare ci sa traiesc clipa.
Chiar esti constienta? Cred ca esti mai degraba dusa de val, decat in stare de constienta. Ti-a spus el ca va divorta sau tu deja faci scenarii de una singura??? Zile trecute au dat la stiri un sondaj, despre relatiile pe internet si spuneau ca peste 90% se termina f repede si cele care sufera in general sunt femeile, pentru ca isi fac f mari sperante. Sa iti mai spun ca maj barbatilor (ca sa nu zic toti) din RO (poate si cel din alte tari, dar asta nu stiu) au o parere f proasta despre femeile agatate pe net... dar asta cred ca stii si tu in sinea ta. Daca ti se pare ca am fost dura, ca nu te-am incurajat cum au facut altii, incerca sa te gandesti cat de dur va fi dupa ce te vei culca cu el de vreo 3-4 ori si apoi nu iti va mai raspunde la tel si pe mess sau iti va spune ca se impaca cu nevasta. Ar fi bine totusi sa fii mult mai prudenta si sa nu te mai porti ca o adolescenta indragostita. Daca sotul da semne ca vrea sa fie bine, ca face eforturi sa bea mai putin, mai bine iti salvezi casnicia, decat sa te arunci cu capul inainte in ceva de care habar nu ai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trec oarecum printr-o situatie asemanatoare si stiu cum e sa fii prins in aceasta cursa aparent fara iesire.nu vreau sa te judec sau sa-ti dau sfaturi.e normal k dupa atatia ani petrecuti cu un alcoolic sa iti doresti sa redevii tu.acel barbat te-a ajutat sa te regasesti, sa-ti aduci aminte de tine, k si tu existi. probabil k sotul tau de cate ori te supara apoi vine cu ceva bun si te face sa te simti prost k i-ai facut observatie si sa-i mai dai de fiecare data o sansa k el de fapt e baiat bun si n-ar avea chiar atat de multe defecte.plus de asta mai e si copilul..ce explicatii i-ai da mai tarziu k nu e si ea langa tatal ei ca ceilalti copii... se pare ca mentalitatea noastra e ca pana nu te bate sau calca in picioare sotul nu prea ai motive de divort.dar cand tot incerci sa fie bine atatia ani si uiti de tine constientizand ca cel de langa tine nici macar nu te cunoaste.daca il iubesti cu adevarat pe sotul tau gaseste o cale catre sufletul lui, daca nu, poate vei fi tu curajoasa si exemplu pt toate celelalte care ar face-o dar le este teama de necunoscut. daca vei ajunge o femeie independente vei stii tu sa cantaresti mai bine dak barbatul de pe net este alegerea pt mai departe si dak nu va fi asa cu siguranta exista undeva cineva care iti va dedica tie viata sa te sarut si ai grija de tine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde a inteles Gia ca fac deja scenarii cu divortul.Daca ar fii citit mai atenta ar fii inteles mai bine.Era un raspuns la unul din mesaje.Fetelor,oricat de dornica as fii de iubire,nu mai am 15 ani sa ma indragostesc de un barbat pe care nu l cunosc.Nimic nu ma indreptateste pe mine sa nu acord o sansa unui barbat chiar daca e cunoscut pe net.Eu stiu in ce imprejurari am scris pe acel cont.De ce n ar fii facut si el la fel?Dar timpul le va rezolva pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
[i]Originally posted by ernestine ....Stiu ca multe dintre voi va punetii in situatia sotiei inselate.Chiar daca barbatii fac asta indiferent ca au sau nu motiv,credeti ca pe undeva nu e si vina ei?CUI II PLACE SA SI COMPLICE VIATA,CINE PLEACA DE LA BINE?
Poate ar trebui sa ai in vedere ca ai putea gresi cu o astfel de judecata .Poate "ea" e doar o alta femeie care a jucat corect in casnicia ei ,asa cum ai facut-o si tu .Cum ti-ar fi sa fii in locul ei ?Poate e o femeie care si-a vazut de treaba ei si de familia ei si singura vina a ei e ca nu s-a valorizat mai mult ,ca nu a fost mai egoista si ca si-a asezat sotul pe un piedestal ... Fireste ,nu sunt obiectiva ...insa lucrurile nu-s intotdeauna simple cum par la prima vedere. PS:Crezi ca o relatie care se cladeste pe minciuna are sorti de izbanda?eu nu prea cred ,dar fireste asta e doar parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...