Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Reteta Tort Glace - stie cineva?


Recommended Posts

Am mancat zilele trecute la un restaurant din Bucuresti "Tort Glace" Stie cineva reteta? Este minunat! Parca ciocolata era incorporata in blat...nu stiu exact cum sa explic, o bunatate! Mi-a ramas gandul la el, as vrea sa fac si eu acasa. Va rog daca are cineva reteta...sau daca a facut cineva sa-mi spuna si mie. Multumesc! [pup] [gravi] 24+ cu [baietel] Eduard
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu mancam destul de des tort glase cand eram prietena cu sotul meu si ieseam noi in oras. Nu frecventam restaurantele, barurile sau terasele ci doar cofetariile, cele mai bune, cele mai luxoase. Tortul glase pe care il mancam noi la Ambasador era cam asa: O felie de tort obisnuit (cred ca Krantz) cu o cupa, doua pe inghetata deasupra. farmecul era cand inghetata incepea sa se topeasca si tortul se imbiba cu ea. Nu cred ca e o reteta anume, poti s afolosesti ce tort vrei dar sa fie din cel normal cu blaturi si crema, si ce inghetata vrei deasupra, eventual si un topic ceva dar deja mi se pare prea incarcat. Eu am mai facut si acasa dar nu mi-a iesit niciodata ca cel de la Ambasador. [url="http://community.webshots.com/user/danaf123"] Fetele mele[/url] Iremediabil indragostita de CANADA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...