Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lipsa dorintei sexuale .....la barbati


Recommended Posts

Eu ma gandesc ca e destul de frustrant pentru ea. De altfel, citind postarea initiala, ma gandesc daca problemele ridicate de el sunt chiar reale (gelozia ei din trecut), sau sunt doar un pretext pentru a ascunde ceva (o disfunctie). Mie nu mi se pare normal. In masura in care amandoi sunt de acord sa mearga mai departe impreuna, lipsa vietii sexuale nu poate duce la imbunatatirea relatiei, dimpotriva. Simona, poti sa mai astepti (daca poti), insa este foarte posibil sa te saturi de aceasta asteptare. S-ar putea ca atunci rolurile sa se inverseze intre voi doi. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da,este vorba despre teama(?) lui de apropiere de mine! Este vorba despre aceea instrainare in cuplu ,despre (cum spunea Daniela)distrugerea "imaginii perfecte" despre partenera cand tot ce a fost bun a disparut si nu se mai vad decat defectele,cand partenera esta exclusa din viata lui si acorda mai multa consideratie unor persoane in care de fapt nu a investit nimic..... Si,da,e ingrozitor de greu si nu pt.ca trebuie sa ma ocup de copil,sau alte chestiuni din viata de zi cu zi,ci pt. ca e foarte greu sa accept ca ma exclude din viata lui.... Nu stiu exact ...gelozia mea,lipsa mea de flexibilitate in ceea ce priveste anumite chestiuni dintr-o relatie(pe care la vremea aceea chiar nu le percepeam,eram prea ocupata sa am dreptate..)si el care nu mi-a spus niciodata ca si-ar dori si alte lucruri decat pe mine(ca cica n-avea curaj!)...au dus la instrainarea asta ...fizica si psihica...! Impreuna suntem de 12 ani ,copilul are 3 ani;problema din postare nu are legatura cu copilul(aparitia lui),are legatura cu ...el...cu mine...cu ce a spus Daniela...cu ceea ce simte(mai bine zis ..nu simte)...dar eu sper ca o sa reusesc sa rezolv asta chiar daca mi-ar lua cativa ani! Si e greu pt. ca in starea in care este are tendinta sa profite de faptul ca acum el e seful,iar eu incerc sa nu fiu cum am fost si sa nu vreau sa am dreptate mereu dar nici sa -l las sa profite.nu prea gasesec solutii uneori si-mi vine sa ma dau cu capul de pereti dar ..oi vedea..! Mai e un lucru important..am avut si eu o perioada in care l-am respins sexual,iar acum cand am incercat sa-i cer explicatii despre problema lui i-a fost mai simplu sa spuna ca i se poate intampla si lui cum mi s-a intamplat mie ,decat sa caute alta explicatii(el isi spune ca n-are chef pur si simplu si neaga si fata de el ca avem o problema asa de mare) M-am lungit...merci ca m-ati ascultat! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

concret...daca nu sunt prea indiscreta de cat timp nu ati mai facut-o?Eu cred ca pana la urma orgoliul masculin,incapatanarea dar si complacerea in aceasta situatie, nu face decat foarte mult rau.Daca vei gasi puterea sa treci peste asta cu siguranta vei castiga ..dar iti trebuie f. f. muta rabdare, si speranta, ca intr-o zi va fi mai bine si ca se va schimba.De multe ori cuvintele distrug enorm....dar mai ales ironiile si aroganta nu fac altceva decat sa raceasca o relatie candva frumoasa si normala intre doi oameni care se iubesc....iti doresc succes si daca vei gasi o reteta miraculoasa intre timp sa ne anunti. chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fac parte dintre cei care cred ca lipsa armoniei in cuplu duce la neintelegeri in viata sexuala. Cel putin asa sunt croita eu - atat timp cand in viata de zi cu zi ceva nu merge seara nu merge nici atat. Cred ca ar trebui recreata intelegerea si apropierea dintre voi doi in primul rand si apoi va veni si dorinta sexuala. Cum trebuie facut acest lucru? Nu stiu si eu am aceeasi problema si sunt in acelasi cerc vicios..... Cand afli solutia sa o impartasesti si cu noi. Multa bafta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm....nasol simona....rabdare...rabdare...ce stiu cele care spun asta?! am avut rabdare 9 ani...si am discutat..si am primit promisiuni ca se va schimba...si nu a facut nimic...a respins toate incercarile mele de schimbare..de iesire din monotonie...si stiti unde am ajuns?! zilele trecute mi-a spus "mai bine fac laba decat sa ma culc cu tine!" si chiar sunt o femeie frumoasa, inteligenta si atragatoare...vad asta in ochii barbatilor din jurul meu...dar nu in cei ai sotului meu...in curand ai fostului meu sot....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anaism59 Cel putin asa sunt croita eu - atat timp cand in viata de zi cu zi ceva nu merge seara nu merge nici atat. Cred ca ar trebui recreata intelegerea si apropierea dintre voi doi in primul rand si apoi va veni si dorinta sexuala.
la tine e simpla problema...de ce sa mearga seara acel ceva si sa nu mearga dimineata....inainte sa va luati la bataie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Parerea mea este ca ar trebui sa il surprinzi mereu cu ceva nou pe sotul tau, sa il faci sa se indragosteasca din nou de tine...nu stiu, poate ca ar trebui sa si discutati deschis, si fara perdea de eventualele probleme si de ce va impiedica, la urma urmei sa aveti relatii mai des.Este posibil sa aiba si o usoara depresie si atunci...este normal sa nu mai aiba aceeasi dorinta in el...Discutati deschis, cu calm si veti rezolva cu siguranta orice problema...fii amanta, dar fii si prietena de nadejde; ai incredere in el si lasa-l sa aiba timpul si realizarile lui, intereseaza-te de ele si incurajeaza-l; si nu uita, sexul e parte componenta a unei relatii de durata, nu relatia in sine. Bafta multa! Ninia http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor! Citeam ultima postare si mi-a venit sa rad.....daca se mai poate rezolva ceva asta doar timpul....mult timp o mai poate rezolva.... Uneori imi spun ca este foarte simplu totul...nu ma mai iubeste...nu ma place,nu-l intereseaza ce fac ,ce simt.....iar eu incerc sa caut tot felul de explicatii psihologice.....Dar imi doresc atat de mult sa fie totul cum era(sau macar pe aproape) incat prefer sa suport toata nepasarea lui si sa ma mint ca intr-o zi o sa ma placa din nou;o sa incerc sa fiu asa cum ar fi trebuit sa fiu atunci cand el era perfect si nu am stiut sa apreciez...desi s-ar putea sa fie cam tarziu....Eu chiar l-am iubit mereu dar din cauza ca am fost cam egoista si rautaciosa am reusit sa omor toata pasiunea din el..... Citisem undeva ca asta se cheama "faliment emotional"...o fi tot una cu "nu ma mai iubeste"?Si oare se poate sa se termine iubirea si sa se aprinda din nou....?As vrea atat de mult sa fie "da" raspunsul...... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...