Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Prieteni de sex opus trebuie sa-ti faci doar atunci cand esti foarte bine echilibrat emotional. Atunci cand treci printr-o criza emotionala (care are legatura cu partenerul/sotul/sotia )ce apare intr-un echilibru emotional trebuie sa ocolesti, chiar sa-ti strici prietenia cu prietenul de sex opus pentru a nu exista posibilitatea de a sari pe el din alt punct de vedere.[biz] Am inteles bine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu stiu, nu mi-a venit niciodata sa sar pe vreun prieten cand am avut proleme in casnicie. Mi se pare aberant - cand sunt atat de suparata sa-mi arda de consolari de-astea. Vad ca suntem foarte diferiti. Eu am prieteni barbati din diverse surse (copilarie, serviciu, prietenii apropiatilor etc). Prieteni cu care pot vorbi orice, ei la fel cu mine, ne ajutam, ne ascultam etc. N-am observat sa se uite vreunul in decolteul meu. Nu mi se pare ca suntem atat de dominati de sex in cat sa nu putem avea relatii cu persoane de sex opus ca vezi-doamne apare tentatia. In plus sunt destul de selectiva (cand vine vorba de ales partener de sex, asa ca greu se poate intampla sa ma atraga vreun prieten) si destul de modesta (mi-e greu sa cred ca toti barbatii din jurul meu vor sa se culce cu mine). Si pe bune ca am un decolteu generos [:D] J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by J G
Nu stiu, nu mi-a venit niciodata sa sar pe vreun prieten cand am avut proleme in casnicie. Mi se pare aberant - cand sunt atat de suparata sa-mi arda de consolari de-astea. Vad ca suntem foarte diferiti. Eu am prieteni barbati din diverse surse (copilarie, serviciu, prietenii apropiatilor etc). Prieteni cu care pot vorbi orice, ei la fel cu mine, ne ajutam, ne ascultam etc. N-am observat sa se uite vreunul in decolteul meu. Nu mi se pare ca suntem atat de dominati de sex in cat sa nu putem avea relatii cu persoane de sex opus ca vezi-doamne apare tentatia. In plus sunt destul de selectiva (cand vine vorba de ales partener de sex, asa ca greu se poate intampla sa ma atraga vreun prieten) si destul de modesta (mi-e greu sa cred ca toti barbatii din jurul meu vor sa se culce cu mine). Si pe bune ca am un decolteu generos [:D] J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
[:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by coltofeanu
Prieteni de sex opus trebuie sa-ti faci doar atunci cand esti foarte bine echilibrat emotional. Atunci cand treci printr-o criza emotionala (care are legatura cu partenerul/sotul/sotia )ce apare intr-un echilibru emotional trebuie sa ocolesti, chiar sa-ti strici prietenia cu prietenul de sex opus pentru a nu exista posibilitatea de a sari pe el din alt punct de vedere.[biz] Am inteles bine?
Nu....da' matale intelegi ce vrei oricum...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by Elise
1.Eu inteleg ca se discuta despre o relatie strinsa si fara nici un fel de tenta romantica. Nici atractie, nimic. Pur si simplu e vorba de posibilitatea de a avea o persoana in anturajul foarte apropiat, de sex opus, pe care sa nu-l vezi ca potential iubit sau iubita. Asta e tot. 2.Si da, mi se pare posibil. De ce sa nu fie posibil? Chiar ne simtim asa "sedusi" de toata lumea cu care comunicam bine si la care tinem - "a tine" implica neaparat sentimente cu fluturasi?! 3.Nu putem sa tinem la cineva ca om, trebuie neaparat sa fie un substrat sexual? "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
1.Ori e strinsa ori nu-i strinsa. Prietenia implica un grad de incredere care nu mai exista astazi. Nici macar intre persoanele de acelasi sex. Prietenia in sens pur se cladeste cind esti copil. Daca rezista si prietenii nu se indeparteaza mult fizic va rezista. Mai tirziu apar prietenii de un chef, bere, iesit la concert, aia sint prieteni de distractie care nu te vad/nu ii vezi decit la bine. 2.Un prieten este o persoana in care nu numai ca ai incredere dar cu care poti sa vorbesti fara sa iti fie frica de judecata lui/ei. In momentul in care ajungi sa discuti lucruri delicate/personale inseamna ca ceva schioapata cu partenerul. Si daca prietenul e de sex opus apar sentimente de compatimire/intr-ajutorare si de aici la consolare emotionala/fizica e un pas de furnica. Cind pasul e facut esti kneedeep in s**t. 3.Poti sa tii la cineva fara sa fie substrat sexual. Substratul sexual/emotional apare in perioade de criza. Crize in care esti slab/a emotional.
1-0 pt tine, Vandal. IN SFARSIT un barbat care stie ce spune - si se poate face si inteles. Toata stima si respectul!!!![asia] olguta12 "Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours." [copil][url="http://www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5"] GALUSHCA IN ACTIUNE[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84271"] POVESTEA DREI PISHCOT[/url][bis] [comoara] [url="http://amintiridealtadata.piczo.com/?g=1&cr=4"] Amintiri de alta data...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dezechilibrul emotional si sexual nu cred ca te face la un moment dat si labil psihic ; am prieteni barbati, ba chiar care stiu ca poftesc la mine , dar bariera impusa de mine nu ii lasa sa treaca mai departe, ba chiar si glumim pe tema asta si stiu ca atunci cand pun mana pe telefon si am o problema de rezolvat nu sunt refuzata si nici nu trebuie sa compensez cu altceva fostul meu iubit dinaintea casniciei imi este prieten si acum, mergem sa luam masa si acum, daca e sa-l ajut cu ceva il ajut si acum, primesc flori de ziua mea si urari de la el in fiecare an si sotul meu stie, ba chiar se si cunosc, si nici macar in gand nu-mi trece sa sar pe el calare chiar daca sunt dezechilibrata sexual nu am fost genul de femeie care sa ma las curtata ci eu am fost cea care mi-am ales barbatii;deci nici prin cap nu mi-a trecut vreodata ca daca tropaie hormonii in mine as putea sari pe un barbat apropiat care nu ma intereseaza ...iar pana la a ma interesa...e un drum prea lung...depinde la ce nivel te situezi si ce parere ai despre tine...pana acum la mine putini au putut ajunge...deci prefer barbatii pe post de prieteni, decat femeile, am mai multe incredere in ei, sunt mult mai detasati emotional si pot vorbi cu ei deschis despre sex fara sa rosesc si sa ma simt intimidata daca ai ajuns la o anumita maturitate sexuala si psihica poti sa-ti permiti sa participi detasat la orice intalnire cu orice barbat, fie el si Brad Pitt ( aici nu sunt chiar atat de sigura!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by J G
Nu stiu, nu mi-a venit niciodata sa sar pe vreun prieten cand am avut proleme in casnicie. Mi se pare aberant - cand sunt atat de suparata sa-mi arda de consolari de-astea. Vad ca suntem foarte diferiti. Eu am prieteni barbati din diverse surse (copilarie, serviciu, prietenii apropiatilor etc). Prieteni cu care pot vorbi orice, ei la fel cu mine, ne ajutam, ne ascultam etc. N-am observat sa se uite vreunul in decolteul meu. Nu mi se pare ca suntem atat de dominati de sex in cat sa nu putem avea relatii cu persoane de sex opus ca vezi-doamne apare tentatia. In plus sunt destul de selectiva (cand vine vorba de ales partener de sex, asa ca greu se poate intampla sa ma atraga vreun prieten) si destul de modesta (mi-e greu sa cred ca toti barbatii din jurul meu vor sa se culce cu mine). Si pe bune ca am un decolteu generos [:D]
Si eu sunt de acceasi parere. In realitate, relatiile mele cu ceilalti sunt (si imi doresc sa fie)flexibile si deschise. Exista persoane pe care le consider prietene, fie pentru ca au avut un rol important intr-o anumita imprejurare in viata mea si asta a creat o legatura, o persoana pe care o apreciez, sau de care pur si simplu ma leaga o mare simpatie. Pot fi persoane pe care le intalnesc des, sau nu le-am mai vazut de mult sau chiar niciodata. Pe anumite dintre voi (fetele de pe forum) va consider prietene. De ce n-ar fi la fel si cu barbatii cu care interactionez? Nu uitati ca a iubi, ca si a trai, este o arta, nu o colectie de reguli rigide si limitative. Si pana la urma, care-i marea tragedie daca prietenul/amicul nostru barbat se indragosteste de noi? Daca nu simtim la fel, clarificam acest lucru si drama a luat sfarsit fara suferinte majore de nici o parte. Lucrurile sunt uneori atat de usor de rezolvat prin cateva cuvinte sincere si fara agresiuni inutile (si de prost gust, dupa parerea mea)! De ce atatea complicatii neplacute si fara nici o logica si aratari cu degetul "uite-l, io credeam ca suntem prieteni, dar el voia numai [xinpat]"? ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, vandal, ma refer la prietenie STRINSA. In cadrul careia pot sa discut orice. Iar prieteniile astea se cunosc atunci cind ai nevoie sa discuti cu cineva - adica in momentele proaste, nu in alea bune. Dar a discuta e una, a sari pe el e alta.In ce ma priveste, nu mi-am curtat niciodata prietenii. Si nici ei pe mine, dintr-un motiv simplu: pentru ca inainte de vorbe, exista niste semnale pe care orice barbat si orice femeie le vede si le pricepe. Ca vrea sau nu sa le accepte, sau ca recunoste sau nu, asta e altceva. Nu cred ca doi oameni sar unul pe altul asa, din senin, daca pina atunci nu exista nici un fel de atractie: ori atractia se simte. Cind esti cu inima praf, nu te duci sa te plingi la cineva care emite hormoni de vreo nspe luni spre decolteul tau: sau, daca totusi la acela te duci, in mod cert nu o faci ca sa discuti. Restul, cu "momentul", e vraja. Personal, stiu daca cineva m-ar atrage ca barbat sau nu din primele minute in care il cunosc. Daca raspunsul e nu, ramine nu chiar daca sintem amindoi pe o insula pustie douazeci de ani. Daca raspunsul e da, in mod cert nu vom deveni prieteni niciodata. De la prieteni nu asta caut, confirmari ca sint o femeie atractiva."There's no vice as advice!"id="size1">

Elise & BBLisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vandal
quote:
Originally posted by coltofeanu
Prieteni de sex opus trebuie sa-ti faci doar atunci cand esti foarte bine echilibrat emotional. Atunci cand treci printr-o criza emotionala (care are legatura cu partenerul/sotul/sotia )ce apare intr-un echilibru emotional trebuie sa ocolesti, chiar sa-ti strici prietenia cu prietenul de sex opus pentru a nu exista posibilitatea de a sari pe el din alt punct de vedere.[biz] Am inteles bine?
Nu....da' matale intelegi ce vrei oricum...
[biz]....dar ce parere ai despre un amant "sub acoperire" - un prieten de sex opus foarte apropiat. [:D] Nu stiu cat de incantat ar fi sotul meu sa am o prietenie foarte stransa cu un barbat, sa mergem impreuna la o cafea, sa petrecem muuult timp impreuna ca prieteni, sa ne spunem mici secrete, de ce nu sa iesim la o bere, la un fotbal, la o barfa despre femei...la un film XXX, asa ca intre prieteni, ca doar nu simtim atractie unul fata de altul. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...