Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Creme si budinci pt pitici


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Initial creeata de ipearina Cam toate retetele pe care le am contin praf de budinca, de exemplu, ori eu vreau niste retete sanatoase, fara prafuri de budinci etc.
la budinca sau crema de legume poti folosi branza si ou(in unele cazuri si faina, depinde de ce faci). la budinca/crema de fructe: folosesti amidon sau faina de grau cu lapte, ou, etc... - astfel eviti prafurile de budinca din comert. Retete: diverse combinatii dupa preferintele copilului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Darria
quote:
Initial creeata de ipearina Cam toate retetele pe care le am contin praf de budinca, de exemplu, ori eu vreau niste retete sanatoase, fara prafuri de budinci etc.
la budinca sau crema de legume poti folosi branza si ou(in unele cazuri si faina, depinde de ce faci). la budinca/crema de fructe: folosesti amidon sau faina de grau cu lapte, ou, etc... - astfel eviti prafurile de budinca din comert. Retete: diverse combinatii dupa preferintele copilului.
da-ne si noua o reteta concreta de budinca de fructe Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dory, am incercat sa fac sosul de vanilie, dar nu s-a ingrosat, probabil ca am gresit ceva; asa ca la sfarsit am adaugat o lingura de faina si numai atunci s-a ingrosat, iar data viitoare o sa pun doar 10g zahar ca mi-a iesit cam dulce. Multumesc, mi-a placut. O sa incerc si budinca de orez cu mere. Daria, si eu te rog sa ne dai retete exacte de budinci si creme de fructe si legume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...