Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (65)


Recommended Posts

Cam greu azi,ce sa zic! Adriana, intr-o zi o sa ne impiedicam de povestile pe care le-am debitat cu talent atatia ani si se vor uita la noi cu repros! Sau uitam - ca ne babim, cel putin eu - ori o sa ajungem sa ne contrazicem... of! Dar adevaru'i ca fara povesti de astea... ce farmec ar mai fi? Eu am ajuns sa ii povestesc despre copiii si despre cuma venit el pe lume, acum vreun an... si acum vine cu 2 versiuni, de una gata sa faca haz si pe cealalta sa mi-o serveasca ca autentica: - "auzi mami, cica pe Matei l-a adus barza! Dar cum sa il aduca barza? Barza vine primavara si el e nascut cand vine Mosu! Eu cred ca mama lui nu il informeaza corect!" - "sper ca nu ai ras de el!" - "eu nu, dar i-am spus cum am venit eu la tine." asa ca urmatoarea intrebare, pe care cred ca o astepta a fost sa aflu cine crede el ca l-a adus pe Matei.... -"pai mami, cand eram eu in rai, Doamne Doamne a spus sa vin la tine in burtica si asa m-am nascut eu. Sigur, eu ma cam plictiseam acolo asa ca m-am bucurat..." - "pai de ce te plictiseai acolo, copile?" - "mai da, mami, tu nu stii ca nu aveam jucarii de astea acolo? erau numai nori..." -"si nu erau ingerasi sa se joace cu voi?" - "mai da fara jucarii?" Pana nu ma babesc de tot si uit, am sa ma apuc sa scriu ce super cuvinte a folosit... si cateva conversatii de astea beton cu el... Dupa cum stiti vrea sa se faca om de stiinta: - "De ce om de stiinta Alex?" "trebuie s stiu despre toate din jur si altfel nu pot" "de ce?" "Pai ar trebui sa merg la serviciu... ca tine si ca tati. Cand sa mai invat!? " Am palpitatii nu'sh de ce, asa ca va las. Dar va pup. Pa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[flo][pup]Multumesc din suflet celor care nu m-au uitat de ziua mea! Pupici dulci tuturor si sa stiti ca viata e mai frumoasa la 40 de ani![:D]Din pacate,la fel de lipsita de timp si cu multa munca,dar cum altfel sa ne mentinem in forma! Pupici inca o data,sa fiti sanatoase si sa aveti parte de un an plin de realizari ! Regret sincer ca nu am timp sa intru mai des,dar sa stiti ca ma gindesc mereu la voi! Herra ,adeverinta te asteapta![:D]Si eu la fel..ca sa ne cunoastem![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen - Mephala, asadar avem copiii colegi pana la urma! Ca sa vezi![cool]. Nu stiu de ce credeam ca stai in Tatarasi... Probabil pentru ca m-am babit! Azi am o zi de aia... Eu il iau pe Alex la pranz acasa dupa ce mananca. Tu il lasi pe Iustin sa doarma la gradi'? Nu cred ca am avea vreo sansa sa ne intalnim prea des - dar asa de curiozitate - pentru ca eu ii aduc pe mama si pe copil pana in fata gradinitei si ii las dimineata si la pranz il ia mami... doar pe la sedinte apuc sa vin sa vorbesc cu dnele educatoare... Dar sincer ma bucur mult. Io-te ce mica e lumea! Ai citit mai sus Oana? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mephala30 Ralnied, [hia], frig, frig?
Afara... nu, e chiar placut si numai bine de plimbare, daca n-ar fi mizeria de la zapada topita. Cica week-end-ul asta se mai incalzeste si de saptamana viitoare, iar vin zapezile. Ceva de genul celor care au fost zilele trecute in tara.[bang] In birou... frig... Nici o aeroterma de pe aici nu face fata. Ca e mare suprafata... Carmen - l_carmen: azi am gasit e-mailurile alea multe de la tine pe adresa aia. Uitasem ID-ul si pana azi nu am reusit sa intru. Merci. Unele chiar erau noutati pt mine si mi-au facut placere... [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen (L-Carmen), imi pare rau insa mesajul tau despre vit. D a venit prea tarziu. Sambata viitoare, colegul meu pleaca din nou la Chisinau si mi-a zis ca, daca mai este necesar, poate sa aduca fiolele atunci. Da-mi un semn in sensul asta. cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen ,asa e ..iar Alex e un scumpicel si un istet,ar fi bine sa scrii undeva dialogurile astea.. Catalina stie amanuntit(as putea spune) cum s-a format si cum a crescut si cum a iesit din burtica mamei ei..insa nu stie exact cum a ajuns acolo..:) ..inca nu intreaba- m-am scos!Problema e ca de cand a aflat ma tot intreaba daca nu mai e un out(diminutivul de la ou) prin burtica mea ca ea-si doreste un fratior sa aiba partener de joaca.. Si mai stie ca ea ne-a ales pe noi sa fim parintii ei..etc.. Asa ca la ea nu tine versiunea cu barza..:) Ma cam doare capul si nu cred ca sant chiar foarte coerenta.. Ioana,unde stai in Alexandru? Am copilarit acolo si acum mama s-a mutat inapoi de vre-o trei ani. Eu am probat placinta olandeza cu mere (am gasit-o in prima pagina la dulciurile Nataliei) e buna,seamana cu placinta americana cu mere,poza n-am..sa vad poate fac la asta care e acum in cuptor,ca prima s-a papat. Cristina ,deci e adevarat ca 40 de ani e o varsta minunata..Hai sa fii fericita si iubita! Cristina Miki,ar fi bine sa aduca oricum fiolele,sigur ai cui sa-i faci o bucurie .. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Fetelor sunt daramata...[q] Prietena mea s-a internat cu fetita.Facea febra mare fara nici un motiv aparent.I-au facut zeci de analize si teste si i-a iesit VSH-ul f mare,cica are un fond infectios undeva in organism,nu se stie unde.Asteapta rezultatul la niste analize si in fct de asta i se va face si analiza maduvei. [q] E posibil cica sa aiba cancer sau leucemie. [q] Doamne fereste...Si nu are micuta decat 1 an si 2 luni. [q] Ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de micuta! [ruga]
[url="http://good-times.webshots.com/photo/2612741780088512827xeTrHi"]Amira[/url], [url="http://good-times.webshots.com/photo/2595202670088512827FqdBsl?vhost=good-times"]Robert[/url] si mami Miha
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...