Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Castane coapte


Recommended Posts

Dragele mele sa va povestesc ce am patit eu cu castane mele. am gasit la Auchan si erau in jur de 10 lei kg (nu mai stiu exact) si normal ca pofticioasa si curioasa cum sunt am luat si eu cam un kg acolo. Trebuie sa marturisesc ca nu am avut ocazia sa manc pana acum castane coapte, dar am auzit ca sunt foarte bune asa ca am zis ca incerc sa fac si eu. dupa o sapt dupa ce le-am luat am avut timp de ele si am cautat pe google (asta in loc sa va intreb pe voi :D) si am vazut pe acolo cam care ar fi principiu, dar cum nu am cum sa le fac pe jar (doar daca foc foc in spatele blocului si nu cred ca vecinii vor fi prea recunoscatori) asa ca am incercat sa pun cateva la microunde si le-am lasat 10 min. Cand le-am scos puteam sa imi sparg capul cu ele. restul le-am pus la fiert, dar din cate erau am mancat doar cateva pentru ca restul erau negre inauntru si le-am aruncat. totsi am sa mai iau si am sa incerc o data pentru ca cele care erau ok erau foarte gustoase Narcis George bobocel de cl I si Narcisa "Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti." http://tt.lilypie.com/xtSvp3.png]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
am mai facut o data de atunci castane si nu s-au copt tot in acelasi timp ca prima data...si-am tot gustat, si-am tot gustat...pana mai aveam vreo 20 de castane la final [:D] a treia oara clar le fac fierte... monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by monica-elizabet a treia oara clar le fac fierte...
prajite sunt mai bune la mine nu ies de ex.castanele prajite in tigaie - cred ca si calitatea castanelor conteaza cele pe care le cumpar aici provenite din China au nevoie de putina fierbere dupa care le pun in tava si le prajesc cam la 220 de grade Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...