Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

aveti copii adoptati?


Recommended Posts

Buna!ma numesc lucia si be 3 ani si jumatate incerc sa am un bebe[bibe] dar din pacate nu e posibil.Am stat de vb cu sotul meu si am decis sa adoptam un bebe[bibe].sotul la inceput nu era de acord,dar acum e f convins ca este o sansa unica a noastra de a deveni parinti.de saptamana viitoare incepem sa ne informam despre toate actele care ne trebuie si sper ca D-zeu de data asta sa ne ajute.as vrea sa ma ajutati daca ati fost in situatia mea si as dori informatii si cam cat timp am de asteptat pt a putea avea un copil in adoptie.eu locuiesc in germania si as dori o adoptie international,nu conteaza tara de unde voi adopta.poate cineva sa ma ajute sa-mi dea cateva informatii?va pupic si va doresc mult noroc in realizarea dorintelor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai in primul rand trebuie sa iti scoti din cap ideea de a adopta din Romania, asa ca trebuie sa te orientezi spre alta tara. Si acestea fiind zise, e clara cred si urmarea: orice ti-am spune noi despre acte, termene, conditii... nu ti se pot aplica si tie. Pentru ca exista foarte multe diferente intre sectoare/judete/orase. Asa ca nu cred ca stie cineva cum decurge adoptia in alta tara. Oricum, e un drum greu si va trebuie multa rabdare si un dram de noroc. Succes!
Cristina si [copil] Alexandra (30.09.2004)
[url="http://photos.yahoo.com/temiscris"][foto][/url]
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...