Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am si eu o intrebare: e normal sa faci complimente unui barbat , mai ales insurat si chiar si in fata sotiei? Este vorba de prietena mea, care intr-adevar este o persoana care complimenteaza f mult pe toata lumea, totusi in ultimul timp mi se pare exagerata, ca exemplu ultima data i-a zis lu' barbatu-miu ca e dragut si ca nebarbierit arata mai macho..sau cam asa ceva.. Noua ni s-a parut deplasat, mai ales ca e proaspat despartita de sot. Dilema mea e: eu sint paranoica?(adica mi se pare ca se da la el) sau vrea doar sa fie draguta, amabila cu el? Eu de ex nu fac complimente la barbati decit daca-s rude(frate, tata, sot) altfel mi se pare deplasat..Am dreptate sau sint exagerata? Ar fi mai multe de povestit despre ea...Tin la ea desi nu e prietena decit de un an, nu vreau sa stric prietenia dar nici nu vreau sa am surprize neplacute...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De obicei mie nu imi place sa fac complimente, nu din rautate, nu din invidie, pur si simplu sunt "zgarcita" la acest capitol, pentru ca mie nu prea imi plac persoanele care te cmplimenteaza din orice, unele complimente pot fi si false. Dar cand imi place ceva in mod deosebit atunci fac complimente si cu siguranta ca imi place acel lucru. La barbati nu am facut complimente doar celor apropiati, rude, frate si oricum daca le-as face altor persoane nu in fata sotului meu ca nici mie nu mi-ar pica bine sa faca sotul meu complimente alteia. Daca tu o crezi ca este o persoana care complimenteaza pe toata lumea, asta nu ar da de banuit, dar fi atenta cu exagerarea din ultima vreme, mai ales ca este divortata si poate ca a iesit la "vanatoare". Daca vezi ca ea continua sa iti complimenteze sotul in fata ta, ar fi bine sa-i cam tai macaroana cum s-ar zice si sa-i spui mai usor cu complimentele, ca poate cateodata nu prea pica bine chiar daca sunt ele complimente. AURA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-are nici o treaba sa se bage in faptul ca sotul tau arata macho nebarbierit. Daca o stiai de la 5 ani si era un fel de gluma intre voi...poate. Taie-i elanul, chit ca inseamna ca nu iti mai vede sotul, ci doar pe tine. De ce sa risti? "Happy new year Happy new year May we all have a vision now and then Of a world where every neighbour is a friend"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca daca avea ceva de ascuns il complimenta in particular...a si de ce ti-e frica de aia nu scapi![:D][:D][:D] Divortata vrea sa fie amabila si prietenoasa.Nu e usor sa fii singura!Eu zic sa o urmaresti cind nu se considera supervizata daca interactioneaza aiurea cu sotul tau.Apropos e parerea ta sau a lui?Daca el apreciaza ca ea e bagacioasa, atunci stie el ceva... dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Complimente se pot face, insa cele care pun in discutie calitatile fizice sunt cam deplasate, chiar intre prieteni. Nu inseamna ca doamna ar pofti la mascul, dar e cam aiurea. Ceva similar ar fi...iti sta bine si fara sutien, ai ce arata! Cum suna? Asa, intre prieteni... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu mi se pare nimic deplasat. Deplasat ar fi fost sa-i spuna sotul tau de fata cu tien si cu altii ce talie de viespe are si ce sani obraznici , sa i se spuna lui ca-i sta mai bine cu apsectul acela neglijent numai deplasat nu e . Eu fac tot timpul complimente atunci cand merita . Prin urmare i-am spus chirurgului care m-a invatat enorm ca seamana cu Dr. Sheppard din Anatomia lui Grey , i-am aratat si poze.Pt. ca acoturl e un sex simbol mai nou trebuie sa inteleaga ca vreau sa-l imping in prima debara goala? Nu , pur si simplu am remarcat ca arata bine si ca seamana cu Xulescu. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu mi-ar suna bine asa compliment, iar facut de fata cu tine mi se pare lipsit de respect. Si nici nu as incuraja prea multa familiaritate intre prietena si sotul meu. Daca si el este de aceasi parere cu tine, cu atat mai bine! Oricum, chiar daca prietena ta l-ar placea pe sotul tau, el este suficient de matur si te iubeste suficient de mult pentru a nu raspunde avansurilor ei, fie ca tu esti sau nu de fata. Nu-i asa? *********************** When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In locul tau i-as fi spus sotului :"Uite draga, si totusi cineva te apreciaza"[:D]. Serios vorbind daca prietena ta e genul care complimenteaza si portarul ce mandru-si poarta chipiul nu cred ca reprezinta un pericol real. Pe viitor e de observat daca intr-un anturaj cu mai multi masculi ti-l lauda mai mult pe al tau; poate in situatia povestita de tine a fost singura "victima" complimentata fiind singurul barbat din incapere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare genul de smecheruta prietena ta.Deplasat complimentul.Si eu am fost singura inainte de a ma marita si ieseam cu prietenele mele dar niciodata n-am facut complimente adresate barbatilor lor,referitor la fizic.Altfel suna " ti se potriveste postul asta nou in care ai fost promovat" si cu totul alta conotatie "esti macho" ,tenta sexuala scurt pe 2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...