Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nu, Xio, iar nu ai inteles. Tu ai dreptatea ta [:D] si fiecare pe a lui. Nici nu conteaza ce vrea X sau Y de la mine, daca nu ma simt confortabil in prezenta unei persoane, nu-i mai caut compania si gata.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos"]Pozele mele[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Sibylle
Nu, Xio, iar nu ai inteles. Tu ai dreptatea ta [:D] si fiecare pe a lui. Nici nu conteaza ce vrea X sau Y de la mine, daca nu ma simt confortabil in prezenta unei persoane, nu-i mai caut compania si gata.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos"]Pozele mele[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]

Sunt total de acord cu tine , Sibylle . Si ca fiecare are parerile sale (de aici si diversele opinii) , si ca daca tie nu iti place o persoana nu mai stai cu ea . dar Mia a intrebat daca noua ni se pare normal sau nu , ea reactionand astfel dupa sfaturile altora. Acum daca Miei nu-i mai place de prietena respectiva ar fi culmea sa stea in continuare cu ea si sa ramana prietene bune pt. ca pe forum majoritatea spune ca e ok . La fel si invers , daca nu avea nici o problema dar noi ii spuneam ca respectiva e nebuna era absurd sa se ghideze dupa noi , cei de aici . Annnca Posted - 13/01/2008 : 12:49:54 -------------------------------------------------------------------------------- XIO,te vad f sigura pe tine,sau mai bine zis : Incerci sa-ti maschezi nesiguranta printr-o siguranta exagerata. Sunt convinsa ca,nu esti cine spui ca esti si ca o femeie care face glume sexuale cu iubitul tau,nu o sa te lase cu bratele incrucisate. Annca , e tipic raspunsul tau : dupa excluderea argumentelor ca ba sunt prea mica , ba nu conteaza relatia mea , ba nu conteaza relatia celuilalt cuplu , samd , s-a ajuns la concluzia ca precis sunt eu vreo frustrata speriata si maschez totul[:D] banuiesc eu ca afirmi asta doar pt. ca iti este imposibil sa concepi un comportament ca al meu . Da , sunt sigura pe mine . Foarte sigura. Pt. ca daca ma despart de el nu mor , nu se termina lumea si nici barbatii . Nu-mi scad sansele de a castiga la loto , de a cumpara pantofii galbeni si mai stiu eu ce . Glume sexuale? [:-)))] La fiecare 3 cuvinte eu fac o gluma sexuala si gasesc o conotatie . Din fericire nu sunt persoana care crezi tu ca sunt , pur si simplu sunt diferita de tine...poti sa accepti asta?[biz] http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, eu zic ca prietena miei are un compartament nepotrivit. Si tu la fel. Din punctul meu de vedere e chiar cam vulgar. Daca insa prietenii tai considera ca e ok asa si faceti schimb de glume cu tenta sexuala si masaje reciproce si va place, sanatate si virtute. De aia sunteti prieteni, va potriviti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pardon , eu nu am zis ca are un comportament nepotrivi ci ca intotdeauna daca vrei sa gasesti un defect , gasesti sigur. Exact asta spuneam si eu , in functie de ideile si principiile noastre ne invartim in cercuri si ne alegem prieteni asemanatori. Pana acum am reusit sa "corup" chiar si cele mai cuminti persoane , sa fie deschise si sa prinda glumele. Multumesc , la fel .[flo] http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxij, cred ca nu faci diferenta intre a face glume cu conotatie sexuala si a face glume deplasate. Am impresia ca tot ce e legat de sex pt tine e vulgar. Imi cer scuze daca imi dau cu parerea aiurea. Oricum, viata e prea frumoasa ca sa ma gandesc mereu uite ce glume a facut X, uite ce decolteu are Y, uite ce fusta scurta are Z care e divortata si bla bla. aici femeile alapteaza pe unde sunt... tren,metrou, parc... Am impesia ca cei ce nu au probleme, isi fac singuri [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca fiecare isi alege prietenii care ii plac, cu care are gusturi comune, cu care "este pe aceeasi lungime de unda". Uneori poti face compromisuri, dar cred ca trebuie sa ai un motiv pentru asta. De exemplu, noi avem o familie de prieteni cu care facem bancuri de-a dreptul obscene. Ne amuzam, ne simtim bine. Sunt sigura ca multe persoane de pe forum ar sari in sus daca le-ar auzi, mai ales ca se fac de fata cu copii si adolescenti. (Care zambesc fiindca ei stiu altele mai "tari".) Dar sunt copiii nostri, sunt prietenii nostri...Este optiunea noastra. Pe de alta parte am o buna prietena, din liceu (si eu am terminat liceul de muuuuult). Sotul ei este un tip sobru. Are chiar ceea ce eu as numi prejudecati. El este baiat bun, saritor...Si ea este prietena mea. Si atunci ma abtin sa fac anumite glume in prezenta lui. Pur si simplu vreau sa ne vizitam in continuare, vreau sa mergem uneori impreuna la restaurant (de cand n-am mai fost...). Revenind la Mia. Ei si sotului ei nu le place comportamentul prietenei. Nu au motive nici sa faca niste compromisuri. Asta e tot..... Si cu Xio este la fel. Ea are prietenii ei, care o plac si pe care ii place. Poate are o colega cu care se simpatizeaza dar careia nu ii face placere ca prietenul ei sa fie din cand in cand masat de o alta persoana de sex feminin. Si din cauza asta nu a continuat prietenia cu Xio, poate discuta uneori cu ea la facultate dar nu se intalnesc in particular. Ipotetica prietena are alt grup de prieteni, printre care ar putea fi si ruxij. Pur si simplu ruxij si Xio nu pot fi prietene intre ele si nu e nimic rau in asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
quote:
Initial creeata de Mia.
Am si eu o intrebare: e normal sa faci complimente unui barbat , mai ales insurat si chiar si in fata sotiei? Este vorba de prietena mea, care intr-adevar este o persoana care complimenteaza f mult pe toata lumea, totusi in ultimul timp mi se pare exagerata, ca exemplu ultima data i-a zis lu' barbatu-miu ca e dragut si ca nebarbierit arata mai macho..sau cam asa ceva.. Noua ni s-a parut deplasat, mai ales ca e proaspat despartita de sot. Dilema mea e: eu sint paranoica?(adica mi se pare ca se da la el) sau vrea doar sa fie draguta, amabila cu el? Eu de ex nu fac complimente la barbati decit daca-s rude(frate, tata, sot) altfel mi se pare deplasat..Am dreptate sau sint exagerata? Ar fi mai multe de povestit despre ea...Tin la ea desi nu e prietena decit de un an, nu vreau sa stric prietenia dar nici nu vreau sa am surprize neplacute... Asa zisa prietena a ta se da la sotul tau,sau cel putin incearca sa va faca sa va certati.Parerea mea e sa o mai indepartati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...