Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni! (4)


Veve

Recommended Posts

Ideea noului forum e mai mult decat binevenita, mai ales pentru cei noi care vor gasi mai usor discutiile despre gemeni :) Momentan, in functie de timpul liber, eu si nevasta mea cititm diferite articole de aici, adunam informatii. Sa nu credeti ca v-am uitat! George si Mona Nobody is perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, recunosc cinstit ca nu reusesc sa tin pasul. [bang]Eu am avut o saptamana de cosmar. Dupa ce Craita a cazut zdravan cu nasul si fata de prag (ai vostri nu cad, ca nu v-am auzit vaicarindu-va?), a fost randul Crinei sa dea cu capul de perete si sa-si faca un ditamai cucui. In paralel Crina are puroi in gat, nu doarme noaptea, plange si vomita, o mai scoala si pe Craita din cand in cand, iar eu acum 2 zile am fost la Bucuresti si mi-am facut ultima analiza, un chiuretaj biopsic, la care o sa am raspunsul saptamana viitoare. Asa ca o sa astept cu nerabdare...[:D] O sa trebuiasca sa-mi iau un mic concediu si sa incerc si eu sa intru in randul lumii cu mancarea (mai variata decat le dau acum). In ceea ce priveste olita, m-am dat batuta inainte de a incepe. Nu le pot supraveghea pe amandoua in acelasi timp. Va admir din tot sufletul pe cele care ati reusit sa-i invatati pe bbi, dar eu recunosc ca de multe ori ma simt depasita. Poate e si varsta, eu fac 39 luna viitoare... Bravo Theodora. Ai in continuare admiratia mea, nu stiu cum te-ai descurcat singura. Cu olita cum ai procedat? Tu stateai cu ochii pe ei tot timpul sa nu cada? Circulau singuri in toata casa? Cum ai reusit sa faci sa dispara toate pericolele posibile? Tare as vrea sa pot sa urmaresc cateva zile din viata ta de undeva de sus si sa invat de la tine. Si de la celelalte. Sunt atat de obosita. Si speriata de saptamana viitoare cu rezultatul... Mioara, mama Craitei si Crinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craita, sper din suflet sa obtii o veste buna sapt. viitoare. Va fi bine, trebuie sa ai incredere. Imi pare rau ca esti asa obosita si ca treci printr-o perioada asa grea. Imi pare f. rau ca fetele tale acum sunt necajite... Sunt convinsa ca toti cad si se lovesc. Ma asteapta si pe mine in curand fazele astea. Va admir si eu pe toate care va descurcati singure. Bravo voua!!! Banuiesc ca daca nu ai incotro le faci pe toate, ce sa faci... Sunteti niste meseriase! Craitia, sunt sigura ca si tu te descurci f. bine, ai acum insa o perioada mai dificila, cu analiza, cu cazaturile, cu puroiul in gat... Se mai intampla, este cate o perioada in care toate merg pe dos, dar o sa vezi ca va fi bine. Toate avem momente in care simtim ca ne depaseste situatia si ca nu ne descurcam, dar pana la urma tot ne descurcam si trecem peste toate - cele dintre noi care au ajutor ne descurcam mai usor, cele singure mai greu, dar pana la urma trec toate. Niciuna dintre noi nu e perfecta. Inca o data, iti doresc din tot sufletul sa iasa bine analiza, sa se faca bine fetele si sa te odihnesti cumva, sa te pui si tu pe picioare...dar cand?? Ma voi gandi la tine si te rog sa ne scrii dupa ce obtii rezultatul. Cu drag, Simona, Mia si Lucas - 6.5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craita, cade copilu' sub ochii tai si daca e numai unu! Uite, imi amintesc cate trante a luat biata mea Malina cand era mica, da cea mai zdravana a fost cand fugeam ca naluca pe drum ca sa nu pierd autobuzul si eram cu carutzul. Malina si-a desfacut curelusha de sustinere si cand s-a izbit carutzul de o piatra, a sarit bietul copil cu capul direct de o piatra, ca am crezut ca acolo ramane. Am ramas prostita, nefiind in stare sa fac nici un gest. Tremuram doar toata si ma uitam la ea cum tzipa. Noroc c-au venit niste femei de pe strada si au luat-o repede, pana m-am trezit si eu. Au trecut de atunci multi ani, si tot nu pot uita faza asta. Daramite cu doi, e greu, e tare greu. Ma rog la Dumnezeu pentru tine sa-ti iasa toate analizele bune si sa nu fie nimic rau. Pupici si numai bine! Lorelei Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc dragele mele. Sper ca nu v-am intristat prea tare. Am avut o zi foarte nasoala. Acum fetele dorm si poate ca maine va fi mai bine. Dupa ce am scris mesajul anterior, la servici fiind, seria neagra a continuat. Acasa ma astepta o biblioteca data la o parte caci peretele mucegaise si tapetul a fost dat jos. Drpt pentru care cel putin pana maine nu mai avem dormitor (acolo poposisem noi cu patul ca sa facem loc zanelor). Colac peste pupaza s-a oprit centrala. Si bineinteles ca este vineri. Drept pentru care am bagat un calorifer electric la fete, care oricum adormeau cumplit de greu. De excitatie ca a aparut ceva nou in ca,era nu au mai adormit decat acum cateva minute in urma. Am apucat doar sa fac laptele pentru maine... Si am uitat sa va spun ca intre timp Crina tusit pana a vomat tot ce mancase inainte... Iar acum plange. Trebuie sa fug Mioara, mama Craitei si Crinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors. Si cum va spuneam, dupa ce Crina a varsat, ca sa pot stange si sa o schimb, am pus-o pe Craita in pat. Unde a stat foarte cuminte. Si nu stiam de ce. Luase telefonul meu mobil de pe masa (caci incercam totusi sa gasesc pe cineva sa puna in functiune centrala). Am lasat-o in pace, pana mi l-a trantit in lighenasul cu apa cu care spalam pe jos... Deocamdata merge... Cam atat. Cratita a invatat sa faca Pa Pa (la revedere), nani nani la papusi, Crina face ham ham ham ca catelul. Vor sa umble in toata casa si eu incerc sa le tin mai mult in camera lor unde sunt mai usor de supraveheat. Nu prea reusesc decat cu scandal din ce in ce mai mare din partea lor. E si maine o zi si cred ca va fi mai buna. Sau macar mai scurta ca asta mi s-a parut ca nu se mai termina... Noapte buna fetelor si piticutilor[pup] Mioara, mama Craitei si Crinei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mioritzo, macar una si buna: ai doua fete SUPERBE, sa va traiasca! parca-s decupate din revista, nu alta. Hehehehe- ce de treaba o sa ai peste cativa ani! sa vezi cati baieti or sa sune pe la usha [:D] Sa fitzi sanatoase si un weekend linistit![pup][pup] Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici, aici! Ufff...in sfarsit si eu, gafaind din urma, la spartul targului..Sau poate nu, ca de-abia s-a deshis..Mai traim, nu am avut computer o vreme, acum problema s-a rezolvat temporar pana o sa ne luam altul nou, dar sa speram ca nu o sa mai fiu absenta prea multa vreme...Nu am timp acum sa scriu tuturor, vreau doar sa imi exprim si eu bucuria ca exista un forum doar pentru parinti de gemenei...si sa ma alatur tuturor urand bun venit celor noi, mamici si viitoare mamici.. Mioara, ai niste fetite superbe, am reusit sa va vad in poze in cele din urma.O sa incerc sa mai pun si eu niste poze noi, in curand. Fetele mele au 10 luni jumate, in jur de 11 kg si aproape 8 dintisori.Mai nou au inceput sa colinde casa dar nu in mers de-a busilea asa cum trebuie, adica in genunchi, ci tarandu-se pe burtica si in maini.Joi mergem sa le fac vacinul BCG contra tuberculozei, caci aici nu l-au primit la nastere iar daca vreau sa le iau in Romania la anul, mi-e un pic frica sa nu fie expuse.In rest, eu incerc a doua oara pentru permisul de conducere, primul examen l-am picat cu succes, adica examinatorul era cat pe ce sa ma treaca dar totusi s-a gandit sa ma mai cheme odata.. Mi se pare din ce in ce mai greu, asa cum mi s-a spus si altadata...fiind fara nici un ajutor in timpul zilei, mi se pare o adevarata aventura sa le fac pe toate, si mancare si curatenie, spalat, etc.. Sper ca sunteti bine cu totii si copilasii sunt cuminti si sanatosi. Pupici, Patricia si fetitele Miriam si Ruth (6.12.03) [url="http://community.webshots.com/user/2girlsmum"]Fotografiile Noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...