Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni! (4)


Veve

Recommended Posts

kikimi,felicitari pt sarcina! Ultimul sentiment care ar trebui sa il iei in seama e teama,nu e cazul sa te temi,nu e chiar asa cum se crede! Asculta de la mine(si nu numai!!!),care stiu mai bine! Si pe cuvint de onoare daca de multe ori nu e mai usor cu 2 decit cu 1!!! Noi sintem aici,macar sa fi descoperit si eu site-ul cind eram gravida,si te vom ajuta! Daca rasfoiesi subiectele de la mamici de gemeni 1,2,3 o sa gasesti multe articole despre gemeni postate de-a lungul timpului. Poate o fac si eu pt tine,dar acum sint in lipsa de timp! Si eu sint mamica de aprilie!!! [loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis POZELE NOASTRE:[foto] [url="http://community.webshots.com/user/theodorapap"]aici[/url] [pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480"]Povestea-nasterii[/url][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna theo, multumesc pentru gandurile bune si pupici cu lipici pentru bb-ii tai. am facut o incursiune in site si mi-e mai bine, mai ales ca am vazut cat de curajoasa si optimista esti si ai fost. partea rea la mine e ca sunt cu moralul la pamant caci sunt dupa mai mult de 1 luna de stat in casa singurica, fara sa fac mare lucru, ca cica n-am voie[xinpat], dar exista si partea buna si anume acela ca lunea viitoare incep serviciul[alcool]. in sfarsit mi-am gasit serviciul mult dorit, de fapt la compania mult dorita, dar nici aici nu-i situatia asa roz caci la interviuri nu s-au prins ca sunt insarcinata, sa vedem cum am sa o scot la capat si cu ei[box]. intre timp mi-a crescut burtica de n-o mai pot ascunde cu hainutele care le am [grasa]si nici nu stiu ce minuni poate face croitoreasa mea fiindca este prima oara cand apelez la ea. stiu ca am sa ma amuz peste ani cand am sa-mi citesc mesajele cu spaimele mele, dar acum nu fac decat sa spun ce gandesc si sper din tot sufletelul sa nu molipsesc pe nimeni[bang]. stiu ca toate ati trecut prin spaime mai mari sau mai mici, dar mai stiu si ca toate ati trecut de ele. "sa ne fie de bine!" [cheers]cum se spune aici in romania... pupici si ne auzim curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kikimi,eu "am pus" gemenii la culcus si pina i-am scos plus mai mult de o luna,am uitat ce e sex...Am avut si cerclaj,am stat si eu destul in casa,dar sa stii ca merita! Cel mai rau a fost dupa aproape 1 an,nu chiar...,sexul era ca ceva care faceam pt prima oara,eram amandoi tare stingaci...incet incet totul revine la normal!!! Cit despre job,nu-ti fa griji! Nu au dreptul sa zica nimic si daca o vor face,exista intotdeauna si partea legala,nu e permis sa fie concediata o femeie gravida si daca cineva o face...PLATESTE SCUMP!!! [loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis POZELE NOASTRE:[foto] [url="http://community.webshots.com/user/theodorapap"]aici[/url] [pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480"]Povestea-nasterii[/url][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu o nedumerire: Ne gandim sa facem doua patuturi lipite, din lemn, pentru viitori gemeni. Rezultatul ar fi ca si un patrat despartit in doua. Chestia din mijloc vrem sa fie mobila, adica ziua sa o putem scoate iar cele doua paturi se transforma in tarc. Seara o punem la loc si tarcul se transforma iar in doua patuturi. Intrebare este: voi vi-ati tinut gemenii in tarc? Pana la ce varsta stateau in tarc sa se joace? Adica, este rentabil pentru 2 gemeni sa folosesc tarcul? Multumesc, George & Mona Nobody is perfect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

George, noi am avut doua patuturi lipite, dar au stat pina la un an, cind au inceput sa mearga, si toata casa era a lor. Oricum succes la amenajare, timpul trece repede, repede. La multi ani! tuturor sfintilor Mihail si Gavril[bis][bis][bis] Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003 icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

George, ideea pare buna... Pe ai mei abia acum am inceput sa ii pun in tarcuri si inca nu se dau in vant dupa tarc... Am pus o poza pe paginutza de la Despre Copii, sa ii vedeti pe Mia si Lucas. O sa aranjez mai multe si o sa va dau linkul...intr-o buna zi cu soare.... Va pupam. Simona, Mia si Lucas - 7 luni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi kikimi!!! sarcina usoara! si curaj nu ca ai avea nevoie asa cum crezi tu... nu e asa de greu iar in multe chestii cu 2 e mai usor decat cu 1 (asa cum spune si theo) Cat despre problema paturilor lipite.. si noi am incercat asa.. dar nu ne-am gandit inainte de a cumpara patuturile.. asa ca pe la 5 luni, cred, a fost o perioada in care am lipit paturile.. si a fost bine.. Ziua a fost bine pt ca noapte se ciocneau nu gluma, fetele mele se credeau la maraton [:)] si noi nu aveam posibilitatea de a despartii patrile noaptea nu usor, nu cat sa o faci de fiecare data cand dorm.. si apoi au crescut, si au ajuns la 7 luni cand s-au ridicat in picioare (chiar in ziua cand au facut 7 luni) si deja atunci nu le mai ajungea 'tarcul' asa ca am facut un 'tarc' mai mare format din camera lor si un hol ca capatul caruia am pus o comoda(destul de usoara - se dadea relativ usor la o parte , pt bunici, si pt. mine saream usor peste). Asa au stat in 'tarcul mare' pana pe la 1 an dupa care libere in toata casa... si toate sertarele si dulapurile erau lipite cu leucoplast [:)] Succese!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si gemenei, Am revenit si noi dupa o lunga vacanta petrecuta in Ro, unde nu prea am avut acces la internet. Fetele sunt maricele si destul de cuminti, le mai pun scutec doar noaptea, vorbesc (nu f multe), mai nou se cearta pt orice, daca hainele sunt diferite e jale(desi nu prea le-am imbracat la fel) dar se si iubesc si se pupa toata ziua... Bun venit noilor mamici si copilasi si viitoarelor mamici... Va pupam, Cristina si gemenutele -- http://cristinacsa.bei.t-online.de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kikimi, bine ai venit!! E extraordinar sa ai gemeni. Eu nu as spune ca e mai usor cu doi decat cu unul, dar cred ca e mai usor cu doi deodata decat cu doi pe rand. Deci pe lunga durata e mai simplu asa, sa ii ai deodata. Nu te speria, ai grija de tine sa duci sarcina cat mai mult. Sper ca noul servici iti va permite sa te ingrijesti. Asta e cel mai important acuma. Numai bine, Simona, Mia si Lucas - 7 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...