Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma insala si sufar,


Recommended Posts

Ne cunoastem de 11 ani, dar e sotul meu de 3 ani. Nu avem copii. El n-a vrut! Tot timpul era prea devreme pt el! In urma cu o luna am aflat cu stupoare ca ma insala! A cazut cerul pe mine pt ca aveam o casnicie frumoasa, ne intelegeam bine. M-am imbolnavit de inima si de durere si nu imi vine sa cred ca a facut asta! Mi-a spus ca o iubeste pe cealalta si sunt colegi de servici! Initial i-am zis ca divortez, sa il las liber sa plece la cealalta! Dar chiar si dupa o luna sta tot cu mine, desi ca 2 straini, dar nu inteleg de ce nu pleaca. Ma doare sa il vad zi de zi si sa stiu ca iubeste pe altcineva. De cate ori il intreb de ce nu pleaca, ma acuza ca eu il dau afara si ca eu ii cer sa plece din casnicia noastra. Mai mult imi mai si spune ca eu i-am cerut sa ramana! Eu nu mai stiu ce sa fac! Il iubesc, dar sufar si as vrea sa se intoarca la mine....dar nu imi spune nimic si situatia treneaza!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sfaturi de dat, nu prea am...atata doar iti spun ca daca cealalta i-a succit mintile, mai greu de aplanat conflictul interior ce a pus stapanire pe el.E foarte dureros atunci cand afli ca omul in care ai avut incredere, pe care l-ai iubit si care era totul pentru tine, intr-o zi iti spune raspicat ca iubeste pe alta si ca bine mersi traieste o viata dubla inselandu-te.De fapt se minte si pe sine si pe tine.Sa nu te invinovatesti pentru ca de cele mai multe ori nu nevasta e cea vinovata....toate relatiile extraconjugale se nasc din curiozitate, din prea multa sufocare, din cauza rutinei, sau din dorinta de a domina cat mult si de obtine un palmares.Nu conteaza angajamentele, juramintele sau promisiunile .....totul se intampla fara sa mai cautam raspunsuri sau justificari.E dureros dar n-ai ce face....daca doreste sa se indrepte si sa de-a uitari tot ce-a fost intre voi, e un mare magar si pentru moment nu stie ce pierde, insa e alegerea lui ,iar cu forta nu-l poti tine.El va regreta mai tarziu.SI TOTUSI UN SFAT.......SA II INTORCI FAPTA CU ACEEASI MONEDA, SA SIMTA SI EL CE AI SIMTIT SI TU. chis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ce daca te acuza ca tu il dai afara si ca ii ceri sa plece din casnicie? N-ar trebui sa faci asta? Te simti vinovata c-o faci? Mai ales dupa ce ti-a spus clar ca o iubeste pe cealalta? [alcool] Mda, deci tot tu esti vinovata de ruperea casniciei [hot]. Dumnealui isi joaca tare cartea. Sigur ca poti sa astepti mult si bine sa ia el decizie, dar probabil ca nu vei face altceva decat sa te chinui inutil. Gandeste-te exact ce mai vrei de la el, daca iti mai poate oferi ceva in conditiile astea. Stiu ca trecutul te impiedica, dar totusi prezentul e altul. Si poate e timpul sa iei tu o decizie pentru viitor, decat sa astepti in zadar ca el s-o faca. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei , na ! Are tupeul sa-ti spuna ca iubeste alta femeie , ca te inseala , dar ca tu esti de vina orice ai vrea sa faci. In locul tau era deja mutat cu alta , altele , altii sau cu cine vroia. O viata ai , crezi ca are rost sa atarni propriu-zis dupa cineva care ii spune "te iubesc" colegei de lucru? Daca e sa fiti impreuna veti fi , daca nu ,a sta eviata , nu e singurul si crede-ma , nu se intampla nimic daca veti divorta. Nu-ti strica nervii , sanatatea si nu pierde timpul cu nimicuri. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca pentru copil e prea devreme dar pentru amanta nu. In locul tau as divorta imediat, n-as astepta sa-si incheie aventura si sa se intoarca eventual la mine. Doare, dar e mai bine ca ai aflat de ce-i in stare. Capul sus, nu s-au terminat barbatii! Nu ti-ar place sa fii libera si sa te mai poti indragosti o data? Gandeste pozitiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Eu nu mai stiu ce sa fac! Il iubesc, dar sufar si as vrea sa se intoarca la mine....dar nu imi spune nimic si situatia treneaza!" Pai ce astepti sa iti spuna....ca se intoarce la tine? SI sa vrea...cred ca e constient ca e cale lunga si anevoioasa de intors...si nu se intampla asa usor...adica zice "m-am intors" si totul intra pe fagasul normal. Daca il iubesti si il vrei musai langa tine si daca ATENTIE crezi ca exista stofa buna si materie cenusie suficienta incat sa merite sa il recastigi atunci lupta pentru el. Din inertie nu se va intampla nimic. Si inertia asta iti face si tie rau. Asa ca decide...il vrei si devii o felina si lupti pt ce "e al tau" (in sufletul lui cred ca inca e ceva consistent pt tine.....11 ani nu dispar ca apare o pipita cu bust generos aruncat la inaintare...in plus....intre colegii de servici postura de amanti nu prea merge, e clar ca o face ca sa iasa din rutina), iar daca nu il dai nabii pe usa afara si incepi sa respiri aer curat si sincer. Orice alegere ai face gandeste-te la tine... si la binele tau. Bafta! Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa [foto][url="http://community.webshots.com/user/oanan82?vhost=community"]Poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am observat ceva. De fiecare data cand apare a 3`a persoana,iubita/sotia....renunta fara lupta. Pai cum sa aruncam asa armele fara sa luptam pt ce am avut macar..daca acum nu mai avem. Adica,ne dam batute in fata unei pipite care flutura de 2 ori din gene? Macar sa-i dovedim armasarului ca respectiva a fsot doar o pasiune trecatotoare..Dar ideal ar fi,sa nu-l mai acceptam..sau depinde de relatie..Daca e casatorie sau nu,daca sunt copii la mijloc sau nu. In loc sa ne luptam pt ce-i al nostru,renuntam in fata unei amante. Barbatii oricum e prosti si se trezesc f tarziu ...atunci cand se dau cu capul de[bang]si se intorc. Never say never !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotia renunta prima pt ca e ranita si pt ca iubeste si vrea sa il lase liber...tot din iubire! Eu i-am cerut de multe ori sa se gandeasca bine ca arunca la gunoi o relatie frumoasa pt ceva nou, care nu poate stii daca va dura! Ca barbatii sunt porci si le sar hormonii de multe ori inteleg! Dar de ce exista pe lume femei care distrug casnicii, care calca in picioare inimi? De ce nu se pun o clipa in locul celeilalte? El asa ar prefera sa fie tratate?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate colega de serviciu e si ea maritata si de-aia al tau sot nu pleaca, neavand unde[bang] (momentan). Sau o alta varianta, mai plauzibila, ar fi ca e genul de om egoist si imatur, poate a fost mereu tratat ca fiind "copilul" familiei voastre, rasfatat, mult puf si alte chestii-socoteli. Numai asa-mi explic de ce nu vrea copii si de ce nici macar atunci cand greseste nu stie sa mearga pana la capat si sa ia o decizie definitiva. Cat despre copii, mi-e greu sa cred ca in cei 8 ani inainte de casatorie nu ti-ai dat seama care sunt optiunile lui de viata, a fost greseala ta daca ai crezut ca dupa ce va casatoriti lucrurile se vor schimba la 180 grade.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca
Am observat ceva. De fiecare data cand apare a 3`a persoana,iubita/sotia....renunta fara lupta. Pai cum sa aruncam asa armele fara sa luptam pt ce am avut macar..daca acum nu mai avem. Adica,ne dam batute in fata unei pipite care flutura de 2 ori din gene?
Bine zis...oricine poate avea o ratacire, merita sa nu lasi totul balta. Dar e greu sa o faci cand esti sfidat, cand ti se spune verde ca nu tu esti primul pe lista preferintelor... Daca as putea trece peste infidelitatea propriuzisa, i-as da partenerului o pauza fortata (cu tot cu catrafuse) si i-as spune ca ne mai vedem cand (si daca) se trezeste. Si vedem noi atunci ce facem. Dar sa n-am copiii si sa fac si pe hotelierul...ma rog, Doamne fereste, sper sa nu am ocazia sa cunosc sentimentele Gerardinei! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...