Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ma insala si sufar,


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Gerardine
Dar de ce exista pe lume femei care distrug casnicii, care calca in picioare inimi? De ce nu se pun o clipa in locul celeilalte? El asa ar prefera sa fie tratate?
nu poti sa o invinovatesti pe cealalta pana nu stii toate detaliile.Poate sotul tau a bagat la inaintare o gramada de minciuni despre tine si relatia voastra . Poate ar trebui sa auzi si varianta ei , poate va minte pe amandoua .Nu ne-ai spus cum ai aflat de relatia lui si cel mai important ce motivatie a avut el , de ce a facut-o? Trebuie sa-ti fi spus ceva. Kokiy[roker],mami de [iepu]Claudia (12dec.2001)si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Gerardine
Ca barbatii sunt porci si le sar hormonii de multe ori inteleg! Dar de ce exista pe lume femei care distrug casnicii, care calca in picioare inimi? De ce nu se pun o clipa in locul celeilalte? El asa ar prefera sa fie tratate?
In dragoste si in razboi totul este permis. Asta e valabil si pentru tine. Daca tu simti ca merita, lupta pentru el. Daca nu, da-i papucii. Fa-i bagajul si pune-i-l la usa, sa il gaseasca acolo cand se intoarce de la servici, sau de unde s-o intoarce el. Barbati sunt destui pe lumea asta. Mai bine de una singura decat singura in doi. mama de Ileana Cosanzeana [url="http://community.webshots.com/user/ralucarusse"]poze[/url] "De poti sa nu-ti pierzi capul cand toti in jurul tau si l-au pierdut pe-al lor gasindu-ti tie vina... De poti s-auzi cuvântul rostit cândva de tine Rastalmacit de oameni, ciuntit si prefacut" - R. Kipling
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gerardine, situatia ta seamana atat de bine cu ceea ce traiesc eu in prezent...Imi pare sincer rau pentru ceea ce trebuie sa induri. Nu stiu ce sfat sa iti dau pentru ca nu stiu nici eu ce sa fac. Si sotul meu are sau a avut (zice el) o aventura cu o colega de serviciu. Ideea este ca barbatii, parerea mea, confunda timpul petrecut la birou alaturi de o colega si discutiile care pot interveni, cu o relatie care duce la apropiere iar in final la relatii fizice. Ei stau la birou, uneori, mai mult decat acasa si apoi sunt atat de bulversati, incat nu mai fac diferenta. Iar daca amanta vrea sa ia locul sotiei si apoi intervin presiuni, e si mai rau. Singurul sfat pe care ti-l poate da cineva care se lupta cu aceeasi situatie, este sa vezi daca mai vrei TU sa fii cu el in asemenea conditii, inainte ca lucrurile sa degenereze cum s-a intamplat in cazul meu. Si nu lasa pe nimeni sa intervina in conflictul vostru, nu parinti, nu socri, nu prieteni pentru ca atunci este si mai rau. Eu, la o luna dupa ce am aflat ca ma inseala, pot sa iti spun ca mi-am promis sa nu mai vars o lacrima pentru el, sa nu ma mai topesc din picioare din cauza lui si sa nu il mai implor. Am crezut ca mor, ca viata nu mai are sens, ca totul s-a sfarsit. Mi-am dat seama insa ca nu este asa, iar la asta au contribuit foarte mult prietenii virtuali de pe forum care m-au sustinut la subiectul pe care l-am deschis in decembrie, luna cumplitei descoperiri. E randul lui sa faca acest lucru daca vrea sa mai fim impreuna. Timpul este un bun prieten in astfel de situatii. Si eu am ramas acasa, desi in Ajunul Craciunului am plecat, insa m-a gasit si m-a rugat sa ma intorc. Stau cu el, convietuiesc cu el, il iubesc in continuare...dar m-am schimbat. Fa si tu acelasi lucru, vad ca la mine functioneaza. Nu trebuie sa se mai simta atat de sigur pe el si pe tine, sa isi dea seama ce are langa el, o femeie puternica, cu principii, un aliat, nu o fufa care distruge casnicii si care cu prima ocazie ii va face acelasi lucru, adica il va insela. O discutie serioasa se impune, fie este cu aia, fie cu tine. Cu ambele (cum tare "frumos" vroia sotul meu), nu se poate. Daca vrei sa vorbim, poti sa imi dai un PM. Fii tare si ai sa vezi ca Domnul iti va lumina calea. Acum e furtuna, dar va iesi si soarele. Moira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit ca ma insala cand mi-a spus ca pleaca in deplasare si i-am gasit bilete de tren pe o alta ruta decat cea mentionata de el.....si am gasit si pe telefonul lui mobil mesaje de la ea! A fost o descoperire socanta si f dureroasa. Copii n-a vrut pana acum pt ca suntem de la 19 ani impreuna, a vrut sa mai copilarim, sa strangem bani de casa, etc. L-am inteles si sprijinit tot timpul. Eu tin toata casa inca de la 20 de ani, cu mancare gatita, curat si toate cele. Nu i-a lipsit nimic niciodata! Si da, cred ca l-am rasfatat mai mult decat mama sa. Multumesc pt toate sfaturile, dar eu nu am puterea sa-l dau afara! Mi-e greu sa-l vad plecand din viata mea. E omul pe care in mod dureros inca il iubesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa n-o invinovatesc pe cealalta?I-a vazut verigheta, a vazut ca e casatorit....indiferent ce minciuni i-a indrugat el, nu are dreptul sa desparta 2 oameni....Si eu am procedat la fel la randul meu! Am primit propuneri de la domni casatoriti si i-am refuzat. N-as suporta sa ranesc vieti...mai ales daca sunt copii implicati! Eu nu pot sa gandesc asa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati inceput foarte devreme, iar el simte nevoia de experiente pe care nu le-a avut mai demult. Din acest motiv consider ca relatiile incepute la 19 ani devin vulnerabile mai tarziu. Cat despre "spargatoarele" de casnicii, este si nu este vina lor. Nu esti maritata cu tipa aceea, nu are obligatii fata de tine, pe cand sotul tau are. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca treci prin aceasta experienta...incerc sa-mi imaginez si nu pot sa ma gandesc cum m-as simti intr-o situatie asemenatoare...doare rau...ce-i drept vad atat de multe situatii de genul acesta in ultima perioada incat ma ingrozesc..esti ca la loterie....te intrebi: oare te va insela odata si odata sau nu? Eu am fost de principiu sa ai incredere in partener, dar acum dupa ce 'am crescut' imi dau seama ca nu se stie niciodata....In momentul de fata nu as putea trece peste inselat fara sa nu-l fac sa sufere, m-as razbuna crunt sa ma tina minte...adica eu totul..si el nimic??? te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Annnca
Am observat ceva. De fiecare data cand apare a 3`a persoana,iubita/sotia....renunta fara lupta. Pai cum sa aruncam asa armele fara sa luptam pt ce am avut macar..daca acum nu mai avem. Adica,ne dam batute in fata unei pipite care flutura de 2 ori din gene? Macar sa-i dovedim armasarului ca respectiva a fsot doar o pasiune trecatotoare..Dar ideal ar fi,sa nu-l mai acceptam..sau depinde de relatie..Daca e casatorie sau nu,daca sunt copii la mijloc sau nu. In loc sa ne luptam pt ce-i al nostru,renuntam in fata unei amante. Barbatii oricum e prosti si se trezesc f tarziu ...atunci cand se dau cu capul de[bang]si se intorc. Never say never !
Daca partenerul ma inseala , si dupa imi mai i spune ca o iubeste pe cutareasca , nici dac e ultimul barbat din lume nu ma injosesc sa stau dupa fundul lui si sa "lupt" pt. relatie dintr-un simplu motiv: nu imi doresc o relatie cu un astfel de om , din punctul meu de vedere e totul gata. Dragoste cu de-a sila nu se poate , iar sa stau sa fac o lista cu plususri si minusuri prin care sa ii explic eu ca ce avem noi e profund , ca ne iubim ca are stabilitate , ca avem casa , masa si un copil , ca se cunosc ai nostri si ne potrivim atat de bine , pe cand cealalta are doar sani mari si vrea bani mi se pare absurd. u vrea? Foarte bine , o viata frumoasa in continuare , ca are balta peste. http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu consider ca odata ce te-a inselat o sa o faca si alta data. A inselat din anumite motive, adica a gasit el niste lipsuri la relatia voastra sau a avut el niste dorinte neimplinite, fustrari care au rabufnit astfel. Da toata dragostea e frumoasa la inceput dar abia apoi incepe viata in doi. Viata e grea. Poti sa incerci sa il ierti si sa descoperi de ce a facut-o, sau poti sa iti vezi de viata ta mai departe. Niciodata nu este prea tarziu pentru a te realiza in viata sau a intalni dragostea adevarata. Oare nu iubim pe toti cei care au trecut prin viata noastra?? Eu zic ca da si daca am putea i-am tine pe toti alaturi de noi. Orice ai face e bine cat timp e hotararea ta, insa daca ierti trebuie sa stii ca a ierta nu inseamna a uita. bogdan sanda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...